NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / Organizatorių nuotr.

„Obelėlės“  ugdytiniams – vasara kaip pasaka

www.rinkosaikste.lt - 15:01 Rugpjūčio 12d. 2020

Kėdainių r. Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“ sėkmingai organizavo rajono savivaldybės finansuojamas vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programas. Viena iš jų „Šokam į vasarą“ vyko dar birželio 8–12 dienomis, o kita „Vasara kaip pasaka“ – rugpjūčio 3–7 d.

„Šokam į vasarą“ stovyklos tikslas buvo ne tik užimti vaikus vasarą, bet ir ugdyti asmenybę, kuri būtų sąmoninga ir suprastų sveikos gyvensenos įtaką geresnei žmogaus gyvenimo kokybei.

Po nuotolinio mokymo birželio 8–12 dienomis į būrį susirinko net 20 mokyklos ir draugų išsiilgusių vaikų. Stovyklos organizatoriams teko susidurti ne su vienu išbandymu: pritaikyti programą prie COVID-19 situacijos, sugrąžinti vaikus į realų bendravimą ir įnorinti veikti čia ir dabar.

Visą savaitę mokiniai aktyviai sportavo.

Entuziastinga visuomenės sveikatos biuro specialistė Sonata Aleknaitė kiekvieną dieną vedė ryto mankštą. Su sporto treneriais Vaidu Simonavičiumi, Julijonu Sinkevičiumi stovyklautojai mokėsi žaisti lauko tenisą ir skvošą.

Stovyklos sensacija, palikusi neišdildomą įspūdį vaikų atmintyje – piratas Jack Sparrow, kuris vaikus mokė turizmo subtilybių, skatino sveikai maitintis ir daug judėti.

Svečiavosi pas nuolatinius mokyklos-darželio draugus Kėdainių profesinio rengimo centre, kur profesijos mokytojos Audronė Alminienė ir Žydronė Noreikienė išmokė pasigaminti sveikus desertus: becukrius ledus, kokosinius sausainukus ir net lipdyti riešutinius saldainius. 

Visos stovyklos metu vaikai laiką leido ne tik mokykloje-darželyje, bet ir labai daug keliavo. Pabuvojo Kėdainiuose esančiame sveikatingumo klube „SimWay“, kur su klubo įkūrėja, trenere Simona Skorupskiene mokėsi taisyklingai mankštintis, suprato, kaip svarbu turėti taisyklingą laikyseną, kad būtume visada sveiki.

Stovyklautojai lankėsi socializacijos centruose „Tavo svajonė“, „Laiptai į viltį“. Ten sužinojo, kaip gali aktyviai ir įdomiai leisti laiką po pamokų. Labai įdomu buvo klausytis „Tavo svajonės“ įkūrėjų Deivido Judenio ir jo žmonos Vilmos, centro psichologės, pasakojimo apie įtraukią centro veiklą. Sužavėjo jų ugnelė akyse, nuoširdus ir labai svarbus darbas su sudėtingais vaikais.

Socializacijos centras „Laiptai į viltį“ taip pat prisideda prie vaikų popamokinio užimtumo. Buvo smagu sutikti profesionalius specialistus, kurie nuoširdžiai stengiasi dėl Kėdainiuose gyvenančių vaikų. Mokiniai džiaugėsi galėdami pažaisti Kėdainių miesto poilsio zonose prie Šv. Juozapo bažnyčios ir Nevėžio upės.

Puikiai įrengtos žaidimo aikštelės, vaikams – atgaiva, „Kavamanijos“ ir „Arbatinės“ kokteiliai dar labiau pakėlė nuotaiką.

Kad stovykloje būtų smagu, savo darbu prisidėjo visi mokyklos-darželio „Obelėlė“ pradinio ugdymo mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, vykdantys sveikatos priežiūrą mokykloje.

Kita rugpjūčio 3–7 dienomis „Obelėlės“ organizuota stovykla „Vasara kaip pasaka“ nė kiek savo programa nenusileido pirmajai. Joje dalyvavo ir turiningai laiką leido 18 mokyklos-darželio vaikų.

Stovykloje visą savaitę buvo siekiama organizuoti kokybišką, turiningą vaikų poilsį ir užimtumą, meninę saviraišką, kūrybiškumą, kuo daugiau laiko leidžiant gamtoje. Programa buvo intensyvi, įvairi, pilna staigmenų ir siurprizų.

Vaikus kiekvieną dieną pasitiko skirtingi personažai, kurie padėjo nusikelti į pasakų ir animacijos pasaulį, analizuoti teigiamus ir neigiamus personažų poelgius.

Stovyklautojams labai patiko stebėti ką personažai veikia, be to, jie ir patys aktyviai dalyvavo, tapo įvairiais personažais, puošėsi veidus, plaukus, kūrė įvairias kaukes, jas dekoravo. Vaikai daug piešė, vaidino, darė įvairias lėles, su kuriomis taip pat kūrė pasakas, vaidino.

Stovykloje akcentavome geros sveikatos įtaką žmogui, todėl kiekvieną dieną skatinome ne tik daug judėti, bet ir vartoti kuo daugiau naudingų skysčių, vaikai kiekvieną stovyklos dieną gamino skirtingus gaiviuosius gėrimus, juos degustavo, vertino.

Dovanotos gertuvės vaikams suteikė daug džiaugsmo. Džiaugiamės, kad ir dėl COVID-19 viruso esant sudėtingai situacijai, šioje stovykloje pavyko daugiau keliauti. Vaikai tarpmiestiniu autobusu vyko į Aristavą, ten įdomiai leido laiką, dalyvavo pasakoje „Trys paršiukai“. O kelionė į „Pepės Vilaitę“ ir Kauno valstybinį lėlių teatrą, kur stebėjo sušiuolaikintą spektaklį „Pelenė“ nepaliko abejingų.

Stovykloje dirbusios vadovės socialinė pedagogė Lina Mindauliūtė-Žukienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Asta Čiapaitė džiaugiasi, kad galėjo vėl susitikti su vaikais, o vaikai turėjo galimybę turiningai praleisti dar vieną vasaros savaitę.

Jau kelerius metus iš eilės Kėdainių rajono savivaldybės finansuojama vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programos stovyklos Vilainių mokykloje-darželyje „Obelėlė“ vis kitokios, besikeičiančios, atsinaujinančios, nesikartojančios savo veiklomis, įspūdžiais.

 

Vyresnioji socialinė pedagogė Lina Mindauliūtė-Žukienė

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Vaikų adaptacija darželyje ekstremalios situacijos metu

Mokyklų naujienos
20:16 Gruodžio 02d. 2020
img

Mažyliai sukūrė „EkosiSTEMos Herojus“

Mokyklų naujienos
13:38 Lapkričio 30d. 2020
img

Labūnaviečiams – įspūdžių kupina atradimų diena

Mokyklų naujienos
1
15:08 Spalio 16d. 2020
img

„Žilvičio“ vaikai bendravo su olimpiniu vicečempionu

Mokyklų naujienos
1
09:12 Spalio 08d. 2020
img

Mokiniai švarino Kėdainių miestą

Mokyklų naujienos
11:09 Rugsėjo 16d. 2020
img

Šie metai Šėtos gimnazijai – ypatingi

Mokyklų naujienos
10:32 Rugsėjo 14d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!