NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras siūlo elektrinių paspirtukų nuomą ir pateikia specialų maršrutą.   / Asociatyvi BNS (Žygimanto Gedvilos) nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Verslo pulsas
  • Elektrinių paspirtukų nuoma – ir Kėdainių turizmo bei verslo informacijos centre

Elektrinių paspirtukų nuoma – ir Kėdainių turizmo bei verslo informacijos centre

www.rinkosaikste.lt ir Kėdainių rajono savivaldybės inf. - 15:05 Rugpjūčio 06d. 2019

Kol tokie geri orai, Kėdainiuose galima išbandyti dar vieną pramogą: pasivažinėti paspirtukais. Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras siūlo elektrinių paspirtukų nuomą ir pateikia specialų maršrutą. Iš viso nuomojami 4 paspirtukai.

Kol kas ši paslauga nėra labai populiari, nes galbūt ne visi dar apie tokią galimybę ir žino. Anot Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorės Dainos Balasevičienės, nuo liepos pradžios iki rugpjūčio pradžios buvo tik viena diena, kai buvo išnuomoti visi keturi paspirtukai.

Paspirtukų maršrutas senamiestyje

Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras yra parengęs maršrutą, skirtą būtent besinaudojantiems paspirtukais. Pradėjus kelią ties pačiu Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centru, Didžiosios Rinkos aikštėje aplankomas paminklas Radviloms, Stiklių namai, apžiūrima rotušė bei Evangelikų reformatų bažnyčia. Šalia jos Arnetų name įsikūręs Tradicinių amatų centras. Tada Radvilų gatve pavažiavus į priekį dešinėje pusėje galima pamatyti Kėdainių krašto muziejų, čia pat juk ir Šv. Juozapo bažnyčia ir varpinė. Dar pavažiavus Radvilų gatve, bus pasiekta Knypavos Rinkos aikštė su fontanėliu. Pavažiavus Josvainių gatve, Didžiojoje gatvėje bus Šviesioji gimnazija, šalia kurios ir Kristaus atsimainymo cerkvė. Paskui maršute siūloma aplankyti Skulptūrų parką, esantį ant upės kranto, ir pasiekti Senosios Rinkos aikštę bei sinagogų kompleksą. Maršrutą (grafinį vaizdą) galima rasti Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro svetainėje.

Paspirtukų nuomos įkainiai

Elektriniai paspirtukai nuomuojami Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centre, Didžiosios Rinkos a. 6-3. Paspirtuko nuomos kaina valandai: suaugusiems − 7,26 Eur, vaikams (nuo 14 m.) − 4,84 Eur, parai − 24,20 Eur. Nuomuojant paspirtuką paliekamas užstatas: 1 paspirtukas − 50 Eur, 2 paspirtukai ir daugiau − 100 Eur. Šitokie įkainiai yra patvirtinti Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2019 m. birželio 28 d. sprendimu Nr. TS-139.

Paspirtukų nuomos taisyklės

2019 m. birželio 28 d. Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktoriaus įsakymu Nr. 24 yra patvirtintos Elektrinių paspirtukų ir apsaugos priemonių nuomos taikylės ir sąlygos. Jas galima rasti Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro svetainėje. Paspirtukas išnuomojamas ne jaunesniems kaip 18 metų asmenims, pateikus asmens dokumentą. Nuomininkas pasirašo perdavimo ir priėmimo aktą. Nuo pasirašymo pradedamas skaičiuoti nuomos laikas. Paspirtuku važiuojant reikia laikytis eismo taiyklių ir, jei bus pažeidimų, teks mokėti baudas. Negalima paspirtuku važinėti smėliu ir netinkamais keliais, kad nebūtų sugadintas. Negalima naudotis reklamos ar komerciniais tikslais, nesuderinus su nuomotoju. Taisyklėse yra nuųmatytos konkrečios sumos žalai atlyginti (pvz., padangos pradūrimas kainuos 5 Eur, pamestas ar sugadintas šalmas – 30 Eur ir pan.). Taisyklės.

Važiavimo paspirtukais taisyklės

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymu, transporto priemonė, kuri turi ne mažiau kaip du ratus ir vidaus degimo variklį ar elektros variklį, kurių didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 1 kW, ir kurios didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 25 km/val., priskiriama motoriniam dviračiui. Tokios transporto priemonės vairuotojas turi laikytis Kelių eismo taisyklių VIII skyriuje nurodytų reikalavimų (Reikalavimai dviračių vairuotojams).

Dviračiu, motoriniu dviračiu, ar šiai kategorijai priskirtinu elektriniu paspirtuku, elektriniais riedžiais ir pan., galima važiuoti dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais, arba dviračių juostomis, kur jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu. Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti, kelti pavojaus. Atkreipiame dėmesį, kad šių transporto priemonių vairuotojamsdraudžiama kirsti važiuojamąją dalį pėsčiųjų perėjomis.

Kai kelyje nėra dviračių tako, pėsčiųjų ir dviračių tako arba dešinėje kelio pusėje nėra dviračių juostos, kelkraščio, taip pat tais atvejais, kai jais važiuoti negalima (duobėti ir panašiai), leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto, išskyrus Kelių eismo taisyklių 106 punkte nurodytus atvejus, taip pat kai reikia apvažiuoti kliūtį, važiuoti tiesiai, kai iš pirmosios eismo juostos leidžiama sukti tik į dešinę.

Važiuodamas važiuojamąja dalimi, vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas.Važiuojant tokia transporto priemone nepilnamečiams (iki 18 metų) privalomas saugos šalmas.

Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu(elektriniu paspirtuku – greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW)leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas. Suaugusieji turi užtikrinti, kad nepilnamečiai tinkamai elgtųsi kelyje, patiems rodyti tinkamą (gerą) pavyzdį.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad asmenys, važiuojantys elektriniais paspirtukais, kaip ir visi viešajame eisme dalyvaujantieji, privalo vykdyti Kelių eismo taisyklių reikalavimus, būti atidūs, saugoti save, gerbti kitus eismo dalyvius. Būtina sąmoningai suprasti – kelyje esi ne vienas, savitarpio pagarba ir atsargumas yra saugaus dalyvavimo eisme pagrindas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad Kelių eismo taisyklių 5 punkte nurodyta: eismo dalyviai privalo išmanyti Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymą, mokėti Kelių eismo taisyklės ir jų laikytis. Kelių eismo taisyklės. Išsamiau: Pagrindinės važiavimo elektriniais paspirtukais taisyklės (atmintinė). 

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!