NAUJIENOS

Visos kategorijos
Netradicinė pamoka ,,Vaikų žaislai tremtyje“, skirta šiai dienai paminėti, ir atsiminimų skaitymas vyko ir Šėtos gimnazijoje.  / Šėtos gimnazijos bendruomenės nuotr.

Atsiminimai, kurie paliečia kiekvieno širdį

Šėtos gimnazijos inf. - 11:39 Birželio 14d. 2019

Birželio 14-oji – mūsų tautos išgyvenimų ir skaudžių prisiminimų diena, kuri paliečia kiekvieno širdį. Netradicinė pamoka „Vaikų žaislai tremtyje“, skirta šiai dienai paminėti, ir atsiminimų skaitymas vyko ir Šėtos gimnazijoje.

Istorijos mokytojos Audronės Pečiulytės priminti faktai ir skaičiai privertė suklusti ne vieną dalyvį. III gimnazinės klasės merginų skaitytos ištraukos iš knygelės ,,Mažo miestelio sovietų okupacijos laikų patirtys“, kurią parengė ir išleido istorijos mokytoja ekspertė Audronė Pečiulytė ir buvusi gimnazijos direktorė Antanida Likšienė, priminė apie Šėtos krašto ištremtų šeimų likimus.

Minėjimą gimnazijos bendruomenė pabaigė tylos minute, kuria pagerbė visus žuvusius ir negrįžusius į gimatąjį kraštą. ^Aut. past.

Iš Šėtos valsčiaus į Sibirą buvo ištremtos net 95 šeimos – 353 žmonės. Ypatingojo archyvo bylos atskleidė,  kuo sovietų valdžia kaltino tremiamus mūsų kraštiečius, kaip susiklostė jų likimas. Tik prisiliesdami prie konkrečių šeimų likimų galime suprasti to laikmečio tragizmą ir žmonių dvasios stiprybę.   

Gimnazijos fojė surengta žaislų parodėlė, kurią paruošė 5-6 klasių mokiniai savo gamintomis skudurinėmis lėlėmis, pieštais meškučiais ir moliniais gyvūnėliais, bylojo mokiniams apie to meto vaikystę. Dailės mokytoja Gintarė Boreišienė prieš supažindidama vaikus su projektu, mokiniams pateikė ištraukas iš atsiminimų apie žaislus tremtyje. Mokiniai skaitė ir atradę, kokiais žaislais žaidė vaikai, pabandė patys juos pagaminti ar nupiešti.

Netradicinės pamokos metu gimnazijos bendruomenė klausėsi mokytojos pasakojimo ir susipažino su žaislais. Įdomaiausia buvo tai, kad apie savo vaikystę tremtyje pasidalino Antanida Likšienė, kuri buvo tremtyje gimusi mergaitė. Jos vaikystės atsiminimuose – medinės iš pagaliukų gamintos lėlės, kurias ji rengdavo gėlių žiedais ar lapais, o kai įsisukdavo į mamos medžiagų skiautes, papuošdavo ir jomis.

Surengta žaislų parodėlė, kurią paruošė 5-6 klasių mokiniai savo gamintomis skudurinėmis lėlėmis, pieštais meškučiais ir moliniais gyvūnėliais, bylojo mokiniams apie to meto vaikystę.  Aut. past.

Minėjimą gimnazijos bendruomenė pabaigė tylos minute, kuria pagerbė visus žuvusius ir negrįžusius į gimatąjį kraštą. Gyva istorijos pamoka bent trumpam privertė suklusti mažą ir didelį, galbūt  net ir pergalvoti savo vertybes ir tai, ką turime, o kartais neįvertiname. 

Taip ir norisi sakyti – pasakokime, klausykime, girdėkime ir išsaugokime tai ateities kartoms....

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Mokiniai švarino Kėdainių miestą

Mokyklų naujienos
11:09 Rugsėjo 16d. 2020
img

Šie metai Šėtos gimnazijai – ypatingi

Mokyklų naujienos
10:32 Rugsėjo 14d. 2020
img

Gimnazijos sporto inventorius – visai bendruomenei

Mokyklų naujienos
07:45 Rugsėjo 14d. 2020
img

Ugdymo įstaigos ieškos ir pedagogų, ir direktorių

Mokyklų naujienos
08:47 Rugsėjo 08d. 2020
img

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija – lyderė jau 5-us metus

Mokyklų naujienos
1
10:11 Rugpjūčio 21d. 2020
img

„Obelėlės“  ugdytiniams – vasara kaip pasaka

Mokyklų naujienos
1
15:01 Rugpjūčio 12d. 2020
img

Kėdainiškiai brandos egzaminų rezultatais nenustebino

Mokyklų naujienos
08:39 Rugpjūčio 10d. 2020
img

Mokslo metai prasidės rugsėjo 1 dieną mokyklose

Mokyklų naujienos
Papildytas
13:04 Rugpjūčio 06d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!