NAUJIENOS

Visos kategorijos
Medicinos darbuotojams ūgtelėjo atlyginimai – augimas Kėdainių rajone siekia nuo 10 iki 15 procentų.  / BNS (Juliaus Kalinsko) nuotr.

Augo Kėdainių medikų atlyginimai

Eglė KUKTIENĖ - 08:46 Lapkričio 26d. 2019

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) didino gydymo paslaugų įkainius ir skyrė papildomas lėšas medicinos įstaigoms. Papildomos įplaukos didžiąją dalimi skirtos medikų ir slaugytojų darbo užmokesčiui didinti. Rugsėjį vieno mėnesio vieno etato gydytojo vidutinis darbo užmokestis didėjo 11 proc., o slaugytojų – 10 proc., palyginus su 2019 metų I ketvirčiu. 

Prašo kantrybės

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad pažadai, duoti medikų bendruomenei, tesimi, tačiau prašo būti kantriems.

Darius Kaminskas siekia, kad kitų metų biudžete papildomas šimtas milijonų eurų būtų skirti asmens sveikatos priežiūros išlaidoms. / BNS nuotr.„Šiandien matome ir galime vertinti tik pirmojo mėnesio rezultatus. Kai kurios šalies gydymo įstaigos puikiai susitvarkė su iššūkiu kelti darbuotojams atlyginimus. Net 87 proc. skirtų lėšų panaudota tikslingai atlyginimams kelti. Tiesa, tenka konstatuoti, kad toks rezultatas pasiektas daliai įstaigų atlyginimų pakėlimui skyrus lėšų ir iš vidinių išteklių. Deja, esama ir tokių įstaigų, kuriose tikslinės lėšos, skirtos gydytojų atlyginimams kelti, panaudotos kitoms reikmėms“, – sako ministras A. Veryga.

Pasak ministro, kiek realiai didės medikų atlyginimai konkrečioje įstaigoje, priklauso tik nuo gydymo įstaigų vadovų ir jų atsakingumo bei noro finansiškai labiau motyvuoti darbuotojus. 

Slaugytojams kilo daugiau

Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas pasakojo, kad visas papildomas lėšas, kurias gavo ligoninė, paskyrė būtent atlyginimų didinimui.

„Nuo rugsėjo mėnesio kilo atlyginimai gydytojams ir slaugytojoms. Visi papildomi pinigai, kurie buvo gauti iš SAM, ir buvo skirti atlyginimų kėlimui. Jokiems kitiems reikalams papildomos lėšos nebuvo skirtos. Atlyginimų didinimo kausimą aptarėme su gydytojų ir slaugytojų profsąjungomis. 

Kadangi slaugytojų atlyginimai buvo ženkliai mažesni, mes taip nusprendėme, kad procentaliai didesnis augimas būtų būtent slaugytojams. S. Skauminas

Kadangi slaugytojų atlyginimai buvo ženkliai mažesni, mes taip nusprendėme, kad procentaliai didesnis augimas būtų būtent slaugytojams. Pinigine išraiška atlyginimai padidėjo panašiai, gal slaugytojams keliais eurais mažiau, bet iš esmės suma panaši“, – komentavo ligoninės direktorius.

Čia dirbantiems gydytojams atlyginimai augo 10 procentų, slaugytojams – 15 procentų. Bendras algų kilimas siekia 13,5 proc.

Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas pasakojo, kad visas papildomas lėšas, kurias gavo ligoninė, paskyrė būtent atlyginimų didinimui. / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Augo vienodai

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre iš SAM skirtų lėšų 85 procentai buvo paskirti medikų algų kėlimui. Čia atlyginimai buvo padidinti vienodai tiek gydytojams, tiek slaugytojams – 12 procentų, lyginant su pirmuoju metų ketvirčiu.

Lėšų augimas – ne tik medikams

Seimo narys Darius Kaminskas pabrėžia, kad medikų atlyginimų augimas vyksta, kaip ir buvo suplanuota, trimis etapais. Tačiau skiriamos papildomos lėšos toli gražu nėra tik medikams – jos gerina visą sveikatos sistemą ir didina jos prieinamumą kiekvienam gyventojui. 

„2017 metais gruodžio mėnesį pasirašyta tarpšakinė sutartis numatė, kad iki 2020 metų antrojo pusmečio vidutiniai atlyginimai turėtų pasiekti 3 250 eurų gydytojams ir 1 625 eurus slaugytojams (bruto). Buvo numatyta, kad atlyginimų augimas vyks palaipsniui ir atlyginimai augs apie 15 proc. Dar kartą atlyginimai turėtų didėti nuo kitų metų liepos 1 d. 

Deja, kol kas nėra numatyta, iš kur bus imami pinigai medikų atlyginimų didinimui nuo kitų metų liepos 1 d., nes privalomojo sveikatos draudimo fondui biudžete numatyti 83 milijonai eurų yra būtent dabartinių atlyginimų išlaikymui. 

Į PSD fondą yra pervedama papildomi 200 milijonų rezervo lėšų, kad būtų išlaikyta fiskalinė drausmė, tad tikėtina, kad trečiajam medikų atlyginimų augimui lėšos bus imamos būtent iš rezervo lėšų D. Kaminskas

Ir vis dėlto į PSD fondą yra pervedama papildomi 200 milijonų rezervo lėšų, kad būtų išlaikyta fiskalinė drausmė, tad tikėtina, kad trečiajam medikų atlyginimų augimui lėšos bus imamos būtent iš rezervo lėšų“, – sakė Seimo narys.

Dariaus Kaminsko pasiūlymas

„Praeitą penktadienį Sveikatos reikalų komitete siūliau, kad 100 milijonų eurų nebūtų atidėta į rezervo lėšas, o būtų nurodyti asmens sveikatos priežiūros išlaidų eilutėje. Taigi pinigai būtų skiriami ne tik atlyginimų augimui, bet ir gydymo įstaigų amortizacijos išlaidoms. Siūlymui komitetas pritarė, toliau svarstys Vyriausybė.

Bet kuriuo atveju, įsipareigojimai yra vykdomi – ar Vyriausybė pritars mano siūlymui, ar nuspręs lėšas imti iš rezervo, medikams atlyginimai vis tiek turės būti padidinti.

Noriu pabrėžti, kad kalbame ne tik apie medikų atlyginimus, pinigai skiriami ne tik jiems. Pinigai ateina į sveikatos sistemą, o ji yra skirta kiekvienam – nuo naujagimio iki pensininko. Kiekvienas mūsų esame pacientas ir pinigai skiriami sveikatos apsaugai, jos tobulinimui, gerinimui“, – komentavo Seimo narys Darius Kaminskas. 

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!