NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / Asociatyvi BNS nuotr.

Kėdainiškiai brandos egzaminų rezultatais nenustebino

Rasa Jakubauskienė - 08:39 Rugpjūčio 10d. 2020

Brandos egzaminų rezultatai: matematikos „krizė“ užprogramuota?

Vos paskelbus valstybinių brandos egzaminų rezultatus, daugelis socialiniuose tinkluose ėmė stebėtis matematikos egzamino balais. Šio egzamino neišlaikė trečdalis jį laikiusiųjų. Įvertinęs matematikos brandos egzamino rezultatus, nuošalyje neliko ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, kuris suskubo pareikšti, jog yra reikalingi sisteminiai pokyčiai bendrajame ugdyme bei didesnė pagalba mokiniams.

Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius apgailestavo, jog Kėdainių abiturientai taip pat yra dalis Lietuvos, kurių egzaminų rezultatai atspindi visos šalies tendenciją. Tiesa, kaip jau anksčiau buvo skelbta, lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą kėdainiečiai išlaikė geriau nei Lietuvos vidurkis – 95,2 proc. laikiusiųjų (šalyje – 89,23 proc.). Taip pat tai geresnis rezultatas nei praėjusiais metais, kai išlaikiusiųjų buvo 94,76 proc.

Trečdalis neišlaikiusių matematikos ir net 16 anglų kalbos šimtukų

„Kėdainiai taip pat valstybės dalis. Matematikos valstybinio brandos egzamino iš viso neišlaikė 67 moksleiviai, t.y. 30,4 proc. Tuo metu Lietuvoje neišlaikiusiųjų yra 32,3 proc., – kalbėjo Švietimo skyriaus vedėjas. – Turime du moksleivius, kurie už matematikos brandos egzaminą gavo maksimalų šimto balų įvertinimą. Abu jie yra iš Šviesiosios gimnazijos.“

J. Lukoševičius atkreipia dėmesį, kad neišlaikiusiųjų matematikos egzamino yra visose rajono gimnazijose. 

Kalbant apie anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą, J. Lukoševičiaus duomenimis, jo neišlaikė vienas moksleivis. Tačiau net šešiolika abiturientų gavo šimto balų įvertinimą.

„Taip, labai gerai. Daugiausia šimtukų gavo Šviesiosios gimnazijos abiturientai – dešimt. Dar keturi moksleiviai yra iš „Atžalyno“ gimnazijos ir po vieną iš Šėtos bei Josvainių gimnazijų“, – rezultatus vardijo Švietimo skyriaus vedėjas.

Jo teigimu, rusų kalbos valstybinį brandos egzaminą laikė nedaug moksleivių, o neišlaikiusių taip pat, kaip ir šimtukų, nėra.

Kėdainiai taip pat valstybės dalis. Matematikos valstybinio brandos egzamino iš viso neišlaikė 67 moksleiviai, t.y. 30,4 proc. Tuo metu Lietuvoje neišlaikiusiųjų yra 32,3 proc. J. Lukoševičius

Daugiausia šimtukų – Šviesiojoje gimnazijoje

Žvelgiant į istorijos valstybinio brandos egzamino rezultatus, kaip sakė pašnekovas, nei šimto balų įvertinimo, nei neišlaikiusiųjų nėra.

„Iš laikiusiųjų informacinių technologijų valstybinio brandos egzaminą vienas abiturientas jo neišlaikė. Šimto balų taip pat niekas negavo“, – teigė J. Lukoševičius.

Kiek geriau sekėsi biologijos egzaminą laikiusiems moksleiviams.

„Neišlaikiusiųjų nėra, o šimtukai – trys. 

Du šimto balų įvertinimus gavo „Atžalyno“ ir vienas Šviesiosios gimnazijos abiturientai“, – „Rinkos aikštei“ vardijo Švietimo skyriaus vedėjas.

Anot jo, tarp laikiusių chemijos bei fizikos egzaminus moksleivių nėra nei šimtukų, nei neišlaikiusiųjų.

„Iš geografijos egzaminą laikiusiųjų vienas abiturientas iš Šviesiosios gimnazijos gavo šimto balų įvertinimą, o neišlaikiusiųjų nėra“, – sakė pašnekovas.

Kaip pastebėjo J. Lukoševičius, daugiausia šimtukų gavo Kėdainių šviesios gimnazijos abiturientai – dvidešimt vieną.

Švietimo skyriaus vedėjo J. Lukoševičiaus teigimu, jau prieš dvejus metus buvo aišku, kad šiais metais matematikos egzaminą moksleiviai išlaikys prastai. Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.  Prasti matematikos egzamino rezultatai nestebina

Lyginant praėjusių ir šių metų rezultatus, anot pašnekovo, situacija nėra labai prasta.

„Kol kas dar spėjome palyginti tik lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino rezultatus. Praėjusiais metais šimtą balų gavo vos vienas abiturientas, šiais metais tokių turime iš viso aštuonis“, – skaičiavo J. Lukoševičius.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad jau prieš dvejus metus buvo aišku, jog šiųmečiai matematikos egzamino rezultatai bus prasti.

„Kai dabartiniai abiturientai buvo dešimtokai ir laikė Pagrindinio ugdymo pasiekimo patikrinimus (PUPP), jau tada vidutinis matematikos balas buvo trys–keturi. Tad signalas, kad bus prastai, jau buvo prieš dvejus metus“, – blogais šių metų matematikos valstybinio brandos egzamino rezultatais nesistebėjo Švietimo skyriaus vedėjas.

Kokie bus egzaminų rezultatai dar po dvejų metų, pasakyti sunku. Nes šiais metais dėl COVID-19 pandemijos ir paskelbto karantino, PUPP patikrinimo nebuvo.

J. Lukoševičius taip pat įsitikinęs, kad prastiems kai kurių egzaminų rezultatams karantinas ir nuotolinis mokymas įtakos neturėjo.

„Negalima ruoštis egzaminui paskutinius tris mėnesius. 

Jeigu jau atėjai į gimnaziją, tai mokymasis joje trunka ketverius metus. Todėl egzaminų rezultatai yra visų šių mokslo metų pasekmė. 

Aš asmeniškai nemanau, kad paskutinių trijų mėnesių darbas nuotoliniu būdu padarė įtaką rezultatams“, – atvirai kalbėjo pašnekovas.

Kai dabartiniai abiturientai buvo dešimtokai ir laikė Pagrindinio ugdymo pasiekimo patikrinimus (PUPP), jau tada vidutinis matematikos balas buvo trys–keturi. Tad signalas, kad bus prastai, jau buvo prieš dvejus metus. J. Lukoševičius

Apeliacijų situacija neprognozuojama

Neišlaikiusieji ar egzaminų rezultatais nepatenkinti abiturientai gali teikti apeliacijas. Tačiau, anot Švietimo skyriaus vedėjo, tokių atvejų pasitaikydavo retai.

„Ankstesnių metų patirtis rodo, kad apeliacijų nebūdavo daug – vienetai. 

Aišku, dabartinė matematikos egzamino situacija yra visiškai kitokia. Todėl negaliu prognozuoti, kiek iš tų 67 egzamino neišlaikiusių abiturientų teiks apeliacijas“, – sakė J. Lukoševičius. 

Jis svarstė, jog iš jų tikrai galima tikėtis apeliacijų, mat šie mokiniai neturės, ko prarasti. Tokiu atveju visas procesas gali užtrukti iki dviejų savaičių.

O abiturientai negaus brandos atestato.

Numatyta, jog mokiniai apeliacijas gali pateikti savo mokyklos vadovui per dvi darbo dienas nuo valstybinio brandos egzamino rezultatų paskelbimo dienos. Anksčiau minėtų valstybinių brandos egzaminų atveju – iki rugpjūčio 7 dienos darbo pabaigos. 

Rašydami prašymus dėl apeliacijų nagrinėjimo, mokiniai gali nurodyti ir savo argumentus, kodėl nesutinka su gautu egzamino įvertinimu. Visos apeliacijos bus išnagrinėtos iki rugpjūčio 17 dienos.

Rezultatus abiturientai gali sužinoti savo mokyklose arba prisijungę prie egzaminų rezultatų skelbimo sistemos adresu https://rezultatai.egzaminai.lt/results-web iš duomenų tvarkytojo (mokyklos) gautu kandidato kodu ir vienkartiniu slaptažodžiu, kurį privaloma pasikeisti prisijungus pirmą kartą. 

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Labūnaviečiams – įspūdžių kupina atradimų diena

Mokyklų naujienos
1
15:08 Spalio 16d. 2020
img

„Žilvičio“ vaikai bendravo su olimpiniu vicečempionu

Mokyklų naujienos
1
09:12 Spalio 08d. 2020
img

Mokiniai švarino Kėdainių miestą

Mokyklų naujienos
11:09 Rugsėjo 16d. 2020
img

Šie metai Šėtos gimnazijai – ypatingi

Mokyklų naujienos
10:32 Rugsėjo 14d. 2020
img

Gimnazijos sporto inventorius – visai bendruomenei

Mokyklų naujienos
07:45 Rugsėjo 14d. 2020
img

Ugdymo įstaigos ieškos ir pedagogų, ir direktorių

Mokyklų naujienos
08:47 Rugsėjo 08d. 2020
img

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija – lyderė jau 5-us metus

Mokyklų naujienos
1
10:11 Rugpjūčio 21d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!