NAUJIENOS

Visos kategorijos
Vieni iš rėmėjų, su kuriais Kėdainių „Nevėžis“ yra sukirtęs rankomis 2019–2020 m. krepšinio sezonui, yra oficiali „Toyota“ir „Lexus“ atstovybė Lietuvoje – bendrovė „Autotoja“. Bendrovė aprūpins Kėdainių ekipos žaidėjus hibridiniais „Toyota“ automobiliais.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Skolų kupros slegiamas Kėdainių „Nevėžis“ bando atsitiesti

Justina ŠVEIKYTĖ - 08:35 Rugsėjo 06d. 2019

Neeilinę krizę atlaikęs ir vos iš aukščiausios krepšinio lygos neiškritęs Kėdainių „Nevėžis“, pagaliau perimtas naujų investuotojų ir pradėjęs ruoštis naujam sezonui, šią savaitę atvėrė savo kortas rajono vadovą Valentiną Tamulį ir žiniasklaidos atstovus pakvietęs į spaudos konferenciją.

VMI sumokėjome daugmaž 60 tūkst. eurų tam, kad būtų atblokuota VŠĮ „Veržlusis Nevėžis“ sąskaita ir gautume „Betsafe–LKL“ licenciją. Vėlavome, bet spėjome į nuvažiuojantį traukinį, padarėme namų darbus, susitvarkėme ir važiuojame į priekį. M. Arlauskas

Reprezentacinė Kėdainių krepšinio ekipa pagaliau prisistatė visuomenei, o klubo atstovai garsiai prabilo apie naujos komandos sudėtį bei klubui keliamus tikslus, skolų kuprą, siekiančią jau 522 tūkstančius eurų, bei planuojamą 2019–2020 metų sezono biudžetą.

Meras išreiškė palaikymą

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis išreiškė vietos savivaldos poziciją dėl naujai formuojamo Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo.

„Turėdami šitokią areną, išgyvenome tokias dideles abejones – išliks Kėdainių „Nevėžis“ LKL‘e ar neišliks. Kėdainių rajono savivaldybė daug metų buvo pagrindinė krepšinio klubo pateiktų programų finansuotoja, tad, kaip ir daugelio kraštiečių krepšinio sirgalių, mūsų susiklosčiusi situacija nedžiugino, – spaudos konferencijoje kalbėjo Kėdainių rajono savivaldybės meras V. Tamulis. – Su naujaisiais klubo dalininkais ir vadovais jau turėjome keletą susitikimų. Malonu, kad vadovauti klubui atėję žmonės iškart parodė iniciatyvą susitikti su savivaldybės vadovais. Diskusijose įsitikinome, kad dabar bendraujame su tikrais krepšinio specialistais, sporto pasaulio profesionalais.

Kėdainių rajono savivaldybė daug metų buvo pagrindinė krepšinio klubo pateiktų programų finansuotoja, tad, kaip ir daugelio kraštiečių krepšinio sirgalių, mūsų susiklosčiusi situacija nedžiugino. V. Tamulis

Principinė Kėdainių rajono savivaldybės pozicija aiški: mes už tai, kad „Nevėžis“ ir krepšinis būtų mūsų mieste, ir prie to pagal savo išgales prisidėsime. Norisi, kad Kėdainių arena kaskart būtų ne trečdaliu užpildyta, o sausakimša, ir gražaus krepšinio entuziastai ateitų pasižiūrėti ne vien į Kauno „Žalgirį“ ar Vilniaus „Rytą“, bet ir į aikštės šeimininkus – Kėdainių „Nevėžį“.“

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis (viduryje) išreiškė palaikymą atsinaujinusio Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo direktoriui Mindaugui Arlauskui (dešinėje) ir vienam iš dviejų dalininkų Aurimui Žemaičiui./ Algimanto Barzdžiaus nuotr. Klubo „atimti“ neketino

Bemaž prieš dvi savaites Kėdainių „Nevėžį“ į savo rankas perėmė nauji investuotojai – verslininkai Aurimas Žemaitis ir Vytenis Gulbinas.

„Taip susiklostė, kad dėka bičiulių iš krepšinio bendruomenės, abu su Vyteniu atsidūrėme šiame klube kaip dalininkai.

Pirminis mūsų tikslas derybose su buvusiais dalininkais tikrai nebuvo perimti klubo kontrolę į savo rankas. Svarstėme galimybę prisijungti kaip dar vieni dalininkai su tam tikromis sportinėmis vizijomis bei, kas be ko, piniginiu įnašu.

Ne vieną kartą mūsų klausė, kodėl to imamės. Krepšinį žaidžiau daug metų, jis įaugęs į kraują, deja, krepšininku tapti nepavyko, tad atsiradus galimybei dalyvauti krepšinio pasaulyje, pasiryžome ateiti sukurti gražų produktą, – pabrėžė A. Žemaitis. – Mūsų įmonės pavadinimo „Nevėžyje“ nėra. Užsidėti savo logotipą ir tokiu būdu pasikelti savo ego tikrai mums nėra prioritetinis klausimas.

Šį sezoną sieksime sukurti skaidrią, atvirą visuomenei organizaciją. Galbūt ieškosime galimybės miesto valdžios atstovus įtraukti į klubo valdymą, kad jie matytų, kaip yra skirstomi miestelėnų pinigai. Kad nebūtų taip, jog pinigai pervedami, o nei pergalių, nei aiškumo, nei vizijos nėra.“

Nesame naivūs ar stebukladariai ir nesitikime, kad komanda jau pirmąjį sezoną papuls į Top 5 ar kils dar aukščiau. Tikimės tiesiog būti konkurencingi kovoje. A. Žemaitis

Tikisi buvusių dalininkų palaikymo

Derybos tarp senųjų Kėdainių „Nevėžio“ klubo dalininkų ir naujųjų buvo ilgos ir sudėtingos, kaip žinia, komandai net grėsė iškritimas iš LKL.

„Paskutinę minutę radome geriausią visoms pusėms sprendimą ir dalinai išpirkome klubą. Noriu padėkoti buvusiems klubo dalininkams už jų parodytą inicia­tyvą klubą išlaikyti ne vien LKL, bet apskirtai gyvuoti toliau. Su kai kuriais bendraujame, su kitais tikimės užmegzti ryšį, viliamės, kad jie prie mūsų viena ar kita forma prisidės“, – pridūrė verslininkas A. Žemaitis.

Kėdainių „Nevėžio“ sporto direktorius Virginijus Bulotas pabrėžė, jog komplektacijos darbai dar nėra baigti. Komanda – jauna, galbūt ne tokia stipri, kokios norėtų vyriausiasis Kėdainių „Nevėžio“ treneris, tačiau visa tai – ilgalaikis projektas su perspektyvomis./ Algimanto Barzdžiaus nuotr. Skola – apie 522 tūkst. eurų

Paklaustas apie tai, kokius tikslus Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo dalininkai ir vadovai kelia naujai sukomplektuotai ekipai, vienas iš dviejų spaudos konferencijoje prisistačiusių naujųjų dalininkų pažadų nežarstė: „Nesame naivūs ar stebukladariai ir nesitikime, kad komanda jau pirmąjį sezoną papuls į Top 5 ar kils dar aukščiau.

Tikimės tiesiog būti konkurencingi kovoje, rodyti gražų krepšinį, dėl ko čia ir buvo surinkta tokia jauna ir ambicinga komanda su keliais vyresniais žaidėjais ir potencialiu treneriu Mariumi Kiltinavičiumi priešakyje. Komandą būrėme atsižvelgdami į realius finansus, nepirkome žaidėjų, kurie būtų ne pagal mūsų išgales. Surinkome komandą, kuri pagal mūsų finansinę padėtį bus geriausias variantas tam, kad daug ką nustebintume.

Mes puikiai žinome, kad už savo nugaros turime didelių skolų kuprą. Audito duomenys analizuojami, tikslinama, kokios yra skolos. Dabar procesas – susistemizuoti įsiskolinimus ir dėlioti mokėjimo grafikus. Situaciją lengvina tai, kad nemaža dalis žmonių geranoriškai sutinka atidėti pinigų atgavimą keleriems metams į priekį.

Aišku tiek, kad bendra įsiskolinimų suma siekia apie 522 tūkst. eurų ir nėra galutinė, kadangi dar laukiame kai kurių sutarčių, kurių neradome archyvuose, kad patikrintume, ar tikrai tie klubo įsipareigojimai yra ne didesni ir ne mažesni. Skaičiai aiškūs bus rugsėjo pabaigoje.“

Pirminis mūsų tikslas derybose su buvusiais dalininkais tikrai nebuvo perimti klubo kontrolę į savo rankas. Svarstėme galimybę prisijungti kaip dar vieni dalininkai su tam tikromis sportinėmis vizijomis bei, kas be ko, piniginiu įnašu. A. Žemaitis

Sezono biudžetas – pusė milijono

Kėdainių arenoje vykusioje spaudos konferencijoje buvo oficialiai pristatytas „Nevėžio“ biudžetas 2019–2020 m. krepšinio sezonui. Jam klubas planuoja surinkti pusę milijono – 520 tūkst. eurų.

Anot klubo atstovų skaičiavimų, didžiausia biudžeto dalis – 360 tūkst. eurų – bus skirta tiesioginėms išlaidoms: žaidėjų ir trenerių atlyginimams, agentiniams ir kitiems mokesčiams.

Į spaudos konferenciją Kėdainių arenoje atvyko ir Vidas Mačiulis (centre), legendinės laidos „Krepšinio pasaulyje“ kūrėjas, nepraleidęs progos pajuokauti su broliais dvyniais iš Graikijos – Georgijumi (kairėje) ir Panagiočiu Kalaitzakiais. Viena iš priežasčių, kodėl dvidešimtmečiai dvyniai iš kelių pasiūlymų pasirinko kėdainietiškąjį – jiems pasiūlytas žaidybinis laikas./ Algimanto Barzdžiaus nuotr. Penktadalis sezono biudžeto – 110 tūkst. eurų – padengs dalį klubo įsiskolinimų buvusiems žaidėjams, agentams, darbuotojams, paslaugų tiekėjams ir Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Mažiausioji planuojamo biudžeto dalis – 50 tūkst. eurų – bus skirta administraciniams įsipareigojimams padengti: darbuotojų atlyginimams, komandos inventoriui, renginių organizavimui ir socialinės medijos turiniui.

Naujų rėmėjų ir prie krepšinio gerovės Kėdainiuose prisidėti norinčių žmonių ieškantis Kėdainių „Nevėžio“ klubas kviečia į juos kreiptis el. p. remejai@kknevezis.lt. Tuos, kuriems iš ankstesnių sezonų yra įsiskolinta ir apie tai naujieji vadovai galbūt nežino, kviečia rašyti info@kknevezis.lt.

Planas – penkmečiui

Kėdainių „Nevėžio“ klube direktoriaus pareigas užėmęs buvęs krepšininkas Mindaugas Arlauskas žada, kad toji jauna ir ambicinga komanda niekam nepasiduos bei kausis iki paskutiniųjų: „Padengėme keletą skolų, VMI sumokėjome daugmaž 60 tūkst. eurų tam, kad būtų atblokuota VŠĮ „Veržlusis Nevėžis“ sąskaita ir gautume „Betsafe–LKL“ licenciją. Vėlavome, bet spėjome į nuvažiuojantį traukinį, padarėme namų darbus, susitvarkėme ir važiuojame į priekį.

Džiaugiamės, kad mus labai palaiko Kėdainių rajono valdžia.

Klubo vizija paruošta penkeriems metams į priekį. Matome galimybę užsiimti jaunimo ugdymu: rengti stovyklas, kviesti vaikinus iš visos Lietuvos, bent jau į treniruočių procesą įtraukti Kėdainių komandos, žaidžiančios Regionų krepšinio lygoje, narius. Tačiau pirmiausia reikia atgauti kėdainiečių pasitikėjimą: matosi, kad į mus žmonės reaguoja optimištiškai, nori tikėti tuo, ką sakome, bet yra prisiklausę neišpildytų pažadų. Šis sezonas – metai šalia pergalių, gražios organazicijos statymo ir rodymo žmonėms, kad visa tai – ne vien šnekos.“

Žinote, būna, kad lietuvių klubams lietuviai žaidėjai per brangūs. Kėdainių klubui kėdainiečiai per brangūs. M. Kiltinavičius

Didžioji dauguma – jau žinomi

Trečiadienį prekybą abonementais pradėjusiame Kėdainių „Nevėžio“ klube yra du kėdainiečiai – Donatas Maselskis ir kineziterapeutė Urtė Pučinskaitė, bet, deja, nė vieno kėdainiečio krepšininko.

„Regimantas Miniotas neišlaukė ir pasirinko kitą klubą. Norime Justo Tamulio, bet jis mums per brangus. Žinote, būna, kad lietuvių klubams lietuviai žaidėjai per brangūs. Kėdainių klubui kėdainiečiai per brangūs“, – šyptelėjo Kėdainių ekipos vyriausiasis treneris M. Kiltinavičius.

Pasirengimą artėjančiam sezonui vėliau negu kitos ekipos pradėjusiame „Nevėžyje“ šiuo metu treniruojasi 10–12 žaidėjų. Sutartis turi prancūzas Kevinas Chamas (21 m., 183 cm), dvyniai broliai graikai Georgios (20 m., 202 cm) ir Panagiotis (20 m., 200 cm) Kalaitzakiai, amerikietis Jaelanas Sanfordas (22 m., 193 cm), kongietis Viny Okouo (22 m., 214 cm), lietuviai Laurynas Beliauskas (22 m., 192 cm), Julius Kazakauskas (28 m., 198 cm) bei Arminas Urbutis (33 m., 205 cm).

Mažiau nei 3 savaitės

Pirmąsias 2019–2020 m. sezono „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynes „Nevėžis“ rugsėjo 23 dieną išvykoje žais su Alytaus „Dzūkijos“ ekipa.

Rugsėjo 28 dieną į Kėdainius atvyks elitinės šalies krepšinio lygos čempionų titulą ginantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai.

 

Susiję straipsniai:

„Nevėžiui“ suteikta „Betsafe–LKL“ dalyvio licencija

„Nevėžis“ – naujų savininkų rankose

Krepšinio klubo dalininkai dar vis nepraranda vilties

„Nevėžis“ iškrito iš „Betsafe–LKL“ čempionato

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!