NAUJIENOS

Visos kategorijos
Paskutinio rajono tarybos posėdžio metu buvo tenkinti net dešimties verslininkų prašymai pasinaudoti parama iš savivaldybės Smulkiojo verslo rėmimo fondo. Daugiausia jų įsigijo naujos įrangos ir kūrė naujas darbo vietas.  / BNS (Irmanto Gelūno) /„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Verslas dar aktyviau naudojasi parama

Eglė KUKTIENĖ - 08:12 Spalio 21d. 2020

Smulkiojo verslo rėmimo fondo pagalba itin aktyviai naudojasi vis daugiau verslininkų. Paskutinio rajono tarybos posėdžio metu buvo tenkinti net dešimties verslininkų prašymai kompensuoti programos reikalavimus atitinkančias patirtas išlaidas.

Smulkiojo verslo rėmimo fondo parama jau kurį laiką padeda verslininkams lengviau įsilieti į darbo rinką ir veiklą pradėti ar plėtoti su lengvesne išlaidų našta. Fonde rugpjūčio pradžioje buvo daugiau kaip 160 tūkst. eurų, tad iki metų galo paramos tikėtis gali dar ne vienas verslininkas.

A. Ardavičius ragina verslininkus nedvejoti ir kreiptis į fondą – mat jo nuostatai yra itin lankstūs ir palankūs smulkiam verslui. /Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Įkurtos darbo vietos

Įmonės, kurios įkuria naujas darbo vietas ir perka naujam darbuotojui reikalingą įrangą, gali tikėtis visokeriopos paramos iš Smulkiojo verslo rėmimo fondo.

Štai UAB ,,Automos centras“ įkūrė naują darbo vietą automobilio plovėjui, dėl to turėjo įsigyti ir papildomą įrangą – plaunamą dulkių siurblį. Įmonė veikia dvejus metus, pagrindinė veikla – automobilių priežiūra. Fondo komisija nusprendė kompensuoti kiek daugiau nei 1,2 tūkst. eurų patirtų išlaidų.

Šių metų pradžioje veiklą pradėjusi MB „Rimvydo paslaugos“ įkūrė naują darbo vietą staklininkui-baldžiui, o tam, kad jis galėtų visavertiškai dirbti, reikėjo nupirkti ir mokroautobusą. Pastarasis bus naudojamas medžiagoms atvežti ir pagamintiems baldams pervežti užsakovo nurodytu adresu. Nuspręsta kompensuoti 2 tūkst. eurų patirtų išlaidų.

Metus veikianti UAB ,,Vilainių autopaslaugos“ jau buvo įkūrusi 6 darbo vietas, o rugpjūtį įkūrė dar vieną – autošaltkalviui. Įmonė plečia savo veiklą, todėl įsigijo ratų remonto įrangą. Fondo komisija nusprendė kompensuoti pusantro tūkstančio eurų patirtų išlaidų. Minėta įmonė aktyviai naudojasi fondo parama ir iki šiol buvo gavusi jau 2,5 tūkst. eurų paramos.  

Už įgytą įrangą

Plečiant įmonių veiklą dažniausiai reikalinga ir papildoma nauja įranga. Smulkiojo verslo rėmimo fondo nuostatai leidžia smulkiesiems verslininkams pretenduoti į paramą ir prašyti kompensuoti įrangos įsigijimo išlaidas.

UAB Kėdainių sunkvežimių servisas įsigijo rekuperacinę oro ištraukimo sistemą. Įmonė veikia nuo kovo mėnesio, yra įkūrusi devynias darbo vietas. Nuspręsta kompensuoti daugiau kaip 2 tūkst. eurų patirtų išlaidų.

MB ,,MS Investa“ kompensuota 3 tūkst. eurų patirtų išlaidų. Kelis mėnesius veikianti įmonė įsigijo du automobilius, skirtus statybinėms medžiagoms pervežti į objektus ir kraštovaizdžio tvarkymo darbams. Įmonės darbuotojai šiuo metu darbuojasi Vilniuje, vykdydami statybos baigimo ir apdailos darbus.

Už įgytą automobilį dalinę kompensaciją gaus ir UAB ,,Transone“. Trys tūkstančiai eurų bus kompensuoti už sunkvežimio įsigijimą, o įdarbintas vairuotojas teiks krovinių pervežimo paslaugas, kur planuojama pagrindinė transporto kryptis – Anglija.

MB ,,Ragauk“ taip pat paskirta įsigytų priemonių kompensacija, siekianti beveik 900 eurų.

Padengė paskolą

Smulkiojo verslo fondo parama galima naudotis ir prašant padengti paskolą. Būtent tokia galimybe pasinaudojo UAB ,,Kepinių namai“. Prašyta buvo padengti 3 tūkst. eurų palūkanų, gavus 150 tūkst. eurų paskolą iš Kauno kredito unijos. Gautą paskolą panaudojo parduotuvei − gamybinėms patalpoms įsigyti (Josvainių g. 2, Kėdainiai).

Komisija vieningai nusprendė, kad reikia kompensuoti palūkanas už  pusmetį – 2,5 tūkst. eurų.

Interneto svetainės

Daug populiarumo sulaukia ir parama interneto svetainės įkūrimui. Šį kartą tokio tipo parama pasinaudojo dvi įmonės.

MB ,,Etare“ sukūrė interneto svetainę, kūrimo darbai kainavo 500 eurų. Kadangi pagal fondo nuostatus internetinės svetainės sukūrimo išlaidos kompensuojamos iki 70 proc. be PVM, komisija nusprendė padengti dalį internetinės svetainės sukūrimo išlaidų – 350,00 Eur.

MB ,,Tvarkita“ sukurtos interneto svetinės išlaidos taip pat buvo dalinai kompensuotos – įmonė sulauks 140 eurų paramos.

Verslas puikiai prisitaikė

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė A. Ardavičius, smulkieji verslininkai Kėdainiuose – išties kūrybingi, optimistiški ir veiklūs.

„Smulkiojo verslo rėmimo fondo komisija pastaruoju metu dirba daug. Komisijos nariai dirba neatlygintinai, laisvu nuo darbo metu ir dirba tikrai nemažai – stengiamės kuo atidžiau išnagrinėti visus prašymus.

Neretai kviečiamės pačius verslininkus, skaitome jų pateiktus dokumentus, nagrinėjame kiekvieną situaciją individualiai. Labai džiaugiamės dėl prašymų gausos, nes jie rodo, kad mūsų krašto verslas geba ir sudėtingomis sąlygomis plėstis, duoti darbo žmonėms.

Smulkieji verslininkai Kėdainiuose – išties kūrybingi, optimistiški ir veiklūs. Darbas vyksta, žmonės eina, kreipiasi, tikrai labai dėl to džiaugiamės. Smulkus verslas Kėdainių krašte juda į priekį, perka įrangą, kuria darbo vietas, tikisi gražesnio rytojaus.

Labai džiaugiamės, kad kreipiasi ne tik nauji verslai, bet ir seniau įsikūrę, kurie atitinka nuostatų reikalavimus“, – verslininkų aktyvumu džiaugiasi komisijos pirmininkas.

A. Ardavičius ragino ir kitus nedelsti ir kreiptis į fondą, kuriame dar yra gana solidi pinigų suma, galinti pagelbėti daugybei verslo atstovų.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!