NAUJIENOS

Visos kategorijos
Nors Pelėdnagių laisvalaikio aikštyne darbai jau kone baigti, tačiau nei šį rudenį, nei kitų metų pavasarį futbolo Pelėdnagių aikštyne sužaisti dar nepavyks, nes reikia sulaukti kol sužaliuos veja.   / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Viešųjų erdvių atnaujinimui – milijonai

Kristina MIRVIENĖ - 08:35 Spalio 02d. 2019

Šiais metais Kėdainių rajone įgyvendinama nemažai projektų, skirtų viešųjų erdvių tvarkymui. Kone  didžiausios apimties darbai vyksta Kėdainių miesto stadione, Pelėdnagių aktyvaus laisvalaikio aikštyne bei  Vilainių mikrorajone.

Šiose gyvenvietėse užduoties įgyvendinimas jau eina pabaigos link. Tuo tarpu miesto stadiono pabaigtuvių dar teks kiek palūkėti, jos numatomos tik po kelerių metų.

Visų šių projektų įgyvendinimu rūpinasi kraštiečių įmonė UAB „Projektas KARMA“.

Bendrovės „Projektas KARMA“ vadovas Adas Laurinaitis džiaugiasi, kad visi miesto bei rajono jų atliekami viešųjų erdvių tvarkymo darbai vyksta sklandžiai ir jau netrukus bus baigti./ Algimanto Barzdžiaus nuotr.Lems finansavimas

Minėtiems objektams Kėdainiuose, Pelėdnagiuose bei Vilainiuose įgyvendinti iš viso skirta daugiau nei 2,5 mln. eurų. Didžioji dalis šios sumos atiteks pernai po pertraukos vėl atsinaujinusiems Kėdainių miesto stadiono rekonstrukcijos darbams. Stadiono atnaujinimo projekto užbaigimui per kelerius metus numatyta skirti maždaug 1,5 mln. eurų.

Šiemet Lietuvos Vyriausybės nutarimu, stadionui buvo skirta 106 tūkst. eurų, planuojama, kad 2020 m. bus atseikėta dar 540 tūkst., o 2021 m. – 190 tūkst. eurų.

Kėdainių miesto stadiono rekonstrukcijos darbų konkursą laimėjusi bendrovė „Projektas KARMA“ šiemet jau baigia įsisavinti paskirtas lėšas, o per pastaruosius porą metų stadione jau atliko nemažai svarbių darbų.

„Šiemet su savivaldybe pasirašėme darbų rangos miesto stadione sutartį penkeriems metams. 2019 metais šiam projektui vystyti gavome kiek daugiau nei 100 tūkst. eurų. Kiek turėsime likusiems metams, kol kas dar tiksliai nežinome, tačiau labai tikimės, kad finansavimas nenutruks ir mes galėsime stadiono rekonstrukciją pagaliau pabaigti.

Dažnai iš kraštiečių sulaukiame klausimų, kada jau pagaliau baigsime stadiono remontą. Noriu pabrėžti, kad mes darome viską, kad darbai būtų įvykdyti laiku ir kokybiškai. Tačiau darbų sparta ne vien nuo mūsų priklauso. Mes stadioną galėtume pabaigti labai greitai, pajėgumų mums tikrai užtenka, tačiau esame priklausomi nuo finansavimo – kiek savivaldybė skirs lėšų, tiek darbų ir galėsime atlikti“, - tvirtina bendrovės „Projektas KARMA“ vadovas Adas Laurinaitis.

Teliko pastatas

Vienas didžiausių dar neįvykdytų miesto stadiono rekonstrukcijos darbų – stadiono aptarnavimo ir buities pastatas. Šiuo metu tėra pastatyti jo pamatai.

Pastate numatytos dengtos tribūnos, patalpos žaidėjams, saugos priežiūrai, žiniasklaidos atstovams, televizijos studijai, spaudos konferencijų salė ir kita.

Po dengtomis tribūnomis bus įrengta 514 sėdimų vietų žiūrovams bei žiniasklaidai, suprojektuotos ir vietos žmonėms su negalia. Šiaurinės atviros tribūnos bus sujungtos su stadiono aptarnavimo ir buities pastatu ir taip susidarys bendras kompleksas.

„Buities pastato statybos buvo pradėtos dar 2016 m., tuomet buvo spėta tik dalinai išlieti pamatus, vėliau darbai sustojo.

Svarbiems projektams Kėdainiuose, Pelėdnagiuose bei Vilainiuose įgyvendinti skirta daugiau nei 2,5 mln. eurų. Didžioji dalis šios sumos atiteks pernai po pertraukos vėl atsinaujinusiems Kėdainių miesto stadiono rekonstrukcijos darbams./ Algimanto Barzdžiaus nuotr.Šiemet buvo pakoreguotas projektas, atlikta seniau įrengtų stadiono aptarnavimo ir buities pastato pamatų ekspertizė. Šiemet planuojame užbaigti pamatus bei atlikti kitus darbus. Tačiau prieš žiemą daug išsiplėsti negalime, todėl tam, kad būtų įsisavintos jau skirtos lėšos, planuojame dar įrengti švieslentės laikomąsias konstrukcijas bei sumontuoti pačią švieslentę“, – pastebi A. Laurinaitis.

Pernai UAB „Projektas KARMA“ taip pat darbavosi prie miesto stadiono, tuomet už maždaug 160 tūkst. eurų buvo sutvarkytos stadiono prieigos – atnaujinti laiptai, sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė ir įvažiavimas į ją, išasfaltuota apie 1 800 m2 pėsčiųjų takų, įrengtos vejos.

Beveik  baigta

Šių metų pavasarį įmonė „Projektas KARMA“ Pelėdnagių gyvenvietėje pradėjo vykdyti stambų  projektą, kurio tikslas – atnaujinti senąjį gyvenvietės stadioną, paverčiant jį aktyvaus laisvalaikio zona. Darbai, kurių vertė siekia per 500 tūkst. eurų, jau eina pabaigos link.

„Džiugu, kad Pelėdnagiuose kone 40 arų laisvalaikio aikštynas jau beveik užbaigtas. Jokių didesnių problemų ar nesklandumų vykdant šį projektą neiškilo. Atėjus sezonui žmonės čia galės naudotis nauja krepšinio aikštele, tinklinio aikštynu, atsinaujino futbolo aikštė, viskas buvo aptverta tvoromis. Kitame stadiono gale įrengta lengvų konstrukcijų scena, sumontuoti treniruokliai, vaikų žaidimų aikštelė, visa teritorija apšviesta šiuolaikiškais LED žibintais bei bus apželdinta, atsiras viešasis tualetas“, – vardija A. Laurinaitis.

Šiuo metu įmonė „Projektas KARMA“ Pelėdnagių aikštyne darbuojasi ties amfiteatru ir scena. Jos pagrindinės konstrukcijos jau sumontuotos, teliko atlikti apdailą.

Nors visi darbai Pelėdnagiuose jau kone baigti, tačiau pašnekovas pastebi, kad nei šį rudenį, nei kitų metų pavasarį futbolo Pelėdnagių aikštyne sužaisti dar nepavyks.

„Dirbdami Pelėdnagiuose pastebėjome, kad gyventojai labai laukia naujojo laisvalaikio aikštyno, todėl nuolat domėjosi, kodėl neskubame užsėti futbolo aikštės vejos bei kitų želdynų. O problema tame, kad sėjos negalėjome vykdyti, kol nebuvo baigti kiti darbai, kol sunkioji technika ten buvo reikalinga. Paskutinis Pelėdnagių laisvalaikio aikštyno akcentas – vejos sėjos darbai bus įvykdyti ne anksčiau nei kitų metų kovo pabaigoje – balandžio mėnesį, kada konkrečiai, priklausys nuo orų. Teks, aišku, dar ir palūkėti, kol žolė paaugs, sutvirtės, iki tol aikštynas bus uždarytas“, – pastebi pašnekovas.

Atsinaujino Vilainiai

Dar vienas svarbus bendrovės „Projektas KARMA“ vykdomas projektas – Vilainių viešųjų erdvių tvarkymo darbai. Šie pradėti pavasarį ir jau taip pat eina pabaigos link.

„Džiugu, kad miestas gražėja ir mes turime galimybę prisidėti prie to. O įgyvendinant projektą Vilainiuose, buvo atlikta daugybė darbų. Čia sutvarkyta 16 740 kv. m. plotas viešųjų erdvių – sporto, poilsio ir rekreacinė zona, įrengti treniruokliai, vaikų žaidimų aikštelės, nauja krepšinio aikštelė, viešieji tualetai, atnaujinta veja, fontanas, įrengti mažosios architektūros elementai: suoliukai, šiukšliadėžės ir pan., atnaujintas aktyvaus laisvalaikio aikštynas, įrengti nauji ir atnaujinti susidėvėję pėsčiųjų takai, atnaujinta automobilių stovėjimo aikštelių danga, įrengtas apšvietimas naujai įrengtuose pėsčiųjų takuose, poilsio ir rekreacinėje zonoje. Darbai šiuo metu Vilainiuose jau yra beveik baigti, teliko išasfaltuoti paskutiniuosius plotus“, – sako A. Laurinaitis.

Bendrovei „Projektas KARMA“ tiek Kėdainių krašte, tiek kaimyniniuose rajonuose yra patikėta daugybės didelių ir svarbių projektų vykdymas. Šiemet „Projektas KARMA“ darbavosi Akademijos gimnazijoje, Josvainių socialiniame ir ugdymo centre. Vienas įspūdingiausių šios įmonės darbų – memorialo Kęstučio apygardos partizanams statybos Raseinių rajone, Kryžkalnyje.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!