NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kas vadovaus Kėdainių miesto seniūnijai, sprendžiama Vilniuje. Savivaldybė seniūno paskyrimui realiai jokios įtakos neturi.  / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Dienos tema
  • Įsidarbinant savivaldybėje, seniūnijose ar biudžetinėse įstaigose – konkursai Vilniuje

Įsidarbinant savivaldybėje, seniūnijose ar biudžetinėse įstaigose – konkursai Vilniuje

Kristina KASPARAVIČĖ - 08:36 Liepos 10d. 2019

Netrukus atsinaujins Kėdainių rajono valstybės tarnautojų gretos – jau vyksta konkursai užimti Kėdainių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo, Krakių ir Šėtos seniūnijų seniūnų pareigas, taip pat konkursai ir į savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo bei į Kėdainių miesto seniūno pareigas. Visi konkursai rengiami Vilniuje, o ne Kėdainių rajono savivaldybėje. Konkursai sostinėje rengiami ne tik norintiems dirbti šiose įstaigose. Valstybės pareigūnų įdarbinimo filtrą turi praeiti ir norintieji vadovauti kitoms biudžetinėms įstaigoms.

Atrankos – centralizuotos

Kas tinkamiausias eiti vienas ar kitas valstybės tarnautojo pareigas vienoje ar kitoje savivaldybėje ar jai priklausančioje įstaigoje, nuo šių metų sausio 1 dienos sprendžiama Valstybės tarnybos departamente (VTD) prie Vidaus reikalų ministerijos.

Centralizavus valstybės tarnautojų atrankas, tikimasi išvengti nepotizmo (tarnybinės padėties naudojimo giminėms ar draugams proteguoti) ir nešališkai, be jokių išankstinių nuostatų atrinkti geriausiai į vienas ar kitas pareigas tinkančius kandidatus.

Kadangi konkursai į valstybės tarnybą yra organizuojami ir vykdomi tik Vilniuje, savivaldybės vadovai ar darbuotojai realiai neturi jokios įtakos jų rezultatams. Aut. past.

Visa informacija apie skelbiamus konkursus visuomet skelbiama VTD svetainėje. Kai paskelbiamas konkursas, reikia skubėti – prašymai dalyvauti centralizuotai VTD vykdomuose konkursuose į karjeros valstybės tarnautojo pareigas priimami 10 darbo dienų nuo konkurso paskelbimo VTD interneto svetainėje dienos.

Informaciją apie konkursus ar atrankas papildomai galima skelbti ir savivaldybės interneto svetainėje, tačiau šioji kurį laiką neveikė, tad buvo nesklandumų ir su informacijos apie konkursus paskelbimu.

Naujo seniūno laukia ir Šėtos seniūnija. Algimanto Barzdžiaus nuotr. Įtakos realiai neturi

Kadangi konkursai į valstybės tarnybą yra organizuojami ir vykdomi tik Vilniuje, savivaldybės vadovai ar darbuotojai realiai neturi jokios įtakos jų rezultatams.

VTD savivaldybei net neteikia informacijos, kiek kandidatų pareiškė norą dalyvauti konkurse dėl vienos ar kitos pozicijos.

Savivaldybė realiai nežino ir to, kada bus atrinkti kandidatai į laisvas valstybės tarnautojų darbo vietas, nes informacija apie konkursų laiką pranešama tik konkurse dalyvaujantiems pretendentams.

Atrinks ir mokyklų direktorius bei Apskaitos skyriaus vedėją

Šiuo metu yra paskelbti ir dar keli konkursai užimti ugdymo įstaigų vadovų pareigas.

Paskelbti konkursai Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos direktoriaus, „Atžalyno“ gimnazijos, Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos, Truskavos pagrindinės mokyklos ir Kėdainių sporto centro vadovų pareigoms eiti penkerių metų kadencijai.

Šie konkursai skelbiami, nes pagal naująjį Švietimo įstatymą, privaloma užtikrinti ugdymo įstaigų vadovų kaitą, todėl darbo sutartys su jais sudaromas tik penkerių metų laikotarpiui.

Netrukus pakartotinai ketinama paskelbti konkursą ir savivaldybės administracijos Apskaitos skyriaus vedėjo pareigoms užimti. Šis konkursas skelbiamas jau antrą kartą, nes pirmą kartą jį paskelbus, konkursas neįvyko.

Patys organizuoja tik paprastesnius

Pati Kėdainių rajono savivaldybė gali atsirinkti specialistus organizuodama konkursus tik į sąlyginai paprastesnes pareigas, kurios nepriskiriamos valstybės tarnybai.

Tai gali būti įstaigos vadovo pavaduotojo, struktūrinio padalinio vadovo, kitų įstaigos darbuotojų atrankos.

Informacija apie konkursus į tokias pareigas yra skelbiama pačių biudžetinių įstaigų interneto svetainėse, taip pat per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą VTD interneto svetainėje.

14 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!