NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kiek turtų valdo rajono politikai?

Eglė KUKTIENĖ - 08:33 Vasario 04d. 2020

Kiek turtų valdo Kėdainių rajono politikai? Ar tiesa, kad tarp jų yra ir milijonierių? Šie duomenys apie politikų turtą jau prieinami kiekvienam gyventojui ir yra viešai skelbiami interneto svetainėje kandidatustatistika.lt. Kaip gyvena mūsų rajono politikai, kiek kuris sugeba uždirbti, atsispindi jų 2017 metais pateiktose deklaracijose, kur nurodomas ir turimas turtas, ir gautos pajamos, ir sumokėti mokesčiai bei kita su jų finansais susijusi informacija. 

Turtingiausių trejetukas

Deklaracijose atspindimas bendras turtas vertinamas didžiausia pinigine suma. Į deklaruoto turto sąvoką įeina statiniai, žemė, kelių transporto priemonės, kiti daiktai, taip pat vertybiniai popieriai, meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai bei išduotos paskolos. 

Gautos paskolos iš bendros sumos yra išminusuotos.

Peržiūrėjus deklaracijas, Kėdainių rajono tarybos turtingiausių politikų trejetukas išsirikiuoja taip: Algimantas Kižauskas, Saulius Grinkevičius ir Juozas Gaidamavičius.

Juozas Gaidamavičius su žmona užima 45-ąją vietą tarp turtingiausių šalies politikų su bendrai beveik pusantro milijono eurų įvertintu turtu. Aut. past.

„Rinkos aikštės“ nuotr. Kėdainiuose – pirmas, Lietuvoje – dvidešimtas 

2017 metų duomenimis, Valstiečių ir žaliųjų atstovas ūkininkas Algimantas Kižauskas puikuojasi pirmoje turtingiausių rajono politikų vietoje su 2 mln. 747 tūkst. 489 eurais įvertintu privalomu registruoti turtu.

Bendras jo ir žmonos valdomas turtas vertinamas trimis milijonais eurų. 

A. Kižauskas užima 20-ąją vietą turtingiausių Lietuvos politikų sąraše. 

Kėdainiuose – antras, Lietuvoje – dvyliktas

Antroje krašto turtingiausiųjų tarybos narių sąrašo vietoje pagal 2017 metais deklaruotus duomenis yra LR liberalų sąjūdžiui priklausantis buvęs rajono meras Saulius Grinkevičius, kurio privalomas deklaruoti turtas vertinamas 329 tūkst. 875 eurais. Tarp rajono politikų pagal turtingumą jis užima antrą poziciją, nors bendros jo šeimos pajamos yra gerokai įspūdingesnės. 

Jo paties deklaruota meno, juvelyrinių dirbinių, vertybinių popierių už 528 tūkst. 557 eurus bei beveik pusė milijono eurų piniginių lėšų.

S. Grinkevičiaus ir jo žmonos turtas bendrai vertinamas pusšešto milijono eurų verte.

Sauliaus Grinkevičiaus ir jo žmonos turtas bendrai vertinamas pusšešto milijono eurų verte. Aut. past.

S. Grinkevičius pateko į 12-ą turtingiausių šalies politikų sąrašo poziciją. 

Kėdainiuose – trečias, Lietuvoje – keturiasdešimt penktas

Darbietis Juozas Gaidamavičius su 313 tūkst. 687 eurais įvertintu privalomu deklaruoti turtu užima trečią vietą rajono tarybos turtingųjų sąraše. 

Jis su žmona taip pat užima 45-ąją vietą tarp turtingiausių šalies politikų su bendrai beveik pusantro milijono eurų įvertintu turtu. 

Gavo daugiausiai pajamų

Tie patys tarybos nariai yra atitinkamai išsidėstę ir pagal didžiausią gautų metinių pajamų skaičių. 2017 metų deklaracijoje per metus A. Kižauskas nurodė gavęs virš milijono eurų pajamų, S. Grinkevičius – daugiau kaip pusketvirto šimto tūkstančių eurų, beveik tris šimtus tūkstančių eurų pajamų gavęs nurodė J. Gaidamavičius. 

O kaip su mokesčiais?

Įdomiausi dalykai prasideda atsivertus tarybos narių mokesčių deklaracijas. 

Iki 2018 metų pagrindinis gyventojų pajamų mokesčio tarifas siekė 15 procentų. Šiuo mokesčiu apmokestinamos tiek nuolatinių Lietuvos gyventojų pajamos, tiek ir nenuolatinių Lietuvos gyventojų pajamos, jeigu jos gautos iš Lietuvos šaltinio. Šiuo mokesčiu visuomet apmokestinamas darbo užmokestis, taip pat ir kitos pajamos. Tačiau, pasirodo, ne visi politikai moka tokį GPM, kokį moka dauguma šalies gyventojų. Dėl įvairių lengvatų 2017 metais GPM buvo mokančių ir gerokai mažiau.  

Tokia statistika aiškiai matoma ir savivaldybės tarybos narių deklaracijose.

Algimantas Kižauskas užima 20-ąją vietą turtingiausių Lietuvos politikų sąraše. Aut. past.

Kas daugiausiai sumokėjo mokesčių?

Verta pabrėžti, kad 2017 m. vienintelis 15 procentų GPM sumokėjo dabartinis rajono meras Valentinas Tamulis, tuomet ėjęs miesto seniūno pareigas. Jo bendras turtas tuomet buvo vertinamas beveik 19 tūkst. eurų. Jo metinės pajamos siekė kiek daugiau kaip 22 tūkst. eurų, o mokesčių sumokėta buvo 3 tūkst. 384 eurai – lygiai penkiolika procentų. 

Daugiausiai pinigine išraiška mokesčių sumokėjo buvęs rajono meras S. Grinkevičius – beveik 44 tūkst. eurų. Tačiau šis mokestis, palyginus su jo gautomis pajamomis, sudaro tik 11,98 proc.

Mažiausiai sumokėjo turtingiausias 

Mažiausiai mokesčių finansine reikšme sumokėjo Darbo partijos narys Rimantas Diliūnas, kurio metinės pajamos siekė daugiau kaip 12 tūkst. eurų, o mokesčių sumokėta vos 168 eurai – arba 1,39 proc.

Mažiausiai mokesčių procentine išraiška sumokėjo... paradoksalu, bet turtingiausias rajono tarybos narys.

Ūkininkas A. Kižauskas deklaravo sumokėjęs vos 404 eurus mokesčių, kas tesudaro vos 0,04 proc. nuo jo gautų pajamų.

Mažiausiai mokesčių procentine išraiška sumokėjo... paradoksalu, bet turtingiausias rajono tarybos narys. Ūkininkas A. Kižauskas deklaravo sumokėjęs vos 404 eurus mokesčių, kas tesudaro vos 0,04 proc. nuo jo gautų pajamų. Aut. past.

Paskolų vingrybės

Deklaruotų pajamų laukelyje galima matyti ir paskolas, kurias tarybos nariai gavo arba suteikė kitiems.

Štai dosniausias paskolų klausimu pasirodė esąs J. Gaidamavičius, kuris nurodo suteikęs daugiau kaip pusę milijono eurų paskolų. 

Antroje vietoje – Irena Staliorienė, suteikusi paskolų už 20 tūkst. eurų. 

Trečioje vietoje lieka Aušrelė Kaminskienė, kuri suteikė paskolų už 17 tūkst. eurų. 

Daugiausiai skolingi

Daugiausiai pinigų 2017 metais buvo pasiskolinęs buvo A. Kižauskas. Jo gautos paskolos siekė daugiau kaip 400 tūkst. eurų. 

Antroje vietoje – Alfredas Hofmanas, kuris 2017 m. turėjo pasiskolinęs daugiau kaip 80 tūkst. eurų, o trečioje vietoje liko Tomas Bičiūnas, tuomet turėjęs paskolų daugiau kaip už 40 tūkst. eurų.

9 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!