NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Ties riba
  • Teismas nusprendė: grasinančio turinio raštelis nebuvo skirtas medžiotojams

Teismas nusprendė: grasinančio turinio raštelis nebuvo skirtas medžiotojams

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų inf. - 14:21 Spalio 14d. 2020

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai priėmė nutarimą byloje dėl E. G. parašyto grasinančio ir įžeidžiančio turinio raštelio medžiotojų klubo nariams. Konstatuota, kad nėra įrodymų, jog raštelis buvo skirtas būtent medžiotojams. Teismas panaikino Kėdainių rajono policijos komisariato nutarimą administracinio nusižengimo byloje ir administracinio nusižengimo teiseną E. G. atžvilgiu nutraukė.

Primename, kad nukentėjusysis, 2019 m. gegužės 22 d. atvykęs į medžiotojų klubo plotus Kėdainių rajone, pamatė nuverstą, sulaužytą klubui priklausantį medžiotojų bokštelį. Šalia jo ant šakos rado pririštą plastikinį maišelį, kurio viduje buvo baltos spalvos lapelis su užrašu: „Neėdęs Kauno miesto... (necenzūrinis žodis)! Dar važinėsi po mano žemę, mindysi pasėlius, šaudysi stirnaites – nušausiu kaip pasiutusį šunį be įspėjimo ir sudeginsiu mašinoje“!

Bokštelis buvo pastatytas ant ūkininko žemės ūkio paskirties sklypo. Šalia minėto ūkininko žemės yra ir kita ūkininkų žemė, kurie tą žemę nuomoja E. G.

Buvo aišku, kad raštelio turinys nukreiptas į medžiotojų klubą, jo narius. E. G. buvo pareikštas įtarimas dėl tyčinio svetimo turto sugadinimo ir dėl grasinimo nužudyti Kauno medžiotojų klubo pirmininką, dėl ko šis turėjo pakankamą pagrindą manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas.

Tačiau prokuroras nutarė, kad raštelio turinys nebuvo nukreiptas į kokį nors kokį nors konkretų asmenį. Ikiteisminis tyrimas E. G. atžvilgiu dėl baudžiamosios atsakomybės buvo nutrauktas. Šiuo prokuroro nutarimu taip pat buvo nutarta E. G. taikyti administracinę atsakomybę, nutarimą šioje dalyje pavedant vykdyti Kėdainių rajono policijos komisariatui.

E. G. 2020 m. rugpjūčio 12 d. policijos nutarimu buvo nubaustas ir jam buvo paskirta 38 Eur dydžio bauda. Nutarime nurodyta, kad E. G. surašydamas ir palikdamas tokį raštelį, savavališkai gynė savo teisę į jo nuomojamo sklypo neliečiamumą, nesilaikydamas įstatymų numatytos tvarkos ir tokiais veiksmais padarė administracinį nusižengimą.

Nesutikdamas su policijos nutarimu, E. G. pateikė teismui skundą, kuriuo prašė panaikinti policijos nutarimą kaip neteisėtą ir nepagrįstą, o administracinę teiseną jo atžvilgiu nutraukti. Nurodė, kad raštelis skirtas jam, o ne medžiotojams.

Jis nė vieno medžiotojo nepažįsta, minėto raštelio nerašė ir nežino, kas tai padarė. Galvoja, kad raštelis buvo parašytas, norint pakenkti medžiotojų būreliui. Medžiotojų bokštelį medžiotojams jis leido pasistatyti. Iki įvykio medžiotojų būrelio vadovo jis nepažinojo, jokių ryšių su minėtu medžiotojų būreliu neturi.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai, išnagrinėję asmens skundą, panaikino policijos nutarimą ir administracinio nusižengimo teiseną E. G. atžvilgiu nutraukė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!