NAUJIENOS

Visos kategorijos
Miesto daugiabučių namų kiemuose jau vyksta darbai.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Tvarkomi daugiabučių namų kiemai

www.rinkosaikste.lt ir Kėdainių rajono savivaldybės inf. - 08:42 Rugsėjo 24d. 2019

Kėdainių rajono savivaldybė jau pradėjo daugiabučių namų kiemų atnaujinimo darbus dviejuose dideliuose Kėdainių miesto kvartaluose. Vienas iš jų yra miesto centre, o kitas – vakarinėje miesto dalyje. Investavus daugiau kaip 1 milijoną eurų abiejų kvartalų teritorijas iš esmės planuojama atnaujinti per 1 metus. Daugiau kaip 10 hektarų teritorijos bus daugiau patogumo ir tvarkos, pagerės žmonių gyvenimo kokybė mieste. Bus sutvarkyti pėsčiųjų takai ir vejos, padaugės automobilių statymo vietų daugiabučiuose gyvenančioms šeimoms, atsiras vaikų žaidimo aikštelių. Rekonstrukcijos neatpažįstamai pakeis mūsų miesto veidą.

Jaukus kvartalas atsinaujins

Dviejuose Kėdainių miesto daugiabučių namų kvartaluose prasideda pirmieji ilgai žmonių laukti ir būtini kompleksiniai modernizavimo darbai. Vienas iš jų – žalias bei ramesniam gyvenimui tinkamas J. Basanavičiaus, Žemaitės ir Tilto gatvių apribotas kvartalas šalia Smilgos upelio ir skulptūrų parko. Net šešiolikos penkiaaukščių daugiabučių namų gyventojai jau po metų pajus teigiamus rezultatus. Senųjų kėdainiečių vadinamame „Žemaitės“ kvartale, kuris turi keturis didesnius ir labai jaukius beveik uždarus kiemus, viskas buvo taip nusidėvėję, kad nebeatitiko jokių šiuolaikinių patogumo ir saugumo reikalavimų. Jokia kompleksinė rekonstrukcija čia nevyko pastaruosius 30 metų.

Jau dabar suplanuota, kad vietoj pašalintų želdinių bus atsodinti ne mažiau kaip 67 rinktiniai 1 metro 30 cm aukščio paprastieji klevai. Aut. past.

„Miestas turi būti patogus jo gyventojams. Atsinaujinimo laukia visi gyventojai ir ypatingai daugiabučių namų kiemai nebetenkina išaugusių miestiečių poreikių, tačiau darbai prasideda po truputį: tai yra nuo vieno iš seniausių mūsų rajonų, kuris pradėtas statyti dar 1962 metais. Tikiuosi, kad darbai neužsitęs ir bus atlikti kokybiškai, o po metų, kaip ir numatyta, džiugins mūsų gyventojus. Rūpinsimės ir kitais daugiabučių namų kvartalais, kad visi gyventume gražiau ir  patogiau“, − sakė rajono meras Valentinas Tamulis.

Dabar daugiau kaip 5 hektarų teritorijoje ardomas senasis asfaltas ir netrukus bus naujai klojama beveik 1 000 metrų pravažiavimo kelių ir bus sutvarkyta daugiau kaip 2 tūkstančiai metrų pėsčiųjų takų./ Algimanto Barzdžiaus nuotr.Atnaujins įvažiavimus ir takelius

Dabar daugiau kaip 5 hektarų teritorijoje ardomas senasis asfaltas ir netrukus bus naujai klojama beveik 1 000 metrų pravažiavimo kelių ir bus sutvarkyta daugiau kaip 2 tūkstančiai metrų pėsčiųjų takų. Visi privažiavimui skirti keliai kvartale bus 5,5 metrų pločio. Bus įrengtos net keturios vaikų žaidimo aikštelės mažiesiems. Juose bus paklota moderni liejama guminė danga, įrengtos sūpynės, smėlio dėžės ir čiuožyklos. Bus apšviestos automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimo aikštelės. Po atnaujinimo bus įrengta net  496 metrų apšvietimo ir 1 473 metrų lietaus vandens surinkimo tinklų. Visai teritorijai numatyta skirti daugiau kaip 690 tūkstančių eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšų.

Keisis ir naujamiestis

Savo rūbą pakeis ir netrukus daug mielesnis gyventojams bus ir naujamiesčio vakarinis kvartalas. Pirmiausia, kompleksiškai atsinaujins Liaudies, A. Kanapinsko, Janušavos bei Respublikos gatvėmis apribotas kvartalas. „Liaudies“ kvartalo būklė irgi nebetenkina gyventojų poreikių. Čia gyvena daugiau šeimų su mažamečiais vaikais. Naujais takeliais jiems bus saugiau pasiekti mokyklą, darželius ir pramogauti grįžus namo. Iš viso bus įrengta beveik kilometras pravažiavimo kelių ir 2 500 metrų pėsčiųjų takų. 5,5 hektarų teritorijoje bus įrengtos net trys vaikų žaidimo aikštelės. Centrinėje dalyje didesnė apvali guminės dangos aikštelėje bus sūpynės, laipynė, čiuožynė, suoliukai. Į ją ves tvarkingi takeliai ir atsodinta pieva. Dar dvi mažesnės aikštelės bus įrengtos šiame dešimt daugiabučių namų jungiančiame kvartale. Visų tvarkingų aikštelių plotas sieks beveik 400 kvadratinių metrų. Šiam kvartalui modernizuoti ir sutvarkyti yra skirta daugiau kaip 548 tūkstančiai eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšų.

Prašo supratingumo

Darbai kvartaluose prasidėjo kaip ir planuota. Dar projektų rengimo etape buvo stengtasi įvertinti ir atsižvelgti į visus daugiabučių namų gyventojų poreikius. Savivaldybės vadovai ir atsakingi darbuotojai supranta, kad dabar gyventojų kurį laiką laukia tam tikri nepatogumai, net eismo ribojimai, tačiau to reikia,  norint atlikti visus darbus. Administracija ir rangovai tikisi gyventojų supratingumo bei kantrybės. Juk pasibaigus darbams visus džiugins taip lauktas rezultatas. Neišvengiamai bus praradimų, tačiau gyventojai svarstant projektą jiems neprieštaravo. Suprantama, kad norint patogiai įrengti automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimo aikšteles, sutvarkyti įvažiavimus, teks atsisakyti kai kurių medžių, tačiau rangovai juos kompensuos pasodindami daugiau naujų želdinių numatytose vietose. Abiejuose kvartaluose bus dar jaukiau ir gražiau.   „Žemaitės“ kvartalas išsaugos savo žaliojo ir gryno rajono vardą, bet šiuolaikiniam žmogui gyvenimo patogumas irgi yra svarbus. Jau dabar suplanuota, kad vietoj pašalintų želdinių bus atsodinti ne mažiau kaip 67 rinktiniai 1 metro 30 cm aukščio paprastieji klevai. Patikiname, kad visus kertamus medžius savivaldybės darbuotojai pažymės griežtai pagal reikalavimus raudonais dažais, informuos apie tai gyventojus, o visus darbus vykdys vadovaudamiesi atnaujintomis ir papildytomis „Želdynų ir želdinių apsaugos taisyklėmis“, kurios bus teikiamos tvirtinti rugsėjo 27 dienos tarybos posėdžiui.

Planuose kiti kvartalai

Darbams abiejuose kvartaluose vykdyti po viešųjų pirkimų pasirašytos statybos rangos sutartys su Kėdainių rajono įmone – UAB „Doresta“. Pirmame įgyvendinamo projekto etape suplanuota iš esmės tvarkyti dar tris miesto daugiabučių namų kvartalų kiemus. Antrame – dar 5. Dėl kitų kvartalų vyksta viešieji pirkimai. 

„Tam, kad darbai prasidėtų, reikia nupirkti paslaugas, o tai gana ilga procedūra. Keliems kvartalams vis nepavyksta gauti tinkamų rangovų pasiūlymų, nors jau atliktas ne vienas pirkimas. Bet vis tiek ir kitus kvartalus tvarkysime. Stengsimės atnaujinti ir gražinti miestą“, − sako administracijos direktorius Arūnas Kacevičius. 

Daugės vietų automobiliams

Pasikeitus žmonių gyvenimo būdui ir įpročiams mieste, jau seniai ypač aktuali tapo automobilių statymo problema. Neretai daugiabučių namų kiemuose tenka gerokai paieškoti vietos automobiliui arba neįmanoma prasilenkti. Kiti gyventojai yra nepatenkinti, kad automobiliai statomi ant pėsčiųjų takų ir beveik po langais. Juos erzina triukšmas ir kvapas po langais bei nemalonus vaizdas pro langus. 

Nors aikštelių įrengimą labai riboja nedideli plotai tarp daugiabučių namų, vis tiek rasta galimybė padidinti vietų skaičių gyventojų automobiliams. Abiejuose kvartaluose automobilių stovėjimo aikštelės bus įrengtos pagal galiojančius reikalavimus. Tai yra ne arčiau kaip 10 metrų nuo namų langų. Bus numatytos vietos neįgaliesiems. Galimybes rasti vietą automobiliui padės bendra tvarka atnaujintuose kiemuose ir sutvarkyti pravažiavimai. Po rekonstrukcijų iš viso „Žemaitės“ kvartale maždaug 3,5 tūkstančio sutvarkytų kvadratinių metrų bus paskirta vien tik automobilių stovėjimui. „Liaudies“ kvartale be sutvarkytų esamų taip pat atsiras dar daugiau nei 70 naujų automobilių stovėjimo vietų. Tai tikrai padės spręsti įsisenėjusias gyventojų problemas.

7 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!