NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainių rajono teritorijoje dirbant bendruomenės pareigūnams A. Mickevičienei ir R. Mackevičiui bendruomenės pareigūnų veikla tapo labai pastebima ir vertinama įvairių bendruomenių, įstaigų, organizacijų ir pavienių žmonių.  / Kauno AVPK nuotr.

Kėdainiuose dirba du bendruomenės pareigūnai: kas pasikeitė?

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 10:26 Sausio 22d. 2020

Kėdainių rajone jau daugiau nei pusmetį dirba nebe vienas, o du bendruomenės pareigūnai. Susitikę su žurnalistais jie pristatė savo veiklos rezultatus, apžvelgė praėjusius metus, pasidalijo šių metų planais. Susitikimo metu tapo akivaizdu, kad vos tik Kėdainiuose pradėjo dirbti du bendruomenės pareigūnai, jų darbas tapo labiau paskirstytas ir matomas. Pareigūnai daugiau laiko gali skirti įvairiai prevencinei veiklai ir nuveikti žymiai daugiau siekiant užtikrinti kėdainiečių saugumą. 

Penkerius metus

Jau penkerius metus Lietuvos policijoje dirba bendruomenės pareigūnai. Jie visuomet būna arčiausiai žmogaus, kai jam reikia patarimo, pamokymo, pagalbos. Jų funkcija – ne bausti, o padėti gauti informaciją, vykdyti prevencinę veiklą. 

Nuo 2014 metų Kėdainių mieste ir rajone dirbo dvi bendruomenės pareigūnės – Aušra Pupkutė ir

Aušra Mickevičienė. Tačiau prieš dvejus metus bendruomenės pareigūnė A. Pupkutė pasuko kita linkme ir policijoje liko dirbti tik A. Mickevičienė. Pareigūnė puikiai vykdė visas bendruomenės pareigūno funkcijas. Tačiau buvo suabejota, ar Kėdainiams pakanka vienos bendruomenės pareigūnės, nes kituose tokio pat dydžio rajonuose kaip Kėdainiai, dirba po du bendruomenės pareigūnus. Tiesa, kurį laiką Jonavoje dirbo viena pareigūnė, bet prieš metus buvo sukurtas dar vienas etatas. 

Žmonėms reikia

Pernai gegužę Kėdainiuose viešėjo Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Tuomet rajono meras Valentinas Tamulis susitikimo metu pabrėžė, kad bendruomenės pareigūnai labai svarbūs kėdainiečiams ir išreiškė norą, kad Kėdainiuose dirbtų bent du pareigūnai.

„Šie pareigūnai yra arčiausiai žmogaus. Jie glaudžiai bendradarbiauja su visais žmonėmis, kalbasi įvairiais klausimais. Žmonėms to tikrai reikia, tad manau, jog toks miestas kaip Kėdainiai turėtų turėti bent du bendruomenės pareigūnus“, – sakė V. Tamulis.

Bendruomenės pareigūnai aktyviai vykdo prevencinę veiklą – formuoja prižiūrimoje teritorijoje saugią aplinką, populiarina policijos pareigūno profesiją ir siekia didinti jos prestižą, skatina gyventojus tapti policijos rėmėjais, burtis į saugios kaimynystės grupes, vykdyti kitas su baudimu ar sankcijų taikymu nesusijusias funkcijas. Aut. past.

Pažadą ištesėjo

Visi sutikimo dalyviai pritarė, kad Kėdainiuose tikrai reikalingas dar vienas bendruomenės

pareigūnas. Nutarta, kad šis klausimas bus sprendžiamas iš esmės. Po susitikimo L. Pernavas dėkojo Kėdainių rajono merui už pastangas stiprinti rajono saugumą. 

Tuomečio policijos vado žodžiai nebuvo tušti. Jis įvykdė savo pažadą ir po kelių mėnesių darbą Kėdainių rajone pradėjo dar vienas bendruomenės pareigūnas. Šios pareigos atiteko ilgamečiam rajono Policijos komisariato pareigūnui Robertui Mackevičiui.  

Rezultatai pastebimi

Kėdainių rajono teritorijoje dirbant bendruomenės pareigūnams A. Mickevičienei ir R. Mackevičiui jų veikla tapo labai pastebima ir vertinama įvairių bendruomenių, įstaigų, organizacijų ir pavienių žmonių. Bendruomenės pareigūnai aktyviai vykdo prevencinę veiklą – formuoja prižiūrimoje teritorijoje saugią aplinką, populiarina policijos pareigūno profesiją ir siekia didinti jos prestižą, skatina gyventojus tapti policijos rėmėjais, burtis į saugios kaimynystės grupes, vykdyti kitas su baudimu ar sankcijų taikymu nesusijusias funkcijas.

Darbo daug

„Darbo išties mums netrūko. Įvairios prevencinės akcijos, prevenciniai renginiai. Įstaigų, organizacijų lankymas. Bendravimas su mūsų nuostabiausiais pagalbininkais – policijos rėmėjais, jų telkimas, mokymai, bendravimas su bendruomenėmis. Kartais ir visos paros neužtekdavo norint įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus. Tačiau mums dviem dirbti tikrai geriau. Pasiskirstome darbus, nes jų yra apstu. Tikimės, kad ir ateinančiais metais žmonės dar aktyviau su mumis bendradarbiaus, nes pastebime, kad per bendruomenės pareigūnus atsiranda kur kas glaudesnis ryšys tarp policijos pareigūnų ir civilių kėdainiečių. Tik visi kartu mes galime kurti saugesnius Kėdainius mums visiems“, – pažymėjo Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai A. Mickevičienė ir R. Mackevičius.

6 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!