NAUJIENOS

Visos kategorijos
Jei savivaldybei pavyks įgyvendinti savo sumanymą, modernizavimo sulauks Kėdainių lopšeliai-darželiai „Aviliukas“ ir „Puriena“ bei dar 3 ikimokyklinio ugdymo įstaigos.
  • NAUJIENOS
  • Dienos tema
  • Europinėmis ir privačiomis lėšomis ruošiasi modernizuoti 5 vaikų darželius iš karto

Europinėmis ir privačiomis lėšomis ruošiasi modernizuoti 5 vaikų darželius iš karto

Kristina KASPARAVIČĖ - 08:53 Spalio 04d. 2019

Net 5 vaikų darželius Kėdainiuose ketinama modernizuoti vienu ypu tam nenaudojant savivaldybės pinigų. Grandioziniam projektui prireiks bemaž 5 mln. eurų. Tikimasi, kad šiuos pinigus į darželius investuos privatūs verslininkai, o techninius modernizavimo projektus, viliamasi, visu 100 procentų finansuos Europos Sąjunga (ES).

Geros žinios – 5 įstaigoms

Planuojama, kad vienu kartu bus modernizuojami keturi Kėdainių lopšeliai-darželiai: „Aviliukas“, „Puriena“, „Varpelis“, „Vyturėlis“ bei Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“. 

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos sumanymui modernizuoti penkis vaikų darželius pritarė ir Kėdainių rajono savivaldybės taryba, tad netrukus paraiška dėl šio projekto bus teikiama Europos energijos efektyvumo fondui.

Tikimasi, kad šis fondas visu 100 procentų padengs darželių pastatų modernizavimo techninių projektų ir visos reikalingos dokumentacijos parengimo išlaidas. 

Tikimasi, kad maždaug 5 milijonus į 5 Kėdainių ikimokyklinių įstaigų modernizavimą investuos privatūs verslininkai, o techninius modernizavimo projektus, viliamasi, visu 100 procentų finansuos Europos Sąjunga. Aut. past.

Būtinos dokumentacijos būtų parengta išties nemažai. Šią dokumentaciją sudarytų techninės galimybių studijos ir investicijų projektas, projekto programos ir jo įgyvendinimo plano sudarymas bei finansavimo būdų numatymas, rangovo, kuris atliktų viešųjų pastatų modernizavimą, atrankos parengimas, viešųjų pirkimų procedūrų vykdymas ir sutarčių parengimas bei derinimas. 

Kartu su „Aviliuku“ ir „Puriena“ modernizavimo laukia ir „Varpelis“ bei „Vyturėlis“, o taip pat ir Vilainių „Obelėlė“./ Algimanto Barzdžiaus nuotr.Minėtos dokumentacijos paruošimas kainuotų iki 200 tūkst. eurų, kurie ir būtų apmokėti Europos energijos efektyvumo fondo lėšomis.

Siekia energetinio efektyvumo

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius sako, kad visas penkias ugdymo įstaigas skubama renovuoti įgyvendinant Europos parlamento ir Tarybos direktyvą, kurios nuostatos įpareigoja didinti energijos vartojimo efektyvumą. 

Jei statybinių medžiagų ir statybos darbų kainos ženkliai nešoktels, tuomet penkių Kėdainių darželių renovacijai reikės maždaug 5 mln. eurų Aut. past.

Viena iš galimybių siekti energijos vartojimo efektyvumo – kreiptis į Europos energijos efektyvumo fondą, kuris remia energijos efektyvumo didinimą ir finansuoja dokumentacijos investiciniams energijos taupymo projektams parengimą. 

„Viena iš sričių, kuri leis siekti energijos taupymo tikslo, yra viešųjų pastatų modernizavimas, diegiant energijos taupymo priemones, tokiu būdu sumažinant energijos kiekį bei padidinant visos sistemos efektyvumą, todėl ir imamasi šio projekto, įtraukiant į jį visas 5 minėtas ugdymo įstaigas“, – sako savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius. 

Arūnas Kacevičius: „Jei projekto paraiška bus įvertinta teigiamai ir techninės dokumentacijos parengimas 100 proc. bus apmokamas Europos energijos efektyvumo fondo, parengus visus reikalingus dokumentus, bus skelbiamas konkursas ir ieškoma privataus investuotojo, kuris norės savo lėšomis modernizuoti 5 vaikų darželius.“/ Algimanto Barzdžiaus nuotr.Ieškos privataus investuotojo

Pasak A. Kacevičiaus, jei projekto paraiška bus įvertinta teigiamai ir techninės dokumentacijos parengimas 100 proc. bus apmokamas Europos energijos efektyvumo fondo, parengus visus reikalingus dokumentus, bus skelbiamas konkursas ir ieškoma privataus investuotojo, kuris norės savo lėšomis modernizuoti 5 vaikų darželius. 

„Investavus į modernizavimą, darželiuose sumažės energijos suvartojimas, vadinasi, ženkliai sumažės ir šių patalpų išlaikymas. Arba, paprasčiau tariant, ženkliai sumažės sąskaitos už šildymą.

Būtent tai ir taps ta nauda, dėl kurios tikimės sulaukti privataus investuotojo – tikėtina, kad savivaldybė investuotojui galimai įsipareigos tam tikrą laiką mokėti tokią sumą pinigų už darželių išlaikymą, kokia yra mokama dabar, iki renovacijos, tad sumažėjus šių pastatų išlaikymo kaštams, privataus investuotojo investicijų atsipirkimui ir pelnui liks realiai nuo minėtų sąskaitų po renovacijos sutaupoma suma“, – „Rinkos aikštei“ paaiškino A. Kacevičius. 

Per kiek metų atsipirktų į darželių modernizavimą privačių įmonių investuoti pinigai, kol kas dar nėra apskaičiuota. Taip pat dar nežinia, kada prasidės pirmieji darželių renovacijos darbai.

Jei statybinių medžiagų ir statybos darbų kainos ženkliai nešoktels, tuomet minėtų penkių Kėdainių darželių renovacijai reikės maždaug 5 mln. eurų.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!