NAUJIENOS

Visos kategorijos
Asociacija, kuriai priklauso ir žinomi Kėdainių verslininkai, ir politikai, savivaldybei nenori mokėti nuomos mokesčio už Vilainių krepšinio salę, kurioje patys žaidžia, nors vien šiais metais jau gavo beveik 3 tūkst. eurų paramos iš savivaldybės.   / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pademonstravo požiūrį į mokesčių mokėtojų pinigus

Kristina KASPARAVIČĖ - 08:24 Lapkričio 12d. 2019

Vieniems Kėdainių politikams svarbus kiekvienas mokesčių mokėtojų sumokėtas euras, kurį leisti valdininkams privalu atsakingai, kitiems gi net ir kelių šimtų eurų sumos rajono biudžete atrodo nereikšmingos ir jas atėmus, biudžeto neva nenuskurdinsiančios. Tokie du skirtingi politikų požiūriai išryškėjo paskutiniame rajono tarybos posėdyje svarstant vienos asociacijos prašymą atleisti ją nuo patalpų nuomos mokesčio. O minėtai asociacijai priklauso ne patys neturtingiausieji. Jos veikloje dalyvauja ir žinomi krašto verslininkai bei politikai. 

Paulius Aukštikalnis: „Mes turime atsakingai vertinti kiekvieną eurą.“Nenori mokėti Sporto centrui

Ši keista ir ne itin maloni situacija rajono taryboje susidarė po to, kai į savivaldybę kreipėsi asociacija „Amžinai jauni“ ir pateikė prašymą atleisti ją nuo Kėdainių sporto centro Vilainių krepšinio sporto salės ir buitinių patalpų nuomos mokesčio. 

Asociacija „Amžinai jauni“, kuriai priklauso Kėdainių krepšinio veteranų komandos, dar visai neseniai, rugsėjo 2 dieną, pasirašė krepšinio salės nuomos sutartį ir įsipareigojo nuo rugsėjo 2 dienos iki kitų metų kovo 31 dienos išsinuomoti krepšinio salę 40 valandų ir už tai sumokėti savivaldybės tarybos sprendimu nustatytą nuomos kainą – 15 eurų už valandą. 

Praėjus vos porai mėnesių po šios sutarties pasirašymo, asociacijos atstovai vėl kreipėsi į savivaldybę. Šį kartą prašydami, kad nuo nuomos mokesčio būtų atleisti visai. 

Asociacijos atleidimas nuo nuomos mokesčio reikštų tai, kad savivaldybės biudžetas prarastų 600 eurų. 

Formuojant savivaldybės biudžetą, planuojant kitų metų išlaidas ir patenkinant visus socialinius poreikius net ir tie keli šimtai eurų yra labai svarbūs pinigai. Kviečiu visus labai atsakingai elgtis su mokesčių mokėtojų pinigais.  P. Aukštikalnis

Įvertino visą suteiktą paramą

Gavusi tokį prašymą rajono savivaldybės administracija prieš pateikdama jį svarstyti politikams, suskaičiavo, kad vien tik šiemet šiai asociacijai buvo suteikta nemažai paramos – beveik 3 tūkst. eurų.

1 tūkst. 943 eurus savivaldybė skyrė asociacijos „Amžinai jauni“ Kėdainių krepšinio veteranų komandų pasiruošimo stovyklai 7-ajam FIMBA 2019 metų Pasaulio lygos čempionatui 40+ amžiaus grupėje ir išvykoms į Lietuvos veteranų čempionato rungtynes.

Dar 1 tūkst. eurų skirtas asociacijos projektui „Lietuvos veteranų krepšinio čempionatas 40+“.

Įvertinus visas šias išlaidas, savivaldybės administracija rajono tarybos nariams pasiūlė šį kartą neatleisti minėtos asociacijos nuo krepšinio salės ir buitinių patalpų nuomos mokesčio. 

Karolina Štelmokaitė stebėjosi, kad toks asociacijos prašymas pasiekė rajono tarybą. 600 eurų savivaldybės biudžetui – ne pinigai?

Rajono taryboje paskelbus šio klausimo svarstymą, nuo jo nusišalino tarybos nariai Virmantas Pikelis ir Saulius Sinickis, nes jie abu dalyvauja minėtos asociacijos veikloje.

Tačiau ir be jų buvo kas atstovauja asociacijos interesus. 

V. Pikelio ir S. Sinickio kolega Saulius Grinkevičius netruko rajono tarybos narius pakviesti balsuoti prieš tokį valdančiųjų parengtą sprendimą. 

Jis tikino, kad asociacija vis tik turėtų būti atleista nuo krepšinio salės nuomos mokesčio todėl, kad suaugusiųjų sportas yra pavyzdys vaikams. 

„Man ne visai suprantama, kad dėl kelių šimtų eurų šitoms dviem komandom ar ten klubui atsakoma, pasakoma taip pat ne. 

Tai ne tie jau pinigai, kurie galėtų visiškai nuskurdint mūsų biudžetą, – sakė S. Grinkevičius. – Dėl tų kelių šimtų eurų mes vėl eilinį kartą atrodom tikrai nekaip prieš tuos žmones, kurie mėgsta sportą, gerbia sportą ir nori būti pavyzdžiu mūsų vaikams.“

Suglumino prašymas

Rajono tarybos narę Karoliną Štelmokaitę nustebino ne tik S. Grinkevičiaus raginimas dar kartą paremti asociaciją mokesčių mokėtojų pinigais, atleidžiant ją nuo nuomos mokesčio. Rajono tarybos narė nemažiau stebėjosi ir pačiu asociacijos prašymu.

Man labai keista, kad toks prašymas pasiekė tarybą. Šitoms komandoms, šitai asociacijai priklauso dirbantys ir uždirbantys žmonės, žinomi ir tikrai galintys keletą eurų sumokėti už nuomą į savivaldybės biudžetą. K. Štelmokaitė

„Man labai keista, kad toks prašymas pasiekė tarybą. 

Šitoms komandoms, šitai asociacijai priklauso dirbantys ir uždirbantys žmonės, žinomi ir tikrai galintys keletą eurų sumokėti už nuomą į savivaldybės biudžetą. Nematau tikrai didelių problemų. Juolab kad šita komanda šiais metais, kiek suprantu, jau gavo iš savivaldybės 3 tūkst. eurų paramą“, – sakė K. Štelmokaitė.

Saulius Grinkevičius: „Tai ne tie jau pinigai, kurie galėtų visiškai nuskurdint mūsų biudžetą.“Pritrenkė ir vicemerą

S. Grinkevičiaus pasisakymas, kad rajono biudžetas nenuskurs atleidęs nuo mokesčių asociaciją, kuriai priklauso ir politikai, ir verslininkai, tarp kurių, kaip žinia, yra net ir turtingojo „Rotary“ klubo atstovų, pritrenkė ir vicemerą Paulių Aukštikalnį.

„Iš tikrųjų mes turime atsakingai vertinti kiekvieną eurą. Neįsivaizduoju, kaip galima taip neatsakingai elgtis su pinigais.

Net jei tai ir keli šimtai eurų savivaldybės biudžete, tegul jie geriau atitenka socialiai remtiniems vaikams, nei nuo tų kelių šimtų eurų bus atleidžiami tie asmenys, kurie dirba, uždirba ir turi galimybę susimokėti. 

Aš taip pat sportuoju – vaikštau į baseiną ir kaskart moku 2,60 euro mokestį ir neprašau, kad mane kas nors nuo to mokesčio atleistų. 

Moku šį mokestį ir žinau, kad tie pinigai yra skirti mūsų valstybei, mūsų savivaldybei. 

Ir visais tokiais atvejais diskutuoti, ar prašoma atleisti nuo simbolinio mokesčio, ar ne simbolinio, nėra jokios prasmės, nes tai, kas galbūt vieniems yra simbolinė suma, kitiems ji yra didelė. 

Ir formuojant savivaldybės biudžetą, planuojant kitų metų išlaidas ir patenkinant visus socialinius poreikius net ir tie keli šimtai eurų yra labai svarbūs pinigai.

Kviečiu visus labai atsakingai elgtis su mokesčių mokėtojų pinigais“, – rajono tarybos senbuvius ragino naujosios kartos politikas.

Nuo mokesčio neatleido

Po šių diskusijų vis tik rajono tarybos nariai neatleido asociacijos „Amžinai jauni“ nuo Kėdainių sporto centro krepšinio salės ir buitinių patalpų nuomos mokesčio.

Į asociaciją susibūrusiems brandaus amžiaus krepšininkams už salę teks susimokėti lygiai taip pat kaip ir tiems, kurie žaidžia krepšinį ar užsiima kitomis sportinėmis veiklomis nuomodamiesi mokyklų sales, bet neapsijungę į jokias asociacijas.

4 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!