NAUJIENOS

Visos kategorijos
Papildomai Kėdainių mieste buvo apšviestos keturios pėsčiųjų perėjos, jos apšviestos moderniu LED apšvietimu.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Papildomai apšvietus perėjas, miestas tampa saugesnis

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 08:45 Lapkričio 05d. 2019

Praėjo jau beveik du mėnesiai nuo tada, kai Kėdainių mieste papildomai buvo apšvietos pėsčiųjų perėjos. Papildomai mieste buvo apšviestos keturios pėsčiųjų perėjos, jos apšviestos moderniu LED apšvietimu. Trys perėjos buvo apšviestos pagrindinėje miesto gatvėje ir viena perėja buvo apšviesta Babėnuose. Savivaldos atstovai ir pareigūnai džiaugiasi, kad per beveik du mėnesius Kėdainiuose neužfiksuotas nei vienas eismo įvykis pėsčiųjų perėjose. Tai labai džiuginantys rezultatai. Miestas bus apšviestas dar labiau – planuojama apšvietimą įrengti iki šiol tamsumoje skendėjusioje Kauno gatvės dalyje.

Saugesnis miestas

Pėsčiųjų perėjų apšvietimo darbus Kėdainių mieste atliko konkursą šiems darbams atlikti laimėjusi bendrovė „Elektros verslas“. Darbams atlikti iš Kelių priežiūros ir plėtros programos skirta beveik 12 tūkst. eurų. Atlikus visus numatytus darbus papildomomis atramomis su LED žibintais buvo apšviestos trys pėsčiųjų perėjos, esančios J. Basanavičiaus gatvėje ties sankirta su Melioratorių gatve, prie miesto parko ir prekyvietės.

Taip pat papildomai apšviesta M. Daukšos gatvėje esanti pėsčiųjų perėją, ties sankirta su Nuokalnės gatve. Visus darbus įmonę atliko laiku – rugsėjo mėnesį.

Nė vieno įvykio

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas apžvelgė eismo įvykių statistiką Kėdainių mieste. Paaiškėjo, kad nuo apšvietimo įrengimo Kėdainių mieste esančiose pėsčiųjų perėjose nebuvo sužeistas nei vienas žmogus. Tokie rezultatai džiugina tiek policijos pareigūnus, tiek savivaldos atstovus. Tai reiškia, jog investicijos į pėsčiųjų perėjų apšvietimą pasiteisino, o kėdainiečiai gali jaustis saugesni.  

Gatvių apšvietimas nuolat atnaujinamas ne tik Kėdainių mieste, bet ir rajonuose. Štai Pelėdnagių ir Krakių seniūnijose visai neseniai buvo atnaujintas apšvietimas, kituose kaimuose taip pat numatyta galimybes atnaujinti apšvietimą. Aut. past.

Didelis dėmesys

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ne kartą pažymėjo, kad gatvių apšvietimui skiriamas didelis savivaldybės ir seniūnijų seniūnų dėmesys visame Kėdainių rajone. Gatvių apšvietimas nuolat atnaujinamas ne tik Kėdainių mieste, bet ir rajonuose. Štai Pelėdnagių ir Krakių seniūnijose visai neseniai buvo atnaujintas apšvietimas, kituose kaimuose taip pat numatyta pagal galimybes atnaujinti apšvietimą.

Kėdainių mieste numatyta apšviesti iki šiol tamsoje skendėjusią Kauno gatvės dalį. Tuo rūpinsis Kėdainių miesto seniūnija. 

Apšvietė gatvę

Kėdainių mieste šiemet aktyviai buvo vykdyti naujos apšvietimo sistemos įrengimo darbai. Dar vasaros pabaigoje apšvietimo sistema atnaujinta visoje Tilto gatvėje. Ten buvo pastatyta net 11 apšvietimo stulpų, sudėtas LED apšvietimas. Buvo apšviesta tiek gatvė, tiek šalia jos esantis pėsčiųjų takas. Darbai vykdyti nuo J. Basanavičiaus ir Tilto gatvių sankryžos iki Šėtos ir Tilto gatvių sankryžos. Darbus vykdė patyrusios kėdainiečių įmonės „Elektros verslas“ darbuotojai. Pasak bendrovės vadovo, atnaujinti apšvietimą šioje gatvėje reikėjo, nes stulpai buvo seni, surūdiję, viduje esantys kabeliai sutrūkinėję. Tilto gatvėje iki šiol stovėjo metalinės apšvietimo atramos, kurios buvo fiziškai ir morališkai pasenusios.

Atnaujintos perėjos

Rudenį Kėdainių mieste taip pat buvo vykdomi pėsčiųjų perėjų atnaujinimo darbai. Darbai vyko keletą savaičių. Pėsčiųjų perėjos atnaujintos visame mieste. Darbus atliko UAB „Baltuvos projektai“. Darbuotojai pasakojo, kad juostos bus ryškesnės nei iki šiol. Perėjų atnaujinimui naudotos pačios moderniausios ir pažangiausias technologijas.

Organizavo akciją

Kėdainiuose taip pat buvo organizuojama tradicinė akcija ‚Apsaugok mane“. Jos metu prie pėsčiųjų perėjų šalia ugdymo įstaigų ant kelio dangos buvo piešiami ryškiai geltoni trikampiai paveiksliukai, kuriuose pavaizduotas vaikas ir užrašytas užrašas „Apsaugok mane“. Akcijos metu šalies vairuotojai buvo skatinami būti itin atidžiais kelyje ir skirti ypatingą dėmesį jauniausiems eismo dalyviams.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!