NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainiai užsimojo tapti jaunų ir perspektyvių krepšininkų ugdymo baze, kuri augins sportininkus elitiniams pasaulio krepšinio klubams.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Tokių ambicingų tikslų Kėdainiai dar neturėjo

Kristina KASPARAVIČĖ - 08:49 Sausio 14d. 2020

Absurdiška situacija, kai eilę metų profesionalus Kėdainių krepšinio klubas „Nevėžis“ be saiko iš savivaldybės čiulpė mokesčių mokėtojų pinigus ir juos dėdamas lyg į kiaurą maišą augino šimtatūkstantines skolas, regis, pagaliau suvaldyta. Nauja skolų kupra nebeauga, su senais skolininkais atsiskaitoma pagal sudarytą skolų grąžinimo grafiką, o savivaldybės parama šiam klubui sumažinta nuo daugiau kaip 330 tūkst. eurų iki 250 tūkst. eurų per metus. Be to, šiam Kėdainių krepšinio klubui keliami tokie ambicingi tikslai, kokių iki šiol niekada nebūta – per artimiausius penkerius metus „Nevėžis“ ketina iškopti į Lietuvos krepšinio TOP 5-etuką, patekti į europnius turnyrus ir užsidirbti pinigų ruošdamas jaunus ir perspektyvius žaidėjus NBA bei kitiems aukščiausio lygio pasaulio krepšinio klubams. 

Aurimas Žemaitis užgarantavo, kad prašomi 250 tūkst. eurų yra minimali parama, kurios reikia iš savivaldybės. Be to, ši suma net 80 tūkst. eurų mažesnė nei šiam krepšinio klubui buvo skirta pernai iš savivaldybės biudžeto. / LKL nuotr. Lėšas numatė strateginiame plane

Tokie ambicingi Kėdainių „Nevėžio“ planai buvo pristatyti paskutiniame rajono tarybos posėdyje svarstant rajono trimetį strateginį planą, kuriame numatytas ir savivaldybės kasmetinis indėlis į kraštą reprezentuojančią krepšinio komandą.

Daugiausia politikų diskusijų būta tik dėl to, kaip skirti „Nevėžiui“ reikalingus pinigus – ar per jo licenciją turinčią viešąją įstaigą „Veržlusis Nevėžis“, kurio buvę vadovai dar nežinia kiek iš savo kiauro maišo gali ištraukti galimai dar neparodytų skolų ir vėl praryti savivaldybės skirtus pinigus, ar per naujų klubo savininkų įsteigtą VšĮ krepšinio klubas „Nevėžis“.

Prieš rajono tarybos posėdį rajono tarybos nariai buvo gavę buvusių „Veržliojo Nevėžio“ vadovų raštišką reikalavimą pinigus skirti būtent šiai įstaigai, o ne naujai VšĮ, tačiau netrukus paaiškėjo, kad dėl tų pačių buvusių vadovų laiku Registrų centrui nepateiktų finansinių ataskaitų už 2017–2018 metus, „Veržlusis Nevėžis“ yra praradęs paramos gavėjo statusą. Ir anksčiau nei balandžio mėnesį atgauti jį nėra jokių galimybių. 

Dalį skolų sugrąžino, kitas moka pagal grafiką

Prieš numatydami pinigus strateginiame plane, politikai paprašė, kad naujieji krepšinio klubo vadovai, vos prieš kelis mėnesius ištraukę šį klubą iš visiško dugno ir tik per plauką išsaugoję „Nevėžiui“ LKL licenciją, pristatytų, kokia dabar yra situacija ir kokios numatomos perspektyvos. Žinoma, vienas iš aktualiausių klausimų buvo – ar jau iki galo suskaičiuota, kokios yra realios klubo skolos.

Nežinia, ar ta pati ponia Marijošienė neišlįs pasirašiusi dar kokių nors dokumentų, ar vėl neatsiras kokia skola, apie kurią mes dabar nieko nežinom. Ir ar pervedus pinigus neuždės sąskaitai arešto ir nepasiims tų pinigų sau. A. Žemaitis

Vienas iš naujųjų „Nevėžio“ dalininkų verslininkas Aurimas Žemaitis sakė: „Mūsų planas yra sudėliotas penkeriems metams į priekį.

Šiais metais ketiname atsiskaityti su visais smulkiaisiais kreditoriais bei žaidėjais. 

Skolos jiems sudaro apie 150 tūkst. eurų. Iš jų 80 tūkst. eurų esame iš savo asmeninių lėšų jau sumokėję.

Yra dar viena problema dėl buvusių direktorių neatlikto darbo iki galo ir nepateiktų finansinių ataskaitų už 2017–2018 metus. 

Ataskaitas mes padarėme ir pateikėme dabar, todėl su „Sodra“ ir Valstybine mokesčių inspekcija iš naujo deriname skolas ir jos šiai dienai yra padidėjusios maždaug 30 tūkst. eurų. Mums perimant klubą tiek jų nebuvo priskaičiuota, nes iki galo nebuvo sutvarkytos visos deklaracijos už žaidėjų atlyginimus, gautas paslaugas ir panašiai. 

Mes dirbame su šiomis valstybinėmis įstaigomis siekdami sudaryti skolų grąžinimo grafikus, kad per 2–3 metus po neskausmingą sumą kas mėnesį atiduotume. 

Dar turime įsipareigojimus buvusiems klubo dalininkams, kurie buvo suteikę paskolas.“

Pasak A. Žemaičio, krepšinio klubui paskolas buvo suteikę du dalininkai, o skolos jiems siekia apie 340–350 tūkst. eurų. 

Sutarta, kad šias skolas „Nevėžis“ jiems grąžins dalimis per ketverius ar penkerius metus.

Nijolė Naujokienė akcentavo, kad krepšinio klubo finansavimas turi būti visiškai skaidrus. / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. Visas viltis deda į jaunus žaidėjus

Pristatydamas klubo sporto viziją A. Žemaitis pabrėžė, kad visos viltys dedamos į jaunus ir perspektyvius krepšininkus: „Tikslas yra juos auginti ir parodyti pavyzdį, kad mes galime žaidėjus išleisti į aukštą lygį – Eurolygą, NBA ir panašiai. Ketiname dirbti su jaunais krepšininkais, juos klube auginti po 2–3 metus, paskui tiesiog parduoti į aukščiausio lygio klubus ir taip papildyti „Nevėžio“ biudžetą.“

A. Žemaitis rajono tarybos nariams atvirai įvardijo Kėdainių krepšinio klubo ambicijas – šiemet LKL čempionate užimti ne žemesnę kaip 8 vietą, Karaliaus Mindaugo taurės turnyre patekti į TOP-8, o po penkerių metų patekti į Lietuvos krepšinio TOP-5-uką bei tapti europinio lygio komanda.

Suabejojo dėl pinigų skyrimo naujai VšĮ

Rajono tarybos narys Saulius Grinkevičius suabejojo dėl pinigų skyrimo „Nevėžiui“ per naują viešąją įstaigą. Pasak jo, pinigai bus skirti tik vasario mėnesį tvirtinant savivaldybės biudžetą, tad klubui bus pervesti ne anksčiau nei balandžio mėnesį, o būtent tada senoji VšĮ „Veržlusis Nevėžis“ jau turėtų būti atgavusi paramos gavėjo statusą.

Aš suprantu, kad pinigai yra labai svarbūs, ypatingai dabar, kai jūs investuojate taip stipriai ir patys imatės tokios atsakomybės. Bet mums tai yra gyventojų pinigai ir labai svarbu žinoti iš ties konkrečią situaciją. N. Naujokienė

„Tai kodėl dabar prašoma skirti kitai VšĮ?“ – klausė S. Grinkevičius.

Jam atsakydamas A. Žemaitis pabrėžė, kad naujieji klubo savininkai jau padarė nemažas investicijas išmokėdami dalį klubo skolų, tad pinigų pervedimas senajai VšĮ „Veržlusis Nevėžis“ keltų grėsmę šias investicijas nuvaryti perniek, nes kol kas dar iki galo nežinia, kokių staigmenų galima laukti iš buvusios klubo direktorės Ingridos Marijošienės – ji iki šiol naujiesiems klubo savininkams nėra perdavusi visų finansinių dokumentų.

„Nežinia, ar ta pati ponia Marijošienė neišlįs pasirašiusi dar kokių nors dokumentų, ar vėl neatsiras kokia skola, apie kurią mes dabar nieko nežinom. Ir ar pervedus pinigus neuždės sąskaitai arešto ir nepasiims tų pinigų sau. 

Šito dalyko mes negalim kontroliuoti ir tai yra neprognozuojama. 

Mes, dėdami savo asmeninius pinigus, tikrai nestatysime kortos ant to žmogaus, kuriuo visiškai nepasitikime ir kuris dar gali išlįsti su kažkuo. Tai čia yra per didelė rizika tiek miestui, tiek mums patiems, – paaiškino A. Žemaitis. – Nesam kažkokie kvaili, naivūs, kad tokio dalyko neapmąstytume. 

A. Žemaitis garantavo, kad per artimiausius kelis mėnesius teisminiu keliu išsireikalaus iš I. Marijošienės visų finansinių dokumentų, užsigarantuos, kad nebeišlįs daugiau jokių senų skolų, balandžio mėnesį atgaus paramos gavėjo statusą „Veržliajam Nevėžiui“ ir šį sezoną pabaigę su nauja VšĮ, rugsėjo mėnesį prasidėsiant naujajam sezonui jau visą veiklą vykdys tik per „Veržlųjį Nevėžį“. Aut. past.

Marijošienei yra įteiktas oficialus raštas, kad ji mums pateiktų visus dokumentus. 

Mes iki šiol nesame gavę nei bankų išrašų, nei kitų finansinių dokumentų. Net nežinom tikslių skolų. 

Kai gausim visus dokumentus, bus sudėti parašai, užtvirtintas perėmimo aktas. 

Teisminiu keliu išreikalausime tų dokumentų. Mes iš savęs jau investavome nemažą pinigų sumą, todėl rizikuoti negalime.“

Tomas Bičiūnas klausė, ar nauji krepšinio klubo savininkai negalėtų patys skirti dar daugiau pinigų šio klubo išlaikymui. / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. Norėtų didesnio indėlio

Rajono tarybos narys Tomas Bičiūnas klausė, ar naujieji klubo savininkai negalėtų klubo išlaikymui skirti dar didesnio savo indėlio, kad savivaldybės paramos reikėtų mažiau.

A. Žemaitis užgarantavo, kad prašomi 250 tūkst. eurų yra minimali parama, kurios reikia iš savivaldybės. Be to, ši suma net 80 tūkst. eurų mažesnė nei šiam krepšinio klubui buvo skirta pernai iš savivaldybės biudžeto.

„250 tūkst. eurų tokiuose klubuose tarp kitų savivaldybių yra kaip ir minimumas. 

Net gerokai mažesnė Prienų savivaldybė savo krepšinio klubui skyrė tokią sumą. Jonavos savivaldybė savo klubui, dalyvaujančiam tik 2-oje lygoje, taip pat skyrė tokią pačią sumą.

Mūsų planuojamame biudžete ši iš savivaldybės prašoma paramos suma nėra generalinė. 

Mes patys jau skyrėme nemažai pinigų senoms skoloms padengti, kas mėnesį mokame atlyginimus. Šiuo metu realios mūsų mėnesio išlaidos – 40 tūkst. eurų.  

Ir tik labai mažą mūsų pajamų dalį sudaro pajamos už bilietus, nes jų kaina tik simbolinė, kad pritrauktų žmones. Iš kitų rėmėjų kol kas taip pat nėra daug surinkta, nes visi laukia šiandienos savivaldybės sprendimo“, – sakė A. Žemaitis. 

Kitą sezoną naujos VšĮ nebebus

Rajono tarybos narė Nijolė Naujokienė priminė, kad „Nevėžis“ jau anksčiau buvo įsipareigojęs, kad jo finansavimas vyks skaidriai, tik per licenciją turinčią VšĮ „Veržlusis Nevėžis“, tad dabar prašymas skirti paramą naujai VšĮ dėl to, kad ankstesnioji prarado paramos gavėjo statusą, pasitikėjimo nekelia.

Rajono taryba trejų metų strateginiame plane numatė, kad šiais metais krepšinio klubui bus skirta 250 tūkst. eurų parama per naująją VšĮ krepšinio klubas „Nevėžis“, o 2021 ir 2022 metais – per VšĮ „Veržlusis Nevėžis“, kuri jau nuo šio rugsėjo vienintelė ir valdys reprezentacinę rajono krepšinio komandą. Aut. past.

„Aš suprantu, kad pinigai yra labai svarbūs, ypatingai dabar, kai jūs investuojate taip stipriai ir patys imatės tokios atsakomybės. Bet mums tai yra gyventojų pinigai ir labai svarbu žinoti išties konkrečią situaciją“, – sakė N. Naujokienė.

A. Žemaitis garantavo, kad per artimiausius kelis mėnesius teisminiu keliu išsireikalaus iš I. Marijošienės visų finansinių dokumentų, užsigarantuos, kad nebeišlįs daugiau jokių senų skolų, balandžio mėnesį atgaus paramos gavėjo statusą „Veržliajam Nevėžiui“ ir šį sezoną pabaigę su nauja VšĮ, rugsėjo mėnesį prasidėsiant naujajam sezonui jau visą veiklą vykdys tik per „Veržlųjį Nevėžį“.

Atsižvelgiant į tokias naujojo klubo dalininko garantijas, rajono taryba trejų metų strateginiame plane numatė, kad šiais metais krepšinio klubui bus skirta 250 tūkst. eurų parama per naująją VšĮ krepšinio klubas „Nevėžis“, o 2021 ir 2022 metais – per VšĮ „Veržlusis Nevėžis“, kuri jau nuo šio rugsėjo vienintelė ir valdys reprezentacinę rajono krepšinio komandą.

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!