NAUJIENOS

Visos kategorijos
Jau nuo kitų metų svarstoma, kad nemokamą maitinimą galėtų gauti visi pradinukai ir priešmokyklinukai, nepriklausomai nuo tėvų pajamų.  / BNS (Egidijaus Jankausko) nuotr.

Visų pradinukų lauks nemokamas maitinimas

Rasa JAKUBAUSKIENĖ - 09:31 Rugsėjo 03d. 2019

Ne visiems mokyklinio amžiaus vaikus auginantiems tėvams šis rugsėjis lengvas ir paprastas. Kai kuriems tenka gerai pasukti galvą, iš kur paimti pinigų, norint įsigyti kokybiškesnes, nevienadienes mokymo priemones vaikams. Kėdainių rajono savivaldybės žiniomis, jau daugiau nei 800 vaikų, besimokančių mūsų rajone, yra skirta socialinė parama, kad šie galėtų pasiruošti mokyklai. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija praneša (SADM), jog šiems mokslo metams socialinei paramai buvo skirta beveik penkiais milijonais eurų daugiau nei 2017 ir 2018 metais.

Tėvai parama džiaugiasi, bet...

Kėdainių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyr. specialisto Donato Stelmoko teigimu, iki rugpjūčio 26 dienos 865 rajono mokiniams yra paskirta socialinė parama. Jos dydis vienam mokiniui – 76 eurai.

„Iš viso šiais metais paramai mokinio reikmenims ir nemokamam maitinimui yra skirta apie 400 tūkst. eurų, – „Rinkos aikštei“ sakė savivaldybės atstovas. – Palyginus su 2018 metų atitinkamu laikotarpiu, prašymų skirti socialinę paramą mokiniams sulaukta 74 mažiau.“

Paprašytas pasidalinti savo ir kolegų nuomone apie tai, ar moksleiviai ir jų tėvai vertina gaunamą paramą, D. Stelmokas atsakė teigiamai, tačiau, pasak jo, yra ir vienas „bet“.

„Tėvai džiaugiasi iš valstybės gaunama parama mokinio reikmenims, tik dalis tėvų mano, kad ji yra per maža“, – apibendrino specialistas.

Jis taip pat atkreipia tėvų dėmesį ir ragina nepradelsti datos, iki kada galima pateikti prašymus socialinei paramai gauti.

„Dėl nemokamo maitinimo tėvai gali kreiptis visus mokslo metus, dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti prašymą-paraišką pareiškėjas gali pateikti iki kalendorinių metų spalio 5 dienos“, – nurodė D. Stelmokas.

Paramą gali gauti ne tik moksleiviai, bet ir priešmokyklinukai

SADM „Rinkos aikštei“ atsiųstame atsakyme teigiama, jog šiems metams socialinei paramai Lietuvos mokiniams numatyta 19,54 mln. eurų. 2018 metais socialinei paramai mokiniams panaudota 14,42 mln. Eur., o 2017 metais – 14,72 mln. eurų.

Anot ministerijos pateiktos informacijos, socialinė parama skiriama ne tik pradinių ar vyresnių klasių moksleiviams, bet ir vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą.

„Parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama nepasiturinčių šeimų vaikams. Jeigu mokinys ugdymo įstaigoje būtų aprūpinamas visomis priemonėmis, tada minėta parama būtų neskiriama. Tačiau į mokinio priemonių sąrašo sudėtį įeina ne tik kanceliarinės prekės, bet ir sportinė apranga, avalynė, drabužiai ir kitos mokiniui ugdyti reikalingos priemonės. Todėl, manytina, kad darželiai visomis šiomis priemonėmis vaikų neaprūpina ir parama jiems skiriama“, – teigiama SADM informacijoje.

Nemokamas maitinimas visiems – nuo kitų metų

SADM taip pat nurodo, jog planuojama, kad šiais metais nemokamą maitinimą vidutiniškai per mėnesį gaus 55 tūkst. mokinių. Tiek pat mokinių gaus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti.

2018 metais nemokamą maitinimą gavo 48,3 tūkst. mokinių, paramą mokinio reik­menims įsigyti – 49,8 tūkst. mokinių.

Tęsiant kalbą apie nemokamą maitinimą, SADM teigimu, jau nuo kitų metų svarstoma, kad jį galėtų gauti visi pradinukai ir priešmokyklinukai, nepriklausomai nuo tėvų pajamų.

„Svarstoma galimybė nemokamą maitinimą mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ar pagal pradinio ugdymo programas, įgyvendinti etapais, nuo 2020 m. įteisinant bandomąjį (pilotinį) projektą: nuo sausio 1 d. nemokamą maitinimą skirti mokiniams, besimokantiems pagal priešmokyklinio ugdymo programą savivaldybių atrinktose bendrojo ugdymo mokyklose, kuriose mokinių maitinimas organizuojamas taikant pilnos ar dalinės savitarnos (švediško stalo) principą, o nuo rugsėjo 1 d. – visiems priešmokyklinukams ir pirmokams“, – planais pasidalijo ministerijos atstovai.

Taip pat pridūrė, jog įvedus naująją tvarką, nemokamą maitinimą mokyklose 2020 m. papildomai gautų apie 49,6 tūkst. mokinių, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programas.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!