NAUJIENOS

Visos kategorijos
Pagal verslo liudijimą ar individualią veiklą dirbantys asmenys už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą 2019 metais moka 15,00 Eur per metus.  / BNS (Irmanto Gelūno) nuotr.

Darbuotojų skaičius lemia mokesčio sumą

Džestina BORODINAITĖ - 10:13 Kovo 19d. 2019

Pastaraisiais metais ne kartą gvildenta rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą tema ne visiems dar gerai įsisavinta.

Į „Rinkos aikštės“ redakciją besikreipusią kėdainietę prekybininkę Danutę vis neramina, rodos, visai paprastas klausimas: „Kokia Kėdainių rajone yra taikoma metinė vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą pagal verslo liudijimą dirbantiems prekybininkams?“

Sumokėjo 25 eurus

„Praėjusiais metais už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą sumokėjau 25 eurų mokestį.

Tuo tarpu visai šalia manęs tokios pačios kategorijos maisto produktais prekyba užsiimanti moteris už minėtąsias paslaugas gavo 12,50 euro sąskaitą.

Šie sumų skirtumai privertė susimąstyti ir paskatino ieškoti atsakymo į klausimą: „O kodėl?“, – tipiniu pavyzdžiu pasidalijo Danutė ir, dvejodama, kodėl mokesčio sumos taip neadekvačiai skiriasi, prisipažino nesuprantanti situacijos.

Moka ir už darbuotoją

Kėdainių rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus aplinkos gerinimo specialistė Lina Zopelienė pabrėžė, kad Kėdainių rajono gyventojas, dirbantis pagal verslo liudijimą ar vykdantis individualią veiklą, 2018 metais moka už save, kaip už dirbantį asmenį 12,50 euro per metus.

„Metinė vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą Kėdainių rajone įmonėms, įstaigoms, organizacijoms yra apskaičiuojama atsižvelgiant į veiklos pobūdį ir vidutinį metinį darbuotojų skaičių, o asmenims, vykdantiems veiklą pagal verslo liudijimą – verslo liudijimo turėtojui ar individualios veiklos turėtojui, kuriam gali būti pateikta sąskaita ir už dirbančiuosius (samdomus darbuotojus)“, – informuoja specialistė ir pateikia metinius šių metų mokesčių dydžius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mūsų rajone.

Mokesčių dydžiai

„Vadovaujantis Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2018 m. vasario 15 d. sprendimo Nr. TS-19 3 priedu, prekybą vykdantys ir/arba maitinimo paslaugas teikiantys juridiniai asmenys (parduotuvės, barai, restoranai, turgavietės-paviljonai ir kiti panašia veikla užsiimantys juridiniai asmenys) metinę vietinę rinkliavą 2019 metais moka 69,00 Eur/darbuotojas/metai.

Juridiniai asmenys, vykdantys ne maisto prekių prekybą, moka 30,00 Eur/darbuotojas/metai.

Įstaigos, įmonės ir organizacijos bei asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą ar individualią veiklą, moka 15,00 Eur/darbuotojas/metai“, – duomenis pateikia L. Zopelienė.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Kada bus tvarkomi Smilgos upelio šlaitai?

SKAITYTOJAI DALINASI
08:48 Spalio 08d. 2019
img

Ką daryti, kai problemų kelia kaimynų bute laikomas šuo?

SKAITYTOJAI DALINASI
08:44 Rugsėjo 17d. 2019
img

Rastas automobilio priekabos numeris

SKAITYTOJAI DALINASI
11:34 Rugpjūčio 02d. 2019
img

Į stovyklą Karklėje – pimąkart pažvelgti į jūrą

SKAITYTOJAI DALINASI
11:16 Liepos 31d. 2019
img

Rastas dviratis

SKAITYTOJAI DALINASI
08:00 Liepos 29d. 2019
img

Knygų sutiktuvės

SKAITYTOJAI DALINASI
09:42 Liepos 02d. 2019
img

PSPC nėra laiptų turėklų – įstaiga ruošiasi remontui

SKAITYTOJAI DALINASI
08:11 Birželio 18d. 2019
img

Žmonės paniškai bijo erkių: kodėl jų niekas nenaikina?

SKAITYTOJAI DALINASI
08:28 Gegužės 15d. 2019
img

Gyventojai būgštauja dėl laukinių gyvūnų vakcinacijos

SKAITYTOJAI DALINASI
12:30 Gegužės 13d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!