NAUJIENOS

Visos kategorijos
UAB Kėdainių krovimo aikštelės direktorė Jelena Maksimenko pabrėžia, jog išmintingiausia kuro įsigyti būtent dabar, nes šilti ir sausi vasaros orai leido lengvai užtikrinti nepriekaištingą kuro kokybę.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Dabar pats metas pirkti kurą žiemai

Akvilė KUPČINSKAITĖ - 13:48 Rugsėjo 04d. 2019

Kaitros rekordais nustebinusi ir iki šiol nesitraukianti vasara verčia galvoti, kad žiemos speigas niekada neateis. Vis tik klimatologai kviečia grįžti į realybę ir perspėja, jog šalčio bangų ir gausaus sniego žiemą tikrai neišvengsime. Taigi, kad šaltuoju metų laiku Jūsų namai taptų jaukios šilumos oaze, išmintingiausia kietuoju kuru namams šildyti pasirūpinti jau šiandien. UAB Kėdainių krovimo aikštelės, daugelį metų kėdainiečių ir aplinkinių rajonų gyventojus aprūpinančios kietuoju kuru namų šilumai, direktorė Jelena Maksimenko pabrėžia, jog būtent dabar pirkti kurą geriausia, nes šiuo metu kaina palankiausia, kokybė aukščiausia, o atvežti kurą bei jį sandėliuoti patogiausia.

Sausas oras išsaugojo kokybę

„Vasara buvo labai karšta ir žmonės pamiršo, kad ateis žiema, – šypsosi J. Maksimenko. – Bet ji ateis ir neaišku, kokia bus. Taigi, be jokios abejonės, geriausia kurą pirkti šiltuoju metų laiku ir nelaukti, kol termometro stulpelis kris vis žemiau.“

Išmintingiausia kuro įsigyti būtent dabar, nes, pasak pašnekovės, šilti ir sausi vasaros orai leido lengvai užtikrinti nepriekaištingą kuro kokybę.

„Anglis sausa, todėl dabar ji sveria mažiau negu žiemą. Taip pat šiuo metu ir durpių briketai labai aukštos kokybės, nes gaminti vasarą, – paaiškina Kėdainių krovimo aikštelės vadovė J. Maksimenko. – Briketams gaminti fabrikas durpes surenka iš laukų. Visam sezonui šios iškasenos vasarą nepriveši, tad dabar gamina iš sausų durpių, o žiemą, kai užsakymų daug ir didelį kiekį produkcijos reikia pagaminti greitai, tinkamai išdžiovinti žaliavą ne visada įmanoma. 

Vasarą durpės ir pjuvenos briketų gamybai į fabriką atkeliauja sausos, todėl ir briketų kokybė pati aukščiausia.“

Jelena Maksimenko atkreipia dėmesį, kad dabar, kol dar lepina puikūs vasariški orai, kuro įsigyti geriausia dar ir dėl to, jog šiuo metų laiku lengviausia tiek jį pristatyti, tiek sandėliuoti. Aut. past.

Pašnekovė pasakoja, kad prieš kelerius metus sausį dėl didelių apkrovų Kuzbase sugedus akmens anglies rūšiavimo technikai, Lietuvą pasiekė nerūšiuota produkcija – su akmenimis.

„Anglis turi būti rūšiuota, plauta, tvarkinga. Buvo šalta žiema, daug užsakymų ir technika sugedo. O dabar, kai užsakymų mažiau, anglis paruošiama puikios kokybės“, – patikina J. Maksimenko.

Kėdainių krovimo aikštelė prekiauja Rusijos Kuzbaso DPK markės akmens anglimi. Klientų patogumui ji sufasuota trejopai: pagal kliento užsakytą kiekį anglį į maišus nuo pusės tonos iki daugiau nei tonos sufasuos pati įmonė, taip pat bendrovė siūlo anglį „Extra“, kuri sufasuota į itin patogius naudoti maišus po 25 kg, ir tokio pat svorio maišuose sufasuotas anglies granules. Algimanto Barzdžiaus nuotr.Patogu atvežti bei iškrauti

Visų rūšių kurą UAB Kėdainių krovimo aikštelė savo klientams tiesiai į namus pristato nemokamai. J. Maksimenko atkreipia dėmesį, kad dabar, kol dar lepina puikūs vasariški orai, kuro įsigyti geriausia dar ir dėl to, jog šiuo metų laiku lengviausia tiek jį pristatyti, tiek sandėliuoti.

„Dabar keliai neslidūs, neužpustyti, nėra speigo. Be to, klientai, suprantama, pageidauja, kad kurą atvežtume kuo arčiau erdvės, kur jis bus sandėliuojamas – malkinės, namų ar kitos vietos. O kada kiemai būna užpustyti, nenuvalyti, neretai dar ir siauri, tampa labai sudėtinga įvažiuoti, krovininis automobilis klimpsta, o ištikus bėdai ir anksti temstant pagalbos rasti sunku.

Taip pat, kai labai šalta, kartais būna problematiška užkurti krovininio automobilio variklį. Tai irgi apsunkina operatyvų užsakymų pristatymą“, – keblumus, kurių sukelia žiemiškas oras, vardija J. Maksimenko.

„Dar klientai dažnai pageidauja, jog kurą atvežtume nedideliu krovininiu automobiliu. Kadangi užsakymų vasarą mažiau, kurą pristatome tą pačią dieną ar per artimiausias dvi dienas, mažas krovininis automobilis būna laisvas, todėl išpildyti klientų pageidavimą paprasta. O žiemą, kai užsakymų sulaukiame gerokai daugiau, turime vežti dideliu krovininiu automobiliu, nes būna, kad į kaimą užsako ir daugiau nei 20 tonų kuro.

Žinoma, klientams nepatogu, bet jei oro temperatūra 20–25 laipsniai žemiau nulio ir visus užsakymus privalome pristatyti kuo greičiau, kito pasirinkimo tiesiog nėra, – sako pašnekovė. – Taigi, kiek įmanoma, kviečiu gyventojus kuru žiemai pasirūpinti dabar – sausu, gražiu metų laiku. Tada veždami krovinį ir mes išvengiame ekstremalių situacijų, ir patiems klientams gerokai patogiau.“

Durpių briketai – iš patikimų partnerių

UAB Kėdainių krovimo aikštelėje galima įsigyti pačių įvairiausių namams šildyti skirto kuro rūšių. Įmonė bendradarbiauja tik su patikimais partneriais ir savo klientams siūlo aukščiausią kokybę bei šiuolaikiškiausius gaminius.

Visų rūšių kurą UAB Kėdainių krovimo aikštelė savo klientams tiesiai į namus pristato nemokamai. Aut. past.

UAB Kėdainių krovimo aikštelė prekiauja net kelių rūšių durpių briketais.

„Mes jau 11 metų dirbame su Baltarusijos Lydos gamykla. Tai pati inovatyviausia koncerno „Beltopgas“ gamykla. Ji gamina daug rūšių kuro. Kitos gamyklos šito nedaro, – plačiau papasakoja J. Maksimenko. – Taigi, prekiaujame standartiniais durpių briketais. Jų kaloringumas – 4 300 kcal/kg.

Taip pat turime durpių briketų su pjuvenomis. Pjuvenų daug – jos sudaro 50 proc. briketo. Šis kuras žmonėms patinka. Jo kaloringumas irgi 4 300 kcal/kg. Šis briketas atrodo taip pat, kaip paprastas briketas, bet aiškiai matyti, jog maišytos ir pjuvenos.“

Naujiena pateisino lūkesčius

Kėdainiuose įsikūrusi įmonė klientams siūlo išbandyti ir vos prieš trejus metus rinkoje atsiradusį ir klientų lūkesčius pranokti jau spėjusį gaminį – durpių briketus su antracito anglimi.

„Antracito anglis naudojama tik pramonėje ir yra labai kaloringa, – paaiškina J. Maksimenko. – Tiesa, kadangi gamykla yra valstybinė įmonė ir anglį ji perka konkurso būdu, todėl minėtos žaliavos gamykla ne visada turi. Tad ir šių briketų ne visuomet galime pasiūlyti savo klientams.“

Anglis gamykloje sumalama, į durpes dedama 30 proc. antracito anglies ir gaminami briketai.

„Šie briketai tikrai pasitvirtino, – sako pašnekovė. – Kai jų gauname, klientų susidomėjimas būna didelis. Baltarusiški durpių briketai su 30 proc. antracito anglimi (antracito anglies kaloringumas – 8 000 kcal/kg), žmonėms patinka, nes šių briketų kaloringumas didelis – 5 500 kcal/kg. Tai 1 200 kalorijų daugiau nei įprastų durpių briketų.

Be to, briketai su antracito anglimi ilgiau dega ir palieka mažiau pelenų. Matome, koks didelis kaloringumo skirtumas, o kaina skiriasi tik 10 eurų.“

J. Maksimenko klientams pataria įsigyti ir išbandyti skirtingų rūšių kuro.

„Kai šalta, galite kūrenti kaloringesniais durpių briketais su antracito anglimi, o kai šilčiau (rudenį ar pavasarėjant), naudoti jūsų krosniai tinkamą kitos rūšies kurą – durpių briketus ar durpių briketus su pjuvenomis.

Jei žmonės neapsisprendę, nežino kas jiems labiausiai tinka, mes galime atvežti vieną maišą vienos rūšies kuro, kitą – kitos. Išbandysite ir žinosite, ką geriausiai pirkti būtent Jums. Kiekviena krosnis ir šeimininkas individualūs, tad ir pasirinkti turi pats“, – įsitikinusi Kėdainių krovimo aikštelės direktorė.

Lietuviška produkcija

Kėdainių krovimo aikštelė prekiauja lietuvių gamybos kiet­medžio pjuvenų briketais.

„Daug metų dirbame su didele Lietuvos įmone, gaminančia medžio pjuvenų granules ir pjuvenų briketus.

Pjuvenų briketų rinkoje yra įvairių rūšių – spygliuočių, beržo, kietmedžio. Mes prekiaujame tik kietmedžio pjuvenų briketais. Šie yra sunkūs, gerai suspausti ir labai kaloringi –
6 100 kcal/kg. Kaip matote, kaloringumu beveik prilygsta angliai, todėl ilgiau dega.

Šie briketai ypač patogūs naudoti židiniui. Jie supakuoti po 10 kg. Mes atvežame ir pastatome visą paletę. Labai patogu sunešti prie krosnies ar židinio – švaru, gražu, 10 kg pakuotė, nėra dulkių, kvapo, ilgai dega, nuo kietmedžio nelieka pelenų. Tai ekologiškas ir patogus kuras šiuolaikiniams namams. Dėl to nusprendėme prekiauti tik kietmedžio pjuvenų briketais“, – pasirinkimą pagrindžia J. Maksimenko.

Nuo šių metų valstybė ekologiškam kurui sumažino PVM. Įmonėms jis liko 21 proc., o štai žmonėms sumenko iki 9 proc. Taigi, ekologiško kuro kaina krito. Tai dar viena priežastis naudoti šį kurą. J. Maksimenko

Kėdainių krovimo aikštelėje galite įsigyti ir medžio pjuvenų granulių.

„Tie, kurie krosnims naudoja granules, yra labai patenkinti mūsų prekiaujama produkcija – iš spygliuočių medienos gamybos atliekų pagamintomis 6 mm skersmens pjuvenų granulėmis ENplus ID-No: LT 016. Jų kaloringumas – 20 500 kj/kg. Šios granulės palieka labai mažai pelenų ir yra pačios aukščiausios rūšies. Jos supakuotos po 15 kg“, – pristato pašnekovė.

Ekologiškam kurui – mažesnis PVM!

Ekologišką kurą jau naudojantiems ar juo dar tik besidomintiems klientams J. Maksimenko primena džiugų pasikeitimą.

„Nuo šių metų valstybė ekologiškam kurui (gaminamam iš gamybos atliekų, pvz.: pjuvenų briketams, pjuvenų granulėms) sumažino PVM. Įmonėms jis liko 21 proc., o štai žmonėms sumenko iki 9 proc. Taigi, ekologiško kuro kaina krito. Tai dar viena priežastis naudoti šį kurą“, – dėmesį atkreipia verslininkė.

Kuro klasika – anglis

Kėdainių krovimo aikštelė prekiauja Rusijos Kuzbaso DPK markės akmens anglimi. Jos kaloringumas – 6 800 kcal/kg. Ši anglis fasuota trejopai.

„Kuzbaso akmens anglis DPK (100–150 mm) vagonuose mus pasiekia nefasuota. Fasuojame patys. Traktoriumi tiesiai iš vagono pilame į maišus. Anglis nenukrenta ant žemės, nesusimaišo, išlieka puikiausios kokybės. Kranu maišus keliame į krovininį automobilį, atvežame klientui ir iškrauname naudodami hidraulinius kranus. Visi mūsų krovininiai automobiliai su hidrauliniais kranais, tad pakraunant ir iškraunant anglis nesusidaužo. Šią anglį fasuojame į maišus nuo pusės tonos iki daugiau nei tonos – pagal kliento užsakytą kiekį“, – pasakoja J. Maksimenko.

Su maišu – tiesiai į krosnį

Įmonė taip pat prekiauja Kuzbaso akmens anglimi „Extra“.

„Tai tokia pati anglis – plauta, sijota. Pakuojama į maišus po 25 kg. Ant padėklo sukraunama 40 maišų. Viso padėklo svoris su pakavimu ir padėklu – 1 050 kg.
Ši anglis brangesnė, nes ji patogiai supakuota. Specialiame maiše pakuotą anglį galima dėti tiesiai į krosnį – anglies nereikia išimti iš maišo“, – modernumus, kurie neaplenkia ir kuro rinkos, pristato J. Maksimenko.

Anglies granulės: yra vandens, bet jis būtinas

Kėdainių krovimo aikštelėje įsigysite ir Kuzbaso akmens anglies granulių. Šios naudojamos specialioms krosnims. Žirnio pavidalo granulės yra 2 cm skersmens.

„Puikūs atsiliepimai apie šią produkciją: gerai dega, retai reikia dėti į krosnį. Vienintelis trūkumas – jos labai dulka. Kai akmens granules fasuoja, būtinai pila šiek tiek vandens, tad granulės visada būna šlapios. Tokia technologija. Tiesa, klientai dėl drėgmės būna nepatenkinti, bet kitaip būtų neįmanoma granulių sufasuoti.

Akmens anglies granules parduodame sufasuotas maišuose po 25 kg. Ant padėklo būna 40 maišų. Bendras svoris – 1 050 kg, –
dar vieną kuro rūšį pristato J. Maksimenko. – Anglis nėra pigus kuras, nes jai dar įskaičiuotas valstybės akcizas, bet reikia nepamiršti, kad anglis – pati kaloringiausia ir išskiria daugiausia kaitros.“

Konsultuoja ir pataria

Kėdainių krovimo aikštelės direktorė J. Maksimenko atkreipia dėmesį, kad vienu kartu galima pirkti įvairių rūšių kuro. Įmonė klientams teikia profesio­nalias konsultacijas, išsamiai papasakoja apie kiekvieną kuro rūšį ir padeda išsirinkti pačią tinkamiausią būtent Jums.

Taigi, nelaukite sniego ir speigų – namų šiluma žiemą pasirūpinkite jau šiandien. Konsultacijos teikiamos ir užsakymai priimami tel.: 8 699 25 227,
8 655 56 599, (8 347) 31 443.

19 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!