NAUJIENOS

Visos kategorijos
Ir pernai, ir šiemet jaunimo reikalų projektams iš savivaldybės biudžeto skirta po 8 tūkst. eurų. Projektai kasmet įtraukia po kelis šimtus jaunuolių.  / Giedrės Minelgaitės-Dautorės / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Projektus ir toliau vertins Jaunimo reikalų taryba

Eglė KUKTIENĖ - 10:56 Birželio 23d. 2020

Jaunimo veiklos projektų finansavimo nuostatai mūsų rajono savivaldybėje nepakitę galioja jau daugiau kaip dešimtį metų. Praėjusiais metais Jaunimo reikalų departamentas paskelbė rekomendacijas savivaldybėms rengiant jaunimo veiklų finansavimo teisės aktus, tad atsinaujinti reikėjo ir Kėdainių savivaldybėje. Tiesa, ne visi pokyčiai buvo įvertinti palankiai.

Siūlė komisiją

Pirminiame rajono tarybai pateiktame Jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto tvarkos apraše buvo numatyta, kad bus pakeista projektų vertinimo tvarka.

Siūlyta, kad projektų paraiškų turinį vertintų savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu iš trijų narių sudaryta komisija.

Komisijos darbo forma būtų posėdžiai, kuriems vadovautų komisijos pirmininkas.

Tačiau taryboje buvo iškeltas klausimas, ar tikrai reikia keisti šią nuostatų skiltį – juk lig šiol projektus vertindavo Jaunimo reikalų taryba.

Kaip aiškino savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Emilija Mickevičienė, siūlymas projektus vertinti komisijai kilo dėl to, kad tokia buvo Jaunimo reikalų departamento rekomendacija.

Tarybos nariams balsavus už 29 punkto pakeitimą, jaunimo iniciatyvų projektus, kaip ir anksčiau, vertins Jaunimo reikalų taryba. Aut. past.

„Kėdainių rajono savivaldybės administracija, kaip ir kitos Lietuvos savivaldybės, jaunimo politiką kasmet įgyvendina vadovaudamasi Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikiamomis veiklos sritimis, užduotimis ir jų vertinimo kriterijais.

Vienas iš 2020 metais Kėdainių rajono savivaldybei pateiktų rekomenduojamų įgyvendinti kriterijų – užtikrinti, kad jaunimo iniciatyvų finansavimo konkurso paraiškų vertinimą atliktų nešališka komisija (ne savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai).

Vadovaujantis šia rekomendacija, Tarybai buvo pateiktas sprendimo projektas, kuriame numatyta, kad jaunimo iniciatyvų projektų paraiškas vertina Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija.

Tarybos nariams balsavus už 29 punkto pakeitimą, jaunimo iniciatyvų projektus, kaip ir anksčiau, vertins Jaunimo reikalų taryba.

Su pakeitimais patvirtintame tvarkos apraše išlieka patikslinta paraiškų vertinimo tvarka, reikalavimai projektų turiniui, patikslintos sąvokos, kasmetinis prioritetų nustatymas“, – patikslino jaunimo reikalų koordinatorė.

Keli šimtai jaunuolių

Jaunimo projektams finansuoti ir pernai, ir šiemet iš savivaldybės biudžeto skirta po 8 tūkstančius eurų.

Jaunimo projektams finansuoti ir pernai, ir šiemet iš savivaldybės biudžeto skirta po 8 tūkstančius eurų. Aut. past.

Finansuoti projektai įtraukė daugiau, kaip 600 jaunų žmonių.

„Pernai metais konkursui buvo pateiktos 6 paraiškos, iš kurių finansuotos 5.

Projektai buvo skirti jaunimo savanoriškai ir savarankiškai veiklai skatinti, jaunimo prasmingam laisvalaikio užimtumui, savęs pažinimo bei savęs realizacijos veikloms organizuoti, jaunimo darbuotojų kompetencijų didinimui, jaunimo pilietiškumo ugdymui.

Projektų veiklose dalyvavo 626 jauni žmonės.

Šiais metais jaunimo iniciatyvų konkursas kol kas dar nepaskelbtas“, – informavo E. Mickevičienė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!