NAUJIENOS

Visos kategorijos
Studijų privalumas – užtikrinamas aukštas studentų ir absolventų įsidarbinimo procentas visos šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigose.   / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kviečia studijuoti Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą Kauno kolegijoje

www.rinkosaikste.lt - 11:38 Balandžio 28d. 2020

Jei nusprendei savo profesiją susieti su ikimokykline pedagogika – Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultete Pedagogikos katedroje dėstoma studijų programa Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas yra kaip tik Tau.

Profesionalūs pedagogai

Šios programos tikslas – parengti pedagogus, gebančius atskleisti ir puoselėti individualius vaiko gebėjimus ir pomėgius, ugdyti jo kūrybiškumą, savarankiškumą, skatinti žingeidumą.

Studijų procese būsimieji pedagogai gilinasi į vaiko raidos teorijas; ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo/-si metodikas; vysto gebėjimus įžvelgti vaikų individualumą, skirtingumus, poreikius; mokosi diferencijuoti, individualizuoti, integruoti ugdymo/-si procesą; kurti saugią, mokymąsi skatinančią, ugdomąją aplinką; numatyti ir valdyti udgymo/-si procese reikalingus išteklius bei naudoti šiuolaikiškas mokymo/-si priemones, metodus.

Lavindami profesionaliam pedagogui reikalingus gebėjimus, studentai nagrinėja istorinius, filosofinius, psichologinius, tarpkultūrinius ugdymo mokslo aspektus; analizuoja švietimo politikos, darnaus vystymosi, vadybos ir lyderystės teorijas; drauge su dėstytojais ir socialiniais partneriais inicijuoja ir vykdo pedagoginės veiklos tyrimus, projektus, taikydami šiuolaikinius informacijos kaupimo, analizės ir sisteminimo būdus.

Aukštas įdarbinimo procentas

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijų programos išskirtinumai: glaudus bendradarbiavimas su socialiniais partneriais, įsisavinat tiek teorines, tiek praktines inovacijas; mokymosi proceso perkėlimas į būsimą darbo aplinką (ikimokyklinio ugdymo įstaigas); galimybė lanksčiai derinti studijas prie darbo grafi ko, užtikrinant aukštą studentų ir absolventų įsidarbinimo procentą visos šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Dinamišką, įdomų studijų procesą papildo Pedagogikos katedros organizuojami renginiai. Tradicine tapusi, dėstytojams skirta, mokslinė – praktinė konferencija, kurioje gerąja patirtimi dalinasi šalies ir užsienio pedagogai. Katedros studentai kiekvienais metais dalyvauja Menų ir ugdymo fakulteto studentų atstovybės ir dėstytojų rengiamoje tarptautinėje studentų konferencijoje „Idėjų forumas“, kurioje dalinasi savo tiriamosios veiklos rezultatais, dalyvavimo tarptautiniuose projektuose, mainų programose patirtimi.

Valstybės finansuojamos vietos bus skiriamos ne tik besirenkantiems nuolatines, tačiau ir ištęstines studijas. Aut. past.

Katedroje taip pat organizuojami tradiciniai studentų renginiai, į kuriuos kviečiami Kauno kolegijos bendruomenės nariai, socialiniai partneriai, pedagogai drauge su mažaisiais ugdytiniais: kasmet rengiami studentų ir dramos, muzikos, dailės dėstytojų inicijuojami ir atliekami skirtingų žanrų spektakliai, koncertai; Europos kalbų dienai skirti renginiai; studentų inicijuotos ir įgyvendintos projektinės veiklos pristatymai, studentų pagamintų ugdymo/-si priemonių parodos.

Vasarai prasidėjus, būsimieji pedagogai savanoriauja Kauno kolegijos organizuojamoje vaikų dienos stovykloje; vykdo socialinius projektus – gerumo akcijas; dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose projektuose.

Palaiko studentų idėjas

Kadangi studentų iniciatyvų palaikymas yra vienas svarbiausių Pedagogikos katedros veiklos akcentų – kiekvienais metais į Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijų programą įstoję pirmakursiai prie darnios bendruomenės prisijungia su naujų renginių idėjomis.

„Pedagoginis darbas nėra lengvas, jis reikalauja nuolatinio asmeninio tobulėjimo, kantrybės, atsakingumo, tačiau tai – ir viena iš nedaugelio profesijų, kasdien dovanojančių teigiamas emocijas, džiugias akimirkas, nuoširdžias šypsenas, komplimentus.

Pedagogikos katedroje dirbantys dėstytojai – mokslininkai, praktines kompetencijas tobulinantys stažuodamiesi Lietuvos ir užsienio šalių ugdymo įstaigose, praktikai, kompetentingi savo sričių žinovai bei lyderiaujančių, inovatyvių ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai, mokytojai įkvepia ir skatina studentus šioje srityje tapti pačiais geriausiais“, – sako Pedagogikos katedros vadovė Asta Jakimavičienė.

Nuolatinės ir ištęstinės studijos

Pagal studijuojančiųjų galimybes ir poreikius, Pedagogikos katedroje siūloma rinktis nuolatinę arba ištęstinę studijų formą taip pat sudaromos galimybės užsienyje gyvenantiems studentams pasirinkti nuotolines studijas.

Nuo 2020 metų rugsėjo Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijų programoje valstybės finansuojamos vietos bus skiriamos ne tik besirenkantiems nuolatines, tačiau ir ištęstines studijas.

Pedagogines praktikas studentai atlieka lyderiaujančiose, skirtingomis ugdymo metodikomis dirbančiose, šalies ugdymo įstaigose.

Dalies studijoms ir/arba pedagoginei praktikai yra skatinami vykti į partnerines Menų ir ugdymo fakulteto institucijas Švedijoje, Turkijoje, Ispanijoje, Latvijoje.

Smulkesnė informacija apie studijas: https://www.kaunokolegija.lt/studiju-programos/ikimokyklinis-ir-priesmokyklinis-ugdymas/

Kilus klausimams, prašome kreiptis: A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas (37 kab.), el. p. urte. zubkaite@go.kauko.lt, tel. nr. 8 37 20 86 04.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Abiturientai laiko brandos egzaminus

Mokyklų naujienos
08:07 Birželio 26d. 2020
img

Projektus ir toliau vertins Jaunimo reikalų taryba

Mokyklų naujienos
10:56 Birželio 23d. 2020
img

Trims ugdymo įstaigoms – Žalioji vėliava

Mokyklų naujienos
12:51 Birželio 22d. 2020
img

Geriausias metas įgyti profesiją – jau dabar!

Mokyklų naujienos
12:54 Birželio 17d. 2020
img

Moksleivius kviečia dalyvauti piešinių konkurse

Mokyklų naujienos
15:35 Birželio 02d. 2020
img

Kaip neužmigti ant laurų ir ko galima pasimokyti?

Mokyklų naujienos
17:00 Gegužės 19d. 2020
img

Kėdainiečiai mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu

Mokyklų naujienos
10:15 Gegužės 19d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!