NAUJIENOS

Visos kategorijos
Pilateso ir sąmoningo judesio centre „SimWay“ sporto profesionalė Simona Skorupskienė Jūsų laukia adresu J. Basanavičiaus g. 7.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Visuomenės sveikatos specialistės tiesus kelias svajonės link

Judita GAIŽIUVIENĖ - 11:24 Spalio 15d. 2019

Gera vieta tuščia nebūna. Oficialiai jaunos, drąsios, darbščios ir gera nuotaika spinduliuojančios kraštietės Simonos Skorupskienės iniciatyva rugpjūčio 27-ąją J. Basanačiaus g. 7 adresu esančiose jaukiose erdvėse duris atvėrė Kėdainiuose vienintelis pilateso ir sąmoningo judesio centras „SimWay“, kviečiantis čia apsilankyti visus, kuriems svarbus fizinis aktyvumas, gera fizinė ir psichologinė savijauta bei, žinoma, kompetentingas specialistas.

Profesinis kelias abejonių nekelia

„Mano profesinis kelias – vienintelė sritis, kurioje man nekyla abejonių. Baigusi mokyklą buvau visiškai apsisprendusi dėl to, ką noriu studijuoti. Įstojusi į visuomenės sveikatos ir fizinio aktyvumo studijų programą jaučiausi pakylėta ir tas jausmas iš mano gyvenimo niekur nedingo iki šiol.

Kai garsiai pasakiau apie savo sprendimą, aplink mane ėmė siausti uraganai, o aš viduje jaučiausi kaip niekada rami. S. Skorupskienė

Man nežmoniškai patiko tiek teoriniai dalykai, susiję su pedagogika, sveikatos ugdymu ir ligų prevencija, tiek plaukimo, dziudo, gimnastikos paskaitos. Fizinio aktyvumo veiklose aš tiesiog degiau entuziazmu ir pradėjusi dirbti mokyklose. Šis laikotarpis, kuomet dirbau sveikatos priežiūros specialiste, leido man išbandyti ir prisiliesti prie daugybės su sveikata susijusių temų, tokių kaip mityba, užkrečiamosios ligos, aplinkos sveikata. Tačiau mano mylimiausia tema išliko – fizinis aktyvumas, o bėgant laikui tik stiprėjo“, – sako neseniai duris atvėrusio pilateso ir sąmoningo judesio centro „SimWay“ vadovė ir trenerė Simona Skorupskienė.

Jaukiose naujai įsikūrusio pilateso ir sąmoningo judesio centro „SimWay“ erdvėse sveikatos ir sporto specialistė organizuoja Pilates, Barre, intensyvias treniruotes, taip pat treniruotes, skirtas senjorams, pečių lanko ir nugaros skausmus kenčiantiems asmenims. / A. Barzdžiaus nuotr. Žmonos, mamos ir moters vaidmenų kovos

Būtent šiuo laikotarpiu S. Skorupskienė pradėjo dalyvauti įvairiose kursuose ir seminaruose skirtingų treniruočių temomis. Kai to jai tapo per mažai, ji įstojo į Lietuvos sporto universiteto magistrantūros studijų treniravimo sistemų programą, pradėjo dirbti visuomenės sveikatos biure, o galiausiai išvažiavo studijuoti į Angliją.

„Aš taip troškau dirbti ir mokytis, kad abu savo vaikučius į darželį išleidau labai mažiukus. Ir čia prasidėjo žmonos, mamos ir moters vaidmenų kovos. Nuoširdžiai tikiu, kad atsidavimas bet kuriai sričiai sukelia kaltės, nepasitikėjimo ir dvejonių jausmus.

Aplinkos spaudimas taip pat yra neišvengiamas, ypač gyvenant provincijoje, kur tradicinis šeimos modelis įsisenėjęs, o aplinka gali išpurtyti iš tavęs savastį ir tikėjimą savo pasirinkimais.

Taip jau sutapo, kad prieš išskrendant skaičiau knygą „Pasaulio istorija“, kurioje perskaityti žodžiai „Turėk drąsos vadovautis savo paties protu“ labai paveikė, neleido abejoti savo veiksmais“, – apie emociškai sunkų laikotarpį prasitaria S. Skorupskienė.

Sporto profesionalė

Šiandien pilateso ir sąmoningo judesio centro „SimWay“ vadovė jau metus yra Health and fitness education studentė. Ką tik gavo ketvirto lygio trenerio diplomą, kuris įrodo jos, kaip sporto profesionalės, teisę dirbti su žmonėmis, kenčiančiais nugaros skausmus. Šių studijų diplomas taip pat suteikia teisę registruotis REP‘s (sveikatingumo profesionalų registras).

„Labai noriu, kad visuomenėje formuotųsi platesnis ir teisingesnis požiūris apie trenerių – sveikatingumo specialistų kvalifikacijos svarbą.

Į treniruotes ateina skirtingo amžiaus, fizinio pajėgumo, sveikatos būklės žmonės ir nors tai grupinės treniruotės, treneris turi atsižvelgti į individualius poreikius ir galimybes.

Treniruotėse svarbu ne tik pratimų įvairovė ir intensyvumas. Didelę svarbą turi psichologija, kliento motyvavimas, padrąsinimas, fizinio ir emocinio saugumo jausmas.

Šiuo metu aš esu labai dėkinga sau už savo pasirinkimą, nes mano studijas sudaro teorinės-praktinės paskaitos, teoriniai-praktiniai egzaminai, daugybė namų darbų. Esu dėkinga visiems žmonėms, kurie man padėjo siekti svajonės, nuo vaikų priežiūros iki financinės pagalbos. Likimas mane apdovanojo šeima, vaikais ir draugais. Tai galimybė pasakyti, kad aš vertinu kiekvieną padrąsinimą, kelionę į mano egzamino filmavimą, statybinių medžiagų transportavimą įrenginėjant „SimWay“ centrą“, – įgyvendintais pasiekimais džiaugiasi ir už tai dėkoja sporto profesionalė.

Žengė svarbų gyvenimo žingsnį

Tris metus tyliai svajojusi atidaryti savo sveikatingumo ir fizinio aktyvumo centrą, kuriame galėtų kurti aplinką ir užsiėmimų programas, kurioje galėtų dirbti taip, kaip jai yra svarbu, šiandien jauna moteris pagaliau gali džiaugtis finišo tiesiąją pasiekusiu projektu.

„Šiemet išdrįsau žengti šį svarbų gyvenime žingsnį. Kai garsiai pasakiau apie savo sprendimą, aplink mane ėmė siausti uraganai, o aš viduje jaučiausi kaip niekada rami“, – šypsosi Simona ir šiandien nori pakviesti kėdainiečius artimiau susipažinti su „SimWay“ teikiamomis paslaugomis.

Centre laukiami visi: nuo moksleivių iki senjorų

Jaukiose naujai įsikūrusio pilateso ir sąmoningo judesio centro „SimWay“ erdvėse sveikatos ir sporto specialistė organizuoja Pilates, Barre, intensyvias treniruotes, taip pat treniruotes, skirtas senjorams, pečių lanko ir nugaros skausmus kenčiantiems asmenims.

„Turiu paketą, skirtą mokykloms ir mokiniams, kurie nori išbandyti netradicines kūno kultūros pamokas, treniruotes, kurių metu dirbame su didžiaisiais gimnastikos kamuoliais, mažaisiais kamuoliukais, svareliais, volais ir kitu inventoriumi.

Po mokyklos tik nuo vaikų priklausys jų fizinis aktyvumas, todėl mano tikslas suteikti žinių, kuo fizinis aktyvumas yra naudingas, kokia fizinio pasyvumo keliama grėsmė. Suteikti galimybę išbandyti kitokio pobūdžio treniruotes ir pratimus, gal mokiniai pamils juos taip, kaip pamilau aš.

Mano vykdomoje ir organizuojamoje veikloje svarbu ne tik fizinis aktyvumas, man svarbu ir grįžtamasis ryšys, todėl visiems, kurie nori, bet nedrįsta užsukti į pilateso ir sąmoningo judesio centrą, galiu pažadėti, jog kartu ne tik aktyviai judėsime, bet taip pat ir kalbėsimės. Man svarbu kiekvieno jūsų fizinės sveikatos problemos, tik įsigilinusi į jas, galėsiu jums padėti pasiekti geriausių rezultatų“, – šypsosi ir apsilankyti kviečia centro šeimininkė.

Turiu paketą, skirtą mokykloms ir mokiniams, kurie nori išbandyti netradicines kūno kultūros pamokas, treniruotes. S. Skorupskienė

Kad fizinio aktyvumo sektorius nušvistų naujomis spalvomis

Fizinio aktyvumo specialistės Simonos Skorupskienės darbas neapsiriboja Kėdainiais. Šėtoje ji turi neformalų vaikų švietimo būrelį, taip pat veda treniruotes ir suaugusiems, ir vaikams Ukmergėje bei Jonavoje.

„Visiems partneriams dėkoju už pasitikėjimą, bendrus darbus. Tik mūsų bendromis pastangomis sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo sektorius nušvis naujomis spalvomis“, – įsitikinusi S. Skorupskienė.

7 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!