NAUJIENOS

Visos kategorijos
Gabių mokinių pagerbimo šventėje ketvirtadienio pavakarę buvo pagerbti 90 krašto moksleivių ir net 71 pedagogas iš Kėdainių miesto ir rajono bendrojo lavinimo bei neformaliojo švietimo įstaigų.  / Irina J. Photography nuotr.

Ovacijos – gabiam Kėdainių jaunimui ir jų kelrodėms žvaigždėms (GALERIJA)

Justina ŠVEIKYTĖ - 21:30 Birželio 06d. 2019

Ketvirtadienio pavakarę Kėdainiuose vyko tradicinė penkioliktoji gabių mokinių ir jų mokytojų pagerbimo šventė.

Unikali ceremonija sausakimšame Kėdainių kultūros centre kasmet skiriama pagerbti už aukštus akademinius pasiekimus, gerus rezultatus, pelnytas vietas olimpiadose ir konkursuose įvertintus  jaunuolius.

Kai kam tai – pirmieji jūsų pasiekimų įvertinimai finansine išraiška. Vėliau jus vertins gyvenimas, dar vėliau – vertinsite patys save. Darykite viską taip, kad visi šie trys įvertinimai visuomet siektų aukščiausiai iškeltą kartelę. V. Tamulis

Net 90 moksleivių

Padėkomis ir piniginėmis premijomis šį kartą apdovanoti buvo 90 krašto moksleivių už pasiekimus jaunųjų filologų, literatų ir kalbininkų, matematikų ir braižytojų, chemikų, biologų, fizikų, istorikų, dramaturgų, geografų, liaudies kūrybos atlikėjų ir grafinės miniatiūros piešėjų olimpiadose, konkursuose bei varžybose.

Taip pat – užsienio kalbų – anglų ir rusų olimpiadose, etikos, informatikos ir informacinio mąstymo, muzikos konkursų nugalėtojai, prizininkai ir laureatai iš beveik visų Kėdainių miesto ir rajono bendrojo lavinimo bei neformaliojo švietimo įstaigų.

Gabiausiems – 14 tūkstančių eurų

Gabiesiems moksleiviams iš Kėdainių rajono biudžeto per Gabių vaikų skatinimo fondą iš viso jau paskirstyta 125,40 tūkst. eurų, o paskatinamąsias premijas jau yra gavę 1326 Kėdainių krašto moksleiviai.

Šįvakar apdovanotų 90-ies gabių krašto moksleivių skatinimui fonde dar šių metų pavasarį buvo numatyta 14 tūkstančių eurų.

Rudenį antra tiek turėtų būti skirta gabiausiems krašto sportininkams.

Linkėjo pasiekti aukščiausiai iškeltą kartelę

„Kai kam tai – pirmieji jūsų pasiekimų įvertinimai finansine išraiška. Vėliau jus vertins gyvenimas, dar vėliau – vertinsite patys save. Darykite viską taip, kad visi šie trys įvertinimai visuomet siektų aukščiausiai iškeltą kartelę“, – krašto mokinius sveikindamas linkėjo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Mano manymu, mokinio sėkmė labiausiai priklauso nuo jo paties nusiteikimo, darbo ir pastangų. O mokytojas yra tik padėjėjas, lyg veiksmų koordinatorius. T. Bičiūnas

Apdovanojo ir pedagogus

Gabusis jaunimas scenoje vietą užleido savo kelrodėms žvaigždėms. Mero padėkos šįmet atiteko net 71 krašto pedagogui.

„Pradinukas“ turi patarimų

2018-ųjų Metų mokytoju tituluotas pedagogas Linas Vilčinskas turi patarimų moksleivių tėvams.

„Namuose duokite savo vaikui vis sudėtingesnes užduotis, aiškinkite lyg ir dar pagal amžių per „sunkias“ temas, raginkite bendrauti su kitais gabiais, aktyvesniais vaikais, visaip skatinkite jų savarankiškumą, gerbkite vaikų norus. Mokykite atkaklumo, darbštumo ir disciplinos. Būtinai palaikykite atžalą, kuomet jai nepasiseka, ir po kelerių metų tokio atkaklaus darbo namuose jūs turėsite gabų vaiką“, – gabumais kaip išugdytomis savybėmis tiki nusipelnęs Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos pradinių klasių mokytojas L. Vilčinskas.

 Gabūs – visi iki vieno

Bendru Kėdainių rajono moksleivių balsavimu išrinktas ir metų pradžioje BRAVO mokytojo statulėlę laimėjęs, dabar – ir naujosios savivaldybės Tarybos narys, pedagogas Tomas Bičiūnas pasakoja vengiantis tokios frazės kaip „gabūs mokiniai“ ir atkreipia dėmesį į tai, kad neretai mokinį, kuriam nepavyko užimti prizinės vietos kokioje nors olimpiadoje ar konkurse, nuo prizininkų pakylos teskiria tik vienas ar net pusė taško.

T. Bičiūnas per ilgametę pedagoginio darbo patirtį jau įsitikino – kurioje nors srityje gabus tikrai yra kiekvienas vaikas, tik reikia atrasti sritį, kurioje moksleivis talentingas, ir ją jam pritaikyti.

„Kiekvienas mokinys gali pasiekti geresnių rezultatų. Tai padaryti jam, be abejo, padeda ir mokytojas, nors, mano manymu, mokinio sėkmė labiausiai priklauso nuo jo paties nusiteikimo, darbo ir pastangų. O mokytojas yra tik padėjėjas, lyg veiksmų koordinatorius“, – sako Kėdainių šviesiosios gimnazijos ir J. Paukštelio progimnazijos mokytojas.

Šiuolaikiniai tėvai linkę „numesti“ visą vaiko auklėjimo darbą pedagogams. Tikrai netrūksta tėvelių, kurie, deja, nėra suinteresuoti laiką leisti su vaikais, vadina tai „laiko gaišimu“. Mes šeimoje labai daug laiko skiriame dukroms, ir tai atsiperka. Laimingi vaikai – išklausyti, išgirsti vaikai. V. Kvedaravičienė

Mamos: receptas paprastas – reikia bendravimo

„Ačiū jums už jūsų vaiką“, – tokie žodžiai iš pedagogų lūpų ne kartą skambėjo iškilmingoje šventėje  dalyvavusių moksleivių tėvams.

Gabiuosius jaunuolius auginančios mamos pripažįsta – tam, kad vaikai norėtų siekti aukštų pasiekimų, įtakos padarė keletas skirtingų veiksnių: ir prigimtis, ir didžiulis mokytojų indėlis, bet svarbiausia, ko gero – artimas bendravimas šeimoje.

„Vaikų mokintis spausti nereikėjo. Tik tol, kol jie buvo pradinėse klasėse, namų darbus ruošdavome kartu. Galbūt polinkį į tiksliuosius mokslus paveldėjo iš manęs – pati išmanau ekonomiką ir buhalteriją?  – spėliojo šįmet už nuopelnus respublikinėje matematikos olimpiadoje įvertinto Kėdainių „Atžalyno“ abituriento Nedo ir būsimosios gimnazijos devintokės mama Lina Našlėnienė. – Dažnai pasvarstau, jog vaikų pasiekimai akademinėje srityje yra 60 procentų mokytojų, ir 40 procentų – tėvų nuopelnas. Tai, kad pradinėse klasėse papildomai pradmenis į galvas „krovėme“ namuose. Tai, kad kasdien po pamokų ir darbų visa šeima susėda ir pasikalba – kokia buvo diena, kas sekėsi, kas nepasisekė. Mūsų ryšys labai tvirtas.“

Josvainietė Viktorija Kvedaravičienė, auginanti dvi dukras, kurių vyresnėlė Justė, grojanti kanklėmis, buvo apdovanota už pasirodymą nacionaliniame Jono Švedo konkurse, laikosi panašios pozicijos: nėra teisingas tėvų požiūris, jog vaiką pakanka aprūpinti finansiškai – reikia jam skirti laiko būti išklausytam.

„Šiuolaikiniai tėvai linkę „numesti“ visą vaiko auklėjimo darbą pedagogams. Tikrai netrūksta tėvelių, kurie, deja, nėra suinteresuoti laiką leisti su vaikais, vadina tai „laiko gaišimu“. Mes šeimoje labai daug laiko skiriame dukroms, ir tai atsiperka. Laimingi vaikai – išklausyti, išgirsti vaikai, – įsitikinusi V. Kvedaravičienė. – Žinoma, prie vaikų motyvacijos kėlimo prisideda ir tokios pagerbimo šventės. Norėtųsi tokių ir daugiau.“

Įkurtas specialus fondas

Kėdainių rajono savivaldybėje išskirtinis dėmesys į gabių moksleivių pagerbimą ir skatinimą kreipiamas jau net daugiau nei 15 metų.

Padėkos raštai moksleiviams už pasiekimus pradėti teikti jau nuo 2005-ųjų, o įsteigus specialų Gabių mokinių skatinimo fondą 2007-aisiais – ir piniginiai prizai-premijos.

Mokykite atkaklumo, darbštumo ir disciplinos. Būtinai palaikykite atžalą, kuomet jai nepasiseka, ir po kelerių metų tokio atkaklaus darbo namuose jūs turėsite gabų vaiką. L. Vilčinskas

Per tą laiką, keičiantis įstatymams ir sąvokoms, kelis kartus keitėsi ir fondo nuostatai, tačiau paskatinamosios premijos teikiamos iki šiol.

Ir už akademinius, ir už sporto, ir meno

Kadangi vaikų gabumai įvairioje veikloje reiškiasi skirtingai, pinigai paskirstomi ir už akademinius, ir už meno, ir už sportinius pasiekimus.

Mokinius premijoms pateikia mokyklų vadovai.

Talentingų auklėtinių turi visos mokyklos, tad jaunuolių, gaunančių premijas ir kitokius apdovanojimus, kasmet tik daugėja.

Perspektyviam moksleiviui iš Gabių mokinių skatinimo fondo gali būti kompensuojama padengti ir dalis kelionės išlaidų, jam susiruošus į tarptautinę olimpiadą.

Bendruomenės renginys

Tradicinė gabių mokinių ir jų mokytojų pagerbimo šventė – vienas iškilmingiausių metų renginių Kėdainių rajone, kupina pasididžiavimo bendruomenės šventė.

Į ją kasmet renkasi mokiniai, tėvai ir mokytojai bei visos bendruomenės atstovai, o be finansinių premijų įteikiamos dar ir mero padėkos bei dovanos.

Gabius vaikus, be Kėdainių rajono savivaldybės atstovų, pagerbia ir artimieji, tėvai bei šių darbdaviai. Ateities Lietuvos kartai nelieka abejingi ir krašto verslininkai – įmonės ir organizacijos gabiausiems steigia specialius papildomus prizus.

Po iškilmingos apdovanojimų ceremonijos kasmet rengiamas ir jaunatviškos muzikos koncertas. Šiais metais scenoje pasirodė perspektyvi Kėdainių vokalinė-instrumentinė jaunimo grupė „Kepti zefyrai“.

4 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!