NAUJIENOS

Visos kategorijos
Pirmojo renginio „Kėdainių krašto kultūros tradicijos“ metu kartu su Lančiūnavos kaimo aktyvistais rateliuose trypė ir liaudiško šokio bei etnografinių dainų mokė KKC folkloro kolektyvo „Jorija“ nariai ir kiti krašto etnografai.  / Organizatorių nuotr.

Lančiūnavoje – liaudiško šokio ir etnografinių dainų vakaras

Džestina BORODINAITĖ - 11:03 Lapkričio 20d. 2019

„Mūsų bendruomenė pradėjo vykdyti Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Bendruomeniškumo ir tradicijų puoselėjimas Lančiūnavoje“, kurio koncepcija remiasi įvairiapusiško bendravimo ir bendradarbiavimo principais: tarp įvairių socialinių grupių, tarp įvairaus amžiaus dalyvių.

Tikimės, kad projekto veiklose dalyvaujantys bendruomenės nariai ne tik užmegs artimesnį tarpusavio ryšį, bet atras glaudesnį tarpusavio bendradarbiavimą, pasitikėjimą bei supratimą“, – taip neseniai pradėtą vykdyti projektą Lančiūnavoje pristato kaimo bendruomenės centro projektų organizatorė Jolanta Vasilienė.

Tradicija niekada nėra atgyvena, ji visados yra jauna, gaivi, lanksti, apgaubia visas buvusias, esamas ir būsimas kartas. J. Vasilienė

Organizatorių nuotr. Du teminiai vakarai

„Projekto metu planuojama organizuoti 2 teminius vakarus.

Pirmasis renginys „Kėdainių krašto kultūros tradicijos“ buvo skirtas muzikos instrumentams, liaudies ornamentams, etnografinei muzikai, dainoms ir šokiams. 

Jo metu kartu su Lančiūnavos kaimo aktyvistais rateliuose trypė ir liaudiško šokio bei etnografinių dainų mokė, padavimus pasakojo, su Kėdainių krašto kultūros tradicijomis supažindino Kėdainių kultūros centro folkloro kolektyvas „Jorija“ ir kiti Kėdainių krašto etnografai“, – apie jau įvykusi renginį pasakoja J. Vasilienė. 

Keps duona

Antrasis renginys „Kėdainių krašto kulinarinis paveldas“ bus skirtas įvairiems patiekalams, duonos kepimo bei kitoms kulinarinėms tradicijoms prisiminti. 

„Visi bendruomenės nariai bus kviečiami pristatyti savo močiučių ar mamų gaminamus patiekalus. Pagal pasirinktą receptą bendruomenės kepykloje bus kepama duona.

Be to, įgyvendindami projektą subursime naują liaudiškų šokių kolektyvą, prie kurio galės prisijungti ir jaunimas, ir vyresnio amžiaus žmonės, bei pasirodyti bendruomenės organizuojamuose renginiuose, Lančiūnavos moterų vokalinio ansamblio „Svaja“ 35-erių gyvavimo metų jubiliejiniame koncerte bei kituose kultūros centro organizuojamuose renginiuose. Kolektyvui savanoriškais pagrindais vadovaus Gintaras Šiškevičius.

Jam, kaip ir jo ištikimai padėjėjai Kristinai Vaišnorienei, visos bendruomenės vardu norime nuoširdžiai padėkoti už entuziastingai ir neatlygintinai atliekamą didelį kultūrinį darbą, šokių kolektyvo paruošimą, ir jau lapkričio 17 dienos organizuojamą jo pasirodymą Tiskūnuose“, – projekto metu įgyvendinti planuojamas veiklas pristato J. Vasilienė. 

 

Visi bendruomenės nariai bus kviečiami pristatyti savo močiučių ar mamų gaminamus patiekalus. Pagal pasirinktą receptą bendruomenės kepykloje bus kepama duona. J. Vasilienė

Nauda – įvairiapusiška

Anot J. Vasilienės, įdėmiau pažvelgus į šiandieną, kada taip spartėjant gyvenimo tempui, keičiantis visuomenės vertybėms, pastebima, kad daug gražaus, būdingo lietuvių charakteriui,  jo dvasiai prapuolė, o bendruomenės žmonės vis mažiau dėmesio skiria savo krašto papročių bei tradicijų puoselėjimui, todėl įgyvendinamo projekto nauda – įvairiapusiška.

Įtrauks 20 žmonių

„Išplėtus kultūrinę veiklą, atsiras galimybė įtraukti į veiklą daugiau neaktyvių kaimo žmonių, suburti į veiklos grupes pagal pomėgius bendraminčius bei sustiprinti ryšius tarp kaimo jaunimo ir vyresniųjų.

Juk tradicija niekada nėra atgyvena, ji visados yra jauna, gaivi, lanksti, apgaubia visas buvusias, esamas ir būsimas kartas. 

Įgyvendindami projektą įtrauksime 20 įvairaus amžiaus gyventojų. Projekto vykdymo laikotarpiu bus įgyvendintos įvairios veiklos, skatinančios bendruomenės narių saviraišką ir kūrybingumą, kviečiančios įsitraukti į kultūrines bei senąsias lietuvių tradicijas puoselėjančias veiklas, ugdančios socialinius įgūdžius, sudarančios sąlygas kokybiškai praleisti laisvalaikį.

Projekto metu pasiūti tautiniai rūbai – 8 komplektai moterims (sijonas, liemenė, marškiniai, prijuostė) ir 8 komplektai vyrams (liemenė, marškiniai) – leis toliau plėtoti saviraišką skatinančius užsiėmimus bei įtraukti naujų narių į bendruomeninę veiklą“, – mano projektų vadovė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!