NAUJIENOS

Visos kategorijos
Šių metų liepos pabaigos duomenimis, „Swedbankas“ yra išdavęs 750 tūkstančių bekontakčių mokėjimo kortelių.   / Autorės nuotr.

Bekontaktės atsiskaitymo kortelės: mitai ir baimės

Judita GAIŽIUVIENĖ - 10:21 Rugsėjo 13d. 2018

2016 metų pabaigoje bankas „Swedbank“ pirmasis Lietuvoje pristatė naują atsiskaitymų technologiją – bekontaktes mokėjimų korteles. Atsiskaitant už mažiau nei 25 eurų sumą, tokią kortelę pakanka tik priglausti prie kortelių skaitytuvo, neįvedant PIN kodo. AB „Swedbank“ atstovo spaudai Sauliaus Abraškevičiaus teigimu, tokie greitesni atsiskaitymai prekybos vietose padeda mažinti eiles, o prekybininkams leidžia padidinti klientų srautų pralaidumą.

Šių metų liepos pabaigos duomenimis, „Swedbankas“ yra išdavęs 750 tūkstančių bekontakčių mokėjimo kortelių.

Banko specialistai teigia, kad dauguma mitų ir baimių, susijusių su naujuoju atsiskaitymo būdu, atsiranda dėl nežinojimo ir skuba juos paneigti.

Vienas iš gajausių mitų – kad netyčia pakartotinai priglaudus kortelę prie skaitytuvo, pinigai bus nurašyti kelis kartus. Tai nėra tiesa, nes bekontaktėse kortelėse yra įdiegta speciali apsaugos funkcija. Aut. past.

Netyčia priglaudus kelis kartus pinigų nenuskaičiuos

„Vienas gajausių mitų – kad netyčia pakartotinai priglaudus kortelę prie skaitytuvo, pinigai bus nurašyti kelis kartus. Tai nėra tiesa, nes bekontaktėse kortelėse yra įdiegta speciali apsaugos funkcija, užtikrinanti, kad net ir kelis kartus prilietus kortele skaitytuvą, vieno atsiskaitymo suma bus nuskaityta tik vieną kartą“, – informuoja S. Abraškevičius.

AB „Swedbank“ atstovo spaudai Sauliaus Abraškevičiaus teigimu, dauguma mitų ir baimių, susijusių su naujuoju atsiskaitymo būdu, atsiranda dėl nežinojimo./ Asmeninio archyvo nuotr.Jei priima paprastas korteles, atsiskaitysite ir bekontakte

Neretai žmonės mano, kad bekontakte kortele atsiskaityti pavyks ne visur, nes kai kurie skaitytuvai esą priima tik standartines korteles.

„Dėl to nerimauti neverta, – sako S. Abraškevičius, – nes bekontaktė kortelė turi lustą, tad ja galima atsiskaityti visose prekybos vietose, kur priimamos standartinės kortelės. Tiesiog tuo atveju, jei kortelių skaitytuvas nebus atnaujintas, atsiskaitymas nebus bekontaktis. Tuomet kaip ir naudojant įprastą kortelę, ją reikės įdėti į skaitytuvą ir įvesti PIN kodą.“

Kaip teigia pašnekovas, bekontakčių mokėjimų funkcija veikia laikant kortelę ne didesniu nei keturių centimetrų atstumu nuo skaitytuvo. Skaitytuvą, kuris palaiko šią funkciją, leis atpažinti specialus visame pasaulyje naudojamas simbolis. Sėkmingai atliktą bekontaktį mokėjimą lydi garsinis signalas.

Lietuvoje be PIN kodo – iki 25 eurų

Yra manančiųjų, kad bekontaktės kortelės neturi PIN kodo arba jo niekada nereikia suvesti. Bekontaktės kortelės, kaip ir įprastos kortelės, turi PIN kodą. Tiesiog atliekant bekontaktį atsiskaitymą iki 25 eurų daugeliu atveju jo įvesti nereikia. Tiesa, gali pasitaikyti atvejų, kai mokant tokia kortele prašoma PIN kodą įvesti, nes tai papildoma saugumo priemonė, padedanti užtikrinti, kad kortele tikrai naudojasi jos savininkas. Viršijus 25 eurų sumą PIN kodą reikia įvesti visada.

Banko specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad bekontakčių mokėjimų limitas skirtingose šalyse skiriasi. Keliaujant su lietuviška bekontakte kortele po užsienį, bekontakčiams atsiskaitymams bus taikomas šalies, kurioje atsiskaitoma, limitas. Daugelyje Europos šalių šis limitas yra 25 eurai, Jungtinėje Karalystėje jis siekia 30 svarų.

Funkciją galima savarankiškai įjungti ir išjungti

S. Abraškevičiaus teigimu, esant poreikiui bekontakčių mokėjimų funkciją galima bet kada išjungti ar vėl aktyvuoti naudojantis banko išmaniąja programėle arba interneto banku. Praradus tokią kortelę, kaip ir netekus įprastos kortelės, patariama nedelsiant ją blokuoti ir pinigai išliks saugūs.

Šiuo metu bekontakčiams atsiskaitymams Lietuvoje galioja 25 eurų limitas. Aut. past.

Prekybininkai diegia bekontakčius mokėjimus priimančius skaitytuvus

„Pagal galiojančius tarptautinius reikalavimus, visi kortelių skaitytuvai privalės būti atnaujinti iki 2020 metų. Tačiau mes rekomenduojame prekybininkams negaišti ir pradėti ruoštis tam jau dabar. Tokie laiką taupantys atsiskaitymai yra naudingi ne tik pirkėjams, bet ir patiems prekybininkams, nes padeda didinti klientų srautų pralaidumą ir mažinti eiles“, – sako pašnekovas.

Ar įmanoma paslapčia įvykdyti mokėjimą?

„Apie tokius atvejus, kuomet mokėjimas bekontakte mokėjimo kortele yra atliekamas paslapčia ir be kortelės mokėtojo žinios, mums nėra žinoma. Be to, toks sukčiavimo būdas yra vargiai tikėtinas, nes nuo kortelės nuskaityti lėšas bekontakčiu būdu galima tik naudojant sertifikuotą kortelių skaitytuvą. Tad jei sukčiams net ir pavyktų panaudoti tokį skaitytuvą, tą skaitytuvą išdavęs bankas atsektų juo atliktas mokėjimų operacijas – sukčiavimas būtų išaiškintas“, – ramina S. Abraškevičius ir priduria, jog bekontaktės mokėjimo kortelės yra saugios, nes jose įdiegta tokia pat apsauga nuo sukčiavimo, kaip ir įprastose mokėjimo kortelėse. Be to, kartais atliekant bekontaktį mokėjimą kliento prašoma įvesti PIN kodą, tai papildomas saugumo sprendimas, užtikrinantis, kad kortele naudojasi būtent jos savininkas. Jeigu kortelę klientas praranda, ją reiktų nedelsiant užblokuoti ir pinigai liks saugūs.

Pagal galiojančius tarptautinius reikalavimus, visi kortelių skaitytuvai privalės būti atnaujinti iki 2020 metų. Tačiau mes rekomenduojame prekybininkams negaišti ir pradėti ruoštis tam jau dabar. S. Abraškevičius

Bekontakčių atsiskaitymų funkciją bet kada galima išjungti ir vėl įjungti naudojantis išmaniąja „Swedbanko“ programėle arba interneto banku. Šiuo metu bekontakčiams atsiskaitymams Lietuvoje galioja 25 eurų limitas.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

VMI ragina suskubti deklaruoti pamirštas pajamas

Verslo pulsas
11:00 Birželio 05d. 2019
img

Kėdainiuose augo butų ir namų pardavimai

Verslo pulsas
08:26 Birželio 05d. 2019
img

Žemdirbiai atsigręžė į gamtos tausojimą  

Verslo pulsas
10:31 Gegužės 30d. 2019
img

Turguje – pirmosios kėdainietiškos braškės

Verslo pulsas
08:36 Gegužės 30d. 2019
img

Šiluma nuo birželio 1 dienos kainuos pigiau

Verslo pulsas
09:26 Gegužės 29d. 2019
img

Kėdainiuose bus įkurta nemokama verslumo erdvė

Verslo pulsas
13:02 Gegužės 28d. 2019
img

Prekybininkams siūloma nedirbti 4 dienas per metus

Verslo pulsas
11:41 Gegužės 24d. 2019
img

VMI ragino lįsti iš šešėlio (GALERIJA)

Verslo pulsas
13:39 Gegužės 22d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!