NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Svetlana Denisova ir pradinio ugdymo mokytoja Elona Jankūnienė viešėjo Slovėnijoje.  / Asmeninio archyvo nuotr.

Tarptautinio projekto ,,Erasmus+“ ABC partnerių susitikimas Slovėnijoje

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Svetlana Denisova, pradinio ugdymo mokytoja Elona Jankūnienė - 13:35 Spalio 28d. 2019

2019 m. spalio 13–19 d. Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Svetlana Denisova ir pradinio ugdymo mokytoja Elona Jankūnienė viešėjo Slovėnijoje, kur vyko ,,Erasmus+“ tarptautinio daugiašalės partnerystės projekto ,,Bendrųjų kompetencijų ugdymas“ (“Acquisition of basic competences“) dalyvių ketvirtasis susitikimas. Projekto tikslas – ugdyti mokinių ir mokytojų bendrąsias ir profesines kompetencijas, tobulinti, taikyti šiuolaikinius, inovatyvius  ugdymo metodus. Susitikime dalyvavo mokytojai iš Bulgarijos, Italijos, Turkijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Pirmą viešnagės dieną Vransko pagrindinės mokyklos vaikai svečius sveikino dainomis, tautiniais šokiais ir vaidinimu. Aplankėme ir vaikų darželį. Visur stebėjome aktyvias veiklas, dalyvavome pamokoje apie bites, kuri vyko netradicinėje erdvėje – lauko klasėje. Pasodinome projekto ,,Erasmus +“ ABC medį mokyklos sode. Vėliau vyko mūsų pamokos, kurių metu pristatėme šalį, savo miestą, mokyklą, iš kurios atvykome. Mokėme lietuviškų žodžių. Žaidėme ir kūrėme istoriją ,,Stebuklinga dėžutė“, kurią atvežėme iš Lietuvos. Po pietų mokėmės naudotis mobiliąja programėle, ieškojome įžymių Vransko miesto vietų. Susitikome su meru Franc Sušnik.

Kitą dieną vykome į Tabor pagrindinę mokyklą ir darželį. Jaudino ir žavėjo mokinių šilti sveikinimai, vaidinimas ,,Snieguolė ir septyni nykštukai“. Čia ir mes vedėme panašias pamokas kaip ir Vransko mokykloje. Taip pat lankėmės Slovėnijos mokytojų pamokose, kuriose buvo taikomi įvairūs mokymo(si) metodai bei strategijos. Po pietų informatikos kabinete kūrėme animacinius pristatymus apie savo šalį Movie Maker programėle. Vakarop mus pasveikino ir priėmė Tabor miestelio meras Marko Semprimožnik.

Pilna įspūdžių, nuostabi buvo trečioji ,,Erasmus+“ projekto ABC partnerių susitikimo Slovėnijoje diena, nes aplankėme didžiausią ir gražiausią Europoje stalagtitų-stalagmitų Postoinos urvą. Grožėjomės Slovėnijos sostine Liubliana, jos senamiesčiu, vaikščiojome Liublianicos pakrante. Dirbome Lego institute, kur mokėmės ,,Lego“ robotikos kartu su ,,LegoWeDo“.

Kita diena vėl mokykloje. Nustebino ir labai patiko  pamokos, aktyvios veiklos Lego klasėje, istorijų kūrimas panaudojant StoryVizualizer programą.

Paskutinę viešnagės dieną aplankėme Žalec, Celės miestus, pagrindinę Lavos mokyklą. Vyko edukacinis užsiėmimas ,,Grafika Gracer“ leidykloje-spaustuvėje. Oficialios ceremonijos metu buvo įteikti sertifikatai, aptartos užduotys, veiklos, kurias reikia įgyvendinti, išbandyti ugdymo procese. Atsisveikinome iki susitikimo Italijoje.

Aktyvi,  darbinga savaitė baigėsi. Parsivežėme šiltų įspūdžių iš draugiškos, mažos, bet labai gražios Alpių šalies, žymios itališka architektūra, austriška tvarka, Adrijos jūros pakrante. Pasidalinome savo patirtimi su kitais.  Neišdildoma patirtis, įgūdžiai, žinios, patobulintos kompetencijos bus pritaikytos  ugdymo procese.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!