NAUJIENOS

Visos kategorijos

Mokytojų kambarys Kėdainiuose – iš katalogo viršelio: su akvariumu ir odiniais baldais (FOTO, VIDEO)

Justina ŠVEIKYTĖ - 14:00 Balandžio 23d. 2019

Regis, nebėra nieko nuobodesnio ir dargi didesnės atgyvenos, negu mokytojų kambarys – pilkos sienos, apniukę pedagogų veidai, aimanos apie jų pečius slegiančius kasdienius rūpesčius darbe bei nepaklusnius šių dienų moksleivius. Jų laikais juk visi paklusnūs buvo...

Arba ne pokalbiai, o tiesiog nejauki tyla. Mokytojų kambaryje – taip nejauku, jog moksleivis iš paskutiniųjų vengia praverti mokytojų kambario duris, net jeigu pedagogą sutikti reikia tiesiog verkiant.

Na, realybė kartais smarkiai prasilenkia nuo mūsų įsivaizdavimų, sukeltų iki tol turėtų patirčių.

„Jeigu darbe gerai jausis kolektyvas, geri bus ir rezultatai. Ir nesvarbu, kalbame apie kokią nors įmonę ar švietimo įstaigą, tačiau apie pastarąją – ypatingai. Kokia mokytojų kambario paskirtis dabartiniu laikmečiu? Pas mus tai – poilsio, kavos ar arbatos išgėrimo ir, aišku, darbo vieta. Manome, kad mums puikiai pavyko įgyvendinti mini projektą. Įsirengėme išties europietišką mokytojų kambarį, tokį, iki kurio Europai – dar gana toli“, – juokiasi penkerius metus Kėdainių profesinio rengimo centrui vadovaujantis Dangiras Kačinskas.

„Nusižiūrėjo“ Vokietijos Bavarijoje

Kėdainių PRC mokytojų kambario patalpa tokia jauki ir moderni, apie kokią, net kaip apie svetainę namuose, daugelis gali tik pasvajoti.

Mokytojų kambarys tarsi ir neteko pirminės savo funkcijos: nebereikalingos lentynų eilės, stendai, krūvos popierių. Mums kilo idėja: kodėl gi mokytojų kambario nepradarius kitokio? D. Kačinskas

„Reikėtų pradėti nuo to, kad mūsų cento bendruomenė – tiek mokiniai, tiek mokytojai, turi labai dideles galimybes stažuotis užsienio šalyse. Man ir pačiam tenka aplankyti skirtingas švietimo įstaigas įvairiose šalyse. Jose viešėdamas tu ne tik sužinai apie naujausias moksleivių ugdymo metodikas – natūralu, kad pastebi ir kitus dalykus. Tarkime, kaip įrenginėjamos tam tikros patalpos, kokia toje mokykloje fizinė aplinka. Taigi prieš kelerius metus viešėjome viename suaugusiųjų mokymo centre Vokietijoje, Bavarijos regione. Ten man atsivėrė akys: vaje, mokytojų kambarys gali būti visiškai kitoks!.. – prisimena Kėdainių PRC vadovas D. Kačinskas.

Terapija įtemptą darbo dieną: stabtelėjus bent keletą minučių stebėti plaukiojančias ryškiaspalves akvariumo gyventojas arba... įsitaisyti ant odinių baldų komplekto./ Algimanto Barzdžiaus nuotr.Technologijų amžiuje – pasigedo gyvo bendravimo

Pamatė, įsidėmėjo, galiausiai, adaptavo ir pritaikė sau. Naujasis Kėdainių PRC mokytojų kambarys funkcionuoti pradėjo prieš mėnesį.

„Nuolatinė pažanga informacinių technologijų srityje, virtualaus bendravimo priemonės leidžia būtent jomis pateikti didžiąją dalį informacijos. Regis, mokytojų kambarys tarsi ir neteko pirminės savo funkcijos: nebereikalingos lentynų eilės, stendai, krūvos popierių. Viskas pamažu traukiasi iš gyvenimo, ir kito pasirinkimo, tik prisitaikyti prie to, nėra, – įsitikinęs D. Kačinskas. – Mums kilo idėja: kodėl gi mokytojų kambario nepradarius kitokio? Šiuolaikinio, modernaus. Kodėl gi nesukūrus erdvės, kurioje pertraukų metu pedagogai galėtų, visų pirma, pailsėti, atsikvėpti, išgerti kavos ir pabendrauti vienas su kitu? Kad bendrautų gyvai, o ne technologijų pagalba.“

Viena erdvė – trys funkcijos

Kėdainių PRC bendruomenė drauge nusprendė – jai būtina ramybės stotelė, atliekanti tris būtinas funkcijas.

„Tarsi trys erdvės. Vienoje jų – kavos aparatas, kuriuo vėlgi turėjome išmokti naudotis kiekvienas, yra šaldytuvas ir mikrobangų krosnelė – pasistiprinti. Antroji zona – poilsio: minkštasuoliai pasisėdėti, pasibūti, pabendrauti. Trečioji – profesinė zona, kurioje yra tradicinis informacinis stenas ir kompiuteris. Aišku, kiekvienas pedagogas savo kabinete turi po kompiuterį, bet mokytojų kambaryje esantis – tas, kuriame galima „greituoju būdu“ patikrinti informaciją, – „Rinkos aikštei“ pasakojo D. Kačinskas. – Džiaugiamės turėdami išskirtinį mokytojų kambarį.“

Tik skambutis – ir sugužame į jį visi, net eilė tarpduryje susidaro. L. Kolojanskienė

Vienintelis toks visoje Lietuvoje?

Išskirtinis ir modernus – švelniai tariant. Kėdainių PRC mokytojų kambarys – ne vien su moderniais virtuvės ir svetainės baldais, su odinių baldų komplektu ir netgi akvariumu.

„Mokykloje – daug šurmulio ir, nėra ko slėpti, pakanka konfliktinių situacijų ir streso. Todėl net ir aš pats mėgstu atsistoti ir keletą minučių tyloje stebėti akvariume plaukiojančias žuveles. Jos magiškai nuima stresą, – šypteli Kėdainių PRC direktorius. – Kuomet naujojo savo mokytojų kambario nuotraukomis pasidalijome socialiniame „Facebook“ tinklalapyje, su mumis susisiekė kolegos iš kitame rajone esančio profesinio rengimo centro. Jie pasidžiaugė turį odinius baldus, padarę euro remontą, bet... akvariumo neturi“, – šypteli D. Kačinskas.

Jaukumas „papirko“ pedagogus

O apie ką gi kalbama moderniajame Kėdainiu profesinio rengimo centro mokytojų kambaryje?

„Galite sakyti, jog tai – tik smulkmena. Kam rūpi tos spalvos, baldai, galų gale, akvariumai? Kaip ten bebūtų, pastebimai dažniau užsukame į mokytojų kambarį. Tik skambutis – ir sugužame į jį visi, net eilė tarpduryje susidaro – juokiasi Liudmila Kolojanskienė, Kėdainių PRC ekonomikos ir verslumo mokytoja. – Jame mažiausiai kalbame dalykinėmis temomis, daugiausia čia skamba juokas, vyksta bendravimas, jaučiamės atsipalaidavę. Ne vien mes, mokytojai, bet ir aptarnaujantis bei administracinis personalas mielai praveria mokytojų kambario duris. Ši erdvė – skirtinga negu klasės ir mokyklos koridoriai. Visi žinome, kad pedagogų darbas reikalauja daug ištvermės, kantrybės, kas be ko – atsidavimo, ypatingai – dirbant su dabartiniu Z kartos jaunimu. Tai išties yra altruistiška ir sudėtinga, tad pertraukų metu jaukiai pabūti su kolegomis, papliurpti, išgerti kavos – šiais laikais yra neįkainojamas dalykas.“

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Mirtis ir socialiniai tinklai: kaip elgtis?

Koja kojon su šiandiena
16:01 Spalio 17d. 2019
img

Nematoma kova su emociniu ir psichologiniu nuovargiu

Koja kojon su šiandiena
13:59 Spalio 02d. 2019
img

Sporto psichologija: kas tai ir ar visiems sportininkams jos reikia?

Koja kojon su šiandiena
12:56 Rugsėjo 20d. 2019
img

Bendruomeniškumas ir individualumas: draugai ar priešai?

Koja kojon su šiandiena
14:32 Rugsėjo 11d. 2019
img

Analoginė fotografija – hobis, kuriam išnykimas negresia

Koja kojon su šiandiena
1
09:53 Rugsėjo 04d. 2019
img

Karo prievolė: ar šiais laikais galime gyventi be prievolių ir karo?

Koja kojon su šiandiena
14:01 Rugpjūčio 28d. 2019
img

Skyrybos: priežastys ir patarimai, kaip išvengti santykių griūties

Koja kojon su šiandiena
14:58 Rugpjūčio 21d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!