NAUJIENOS

Visos kategorijos
Ankstesniosios valdžios net kelerius metus užvilkinta Kėdainių kultūros centro rekonstrukcija pagaliau bus pradėta jau kitais metais.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Kėdainiams numatytos milijoninės investicijos

Kristina KASPARAVIČĖ - 08:00 Spalio 29d. 2019

Pavyks gauti pinigų kultūros centrui, stadionui, o vėliau – ir gimnazijai

Kitais metais mūsų rajoną pasieks nemažos valstybės investicijos – gerokai per 2 mln. eurų. Pagaliau, po eilės metų pertraukos, bus pradėtas rekonstruoti miesto kultūros centras, be to, vėl atkeliaus pinigai ir miesto stadiono rekonstrukcijai. Šviesiosios gimnazijos priestato statybas numatyta pradėti dar po metų – 2021-aisiais, tačiau Kėdainiuose išrinktas Seimo narys Darius Kaminskas, padedamas Seimo Švietimo komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos, rankų nenuleidžia ir tikisi, kad galbūt pavyks ir šioms statyboms numatytų pinigų gauti anksčiau. Jie siekia kolegas įtikinti, kad ir Šviesiosios gimnazijos priestatą Kėdainiuose reikėtų pradėti statyti jau kitais metais.

Kultūros centrui – virš milijono

Darius Kaminskas: „Kai vyksta dialogas tarp savivaldybės, čia išrinkto Seimo nario bei Vyriausybės atstovų, tuomet ir galima pasiekti tokių rezultatų.“Jau kitais metais prasidės Kėdainių miesto kultūros centro rekonstrukcija.

Valstybės investicijų programoje šiam objektui ateinančiais metais numatyta skirti 1 mln. 865 tūkst. eurų. Dar po metų, 2021-aisiais, Vyriausybė šiam projektui skirs dar 1 mln. 957 tūkst. eurų.

Pagaliau ledai pralaužti ir jau pajudėjo, mat iki šiol buvo galima tik apgailestauti, kad senų seniausiai parengtas kultūros centro rekonstrukcijos projektas buvo ne vienerius metus užstrigęs, nors jam jau ir išleista per 52 tūkst. eurų.

Keisčiausia situacija dėl šio pastato rekonstrukcijos buvo susiklosčiusi 2015-aisiais metais, kai Vyriausybė šio pastato rekonstrukcijai skyrė 115 848 eurus, o tuometinio mero Sauliaus Grinkevičiaus vadovaujamas rajonas, o tiksliau – savivaldybė, panaudojusi tik 24 tūkst. 400 eurų iš šios sumos, didžiosios dalies pinigų – 91 448 eurų – atsisakė.

Dėl tokių įvykių, prasidėjus 2016-iesiems, kultūros centro vadovei Onai Mikalauskienei buvo likę tik apgailestauti.

„Labai gaila, kad nutraukti pradėti darbai. Jeigu renovacija būtų buvusi pradėta prieš dvejus metus, kuomet buvo skirtos pirmosios lėšos, einant tretiems metams mes būtume stipriai pajudėję į priekį“, – anuomet „Rinkos aikštei“ sakė O. Mikalauskienė.

Toliau tvarkys ir miesto stadioną

Seimo narys D. Kaminskas džiaugiasi, kad ateinančiais metais Kėdainiai sulauks pinigų ne tik kultūros centro rekonstrukcijai. Toliau bus tvarkomas ir miesto stadionas.

Stadiono rekonstrukcijai iš Valstybės investicijų programos ateinančiais metais numatyta skirti 534 tūkst. eurų,  o 2021 metais – 1 mln. 5 tūkst.

Paklaustas, kaip pavyko susitarti, kad Vyriausybė per artimiausius dvejus metus į Kėdainių objektus investuotų tiek lėšų, Seimo narys D. Kaminskas nuopelnų prisiimti vien sau neskuba.

Kėdainių miesto kultūros centro rekonstrukcijai ateinančiais metais numatyta skirti 1 mln. 865 tūkst. eurų. Dar po metų, 2021-aisiais, Vyriausybė šiam projektui skirs ir dar 1 mln. 957 tūkst. eurų. Aut. past.

„Kad šie projektai būtų finansuojami iš Valstybės investicijų programos, siekiau ir dėl to dirbau visus trejus metus, kiek einu Seimo nario pareigas. Tačiau tai – ne vien mano nuopelnas.

Jau daugybę metų besitęsiančiam grandioziniam miesto stadiono rekonstrukcijos projektui kitais metais bus skirti 534 tūkst. eurųPrie to ženkliai prisidėjo ir tuomet mano padėjėjo pareigas ėjęs dabartinis Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Dėl šių investicijų pritraukimo į Kėdainius aktyviai bendradarbiauja ir meras Valentinas Tamulis.

Manau, kad tai yra mūsų bendro komandinio darbo nuopelnas.

Lėšų pritraukimui į rajoną didelę įtaką turėjo ir tai, kad tiek Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, tiek ir Kultūros ministerijos vadovus bei patį Ministrą pirmininką Saulių Skvernelį pavyko prikviesti į Kėdainius. Jiems atvykus realiai parodėme, kad šių valstybės investicijų rajonui tikrai reikia.

Kai vyksta dialogas tarp savivaldybės, čia išrinkto Seimo nario bei Vyriausybės atstovų, tuomet ir galima pasiekti tokių rezultatų“, – nedaugžodžiauja D. Kaminskas.

Nenuleidžia rankų ir dėl gimnazijos

Šviesiosios gimnazijos priestato statyboms pinigus iš Valstybės investicijų programos numatyta skirti ne ateinančiais, o dar kitais metais – 2021-aisiais. Tuomet bus skirti 435 tūkst. eurų, o 2022-aisiais – 433 tūkst. eurų.

„Tačiau šie skaičiai dar nėra galutiniai. Dėl šio projekto dar vyksta aktyvi diskusija ir svarstoma, ar tikrai nebūtų galima numatyti pinigų gimnazijos priestato statybos darbų pradžiai jau ateinantiems metams.

Kad tokį projektą reikia paskubinti ir paankstinti bei pradėti jo finansavimą jau kitais metais, bandau įrodyti ir ieškau tam svarių argumentų padedamas ir palaikomas Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos. Jo žodis, kaip komiteto pirmininko, yra svarus, tad dar neprarandu vilties, kad galbūt ir Šviesiajai gimnazijai pavyks gauti finansavimą jau kitiems metams“, – „Rinkos aikštei“ sakė D. Kaminskas.

16 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!