NAUJIENOS

Visos kategorijos
 Pernai sutvarkyti laiptai Tilto gatvėje netoli parduotuvės „Iki“ šiemet vėl buvo remontuojami iš naujo, nes projekte neapskaičiavus jų remontui reikalingų darbų specifikos, jie ir vėl pradėjo irti.  / Skaitytojo nuotr.

Pernai atnaujinti laiptai ir vėl remontuojami

Kristina MIRVIENĖ - 09:21 Spalio 15d. 2019

Šios savaitės pradžioje į „Rinkos aikštės“ redakciją atskriejo skaitytojo laiškas. Tiesa, šį kartą, kitaip nei visada, problemos žodžiais apibūdinti nė nereikėjo, nes ji puikiai atsispindėjo atsiųstoje nuotraukoje. 

Pernai atnaujinti Tilto gatvės pėsčiųjų tako laiptai, vedantys į senamiestį, netoli prekybos centro „Iki“, nepraėjus nė metams po jų rekonstrukcijos gerokai apiro. 

Tiesa, šiuo metu problema jau yra išspręsta, tačiau pabandėme išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių remontas buvo toks trumpalaikis.

Tik tinkas

Kėdainietis Egidijus nusprendęs paviešinti minėtų laiptų problemą stebėjosi, kodėl jų atnaujinimui buvo pasirinktas sprendimas, kuris, akivaizdu, buvo netinkamas ir neapgalvotas. Pernai vasarą paprasčiausiai aptinkuoti laiptai po žiemos buvo aptrupėję ir praradę savo estetinį vaizdą. 

Atsakymų kreipėmės į Kėdainių rajono savivaldybę. Jos Statybos ir turto skyrius paaiškino, kad laiptų renovacijos darbai buvo vykdomi pagal projekte numatytas metodikas. 

„2018 liepos 31 d. buvo priimti (baigti ir patvirtinti kaip tinkamai atlikti – aut. past.) visi Tilto gatvės pėsčiųjų tunelio, takų statybos ir laiptų remonto darbai.

Laiptų pakopų paviršių remontas kainavo 815,10 Eur be PVM. Darbus atliko UAB „Projektas KARMA“.

Suremontuoti laiptai vėl pradėjo irti, nes visa laiptų konstrukcija yra irstanti, o projektavimo metu tai nebuvo nustatyta, be to, siekiant išvengti didelių gabaritų pandusų šalia laiptų statybos buvo numatytas tik laiptų kosmetinis remontas.  A. Naujalienė

Laiptus projektavo viešąjį konkursą laimėjusi įmonė UAB „Ademo grupė“, projekto vadovė Vinga Juškauskaitė“, – atsiųstame atsakyme paaiškina savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė.

Savivaldybės atstovė patvirtino, kad laiptų atnaujinimo darbams pagal Civilinio kodekso nuostatas yra suteikiamas 5 metų garantinis terminas.

„Rangovas dar 2019 m. liepos mėnesį buvo informuotas apie laiptų irimą ir, vadovaujantis LR Civilinio kodekso 6.698 straipsniu, yra atsakingas už laiptų sutvarkymą statinio garantinio termino laikotarpiu. Nors laiptai jau praeitą savaitę buvo remontuoti, tačiau jei situacija dėl irimo  kartosis, bus priimtas kitas laiptų sutvarkymo sprendinys“, – paaiškina A. Naujalienė.

Neverta tinkuoti

Situaciją pakomentuoti paprašėme ir įmonės atlikusios aprašomų laiptų atnaujinimo darbus. Bendrovės „Projektas KARMA“ vadovas pastebėjo, kad  supranta atliktų darbų trumpalaikiškumą, tačiau kol kas kitos išeities nei laiptus remontuoti juos aptinkuojant nėra.

„Laiptus jau praėjusią savaitę suremontavome. Pakartotiniai laiptų remonto darbai ilgokai nebuvo atliekami, nes savivaldybei norėjome įrodyti, kad šių laiptų tvarkyti tuo pačiu būdu, kuriuo jie buvo atnaujinti pernai, neverta, nes rezultatas po kurio laiko ir vėl bus tas pats – tinkas trupės, laiptai irs. Tad kas iš to, kad vėl juos aptinkuosime?

Šiuos laiptus reikia tvarkyti iš pagrindų, todėl bandėme derėtis su savivaldybe, kad būtų surasta lėšų šių laiptų kapitaliniam remontui. Tuomet būtume galėję visiškai demontuoti senus laiptus, iš naujo išlieti betono pakopas, o betoninį karkasą apklijuoti plytelėmis ar apdėti trinkelėmis – tokie laiptai tarnautų tikrai ilgai.

Bet savivaldybė informavo, kad tik pasikartojus tai pačiai laiptų situacijai, bus svarstomi kiti šių laiptų remonto sprendiniai, todėl kol kas mums nieko kito nebeliko tik kaip vėl aptinkuoti. Šiai dienai juos sutvarkėme, o kaip su šiais laiptais bus toliau, matysime“, – komentuoja bendrovės „Projektas KARMA“ vadovas Adas Laurinaitis. 

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Pareigūnų automobilis sutrukdė eismui

SKAITYTOJAI DALINASI
13:07 Rugsėjo 07d. 2020
img

Žemaitės kvartalo gyventojai nenori konteinerių po langais

SKAITYTOJAI DALINASI
10:19 Rugpjūčio 07d. 2020
img

Gandrams kelias į lizdą – užtvertas

SKAITYTOJAI DALINASI
13:45 Balandžio 09d. 2020
img

Paštas siuntas saugos visą karantino laiką

SKAITYTOJAI DALINASI
10:03 Balandžio 08d. 2020
img

Kodėl vanduo kalkėtas ir brangus?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:33 Vasario 11d. 2020
img

Savivaldybė su dviratininko skundu nesutinka

SKAITYTOJAI DALINASI
09:46 Sausio 20d. 2020
img

Nusiskundimai vilniečių įmone nesiliauja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:00 Lapkričio 12d. 2019
img

Svetimo miesto netausoja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:24 Spalio 28d. 2019
img

Kiek dar džiaugsimės miesto fontanais?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:42 Spalio 24d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!