NAUJIENOS

Visos kategorijos
Beinaičių bendruomenės pirmininkei Ritai Lankelienei dėkojo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.  / Mykolo Goštauto nuotr.

Atsisveikino su ilgamete bendruomenės vadove

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 09:33 Liepos 10d. 2020

Ilgąjį šventinį savaitgalį ne vienas Kėdainių rajono kaimas ir kaimelis šventė tiek valstybines, tiek tradicines kaimo šventes. Tačiau šeštadienio vakarą bene didžiausias būrys žmonių susirinko Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaime, kur vyko tradicinė, bet išskirtinė šventė „Po atviru dangum“. Tiesa, ši šventė neapsiėjo be džiaugsmo ir liūdesio ašarų, mat buvo atsisveikinta su visų mylima Beinaičių kaimo bendruomenės pirmininke Rita Lankeliene.

Atsisveikino su vadove

Beinaičių vasaros šventė prasidėjo simbolinio bendruomenės centro rakto perdavimu. Net šešerius metus Beinaičių bendruomenės centrui vadovausi R. Lankelienė raktą perdavė ir visokeriopos sėkmės palinkėjo naujajai pirmininkei Ilonai Mickevičienei.

R. Lankelienė kaime įkūrė ir šeimininkių klubą, kurio narės gerumo akcijomis džiugino skurdžiau gyvenančius kėdainiečius. Aut. past.

„Gyvenime egzistuoja toks geras dalykas – šventės. Jos neišvengiamos, reikšmingos ir prasmingos. Be jų gyvenimas būtų neįdomus. Štai mūsų tradicinė kaimo šventė „Po atviru dangum“. Argi be jos mes įsivaizduojame savo Beinaičius? Ne! Ir kasmet ji būna kažkuo kitokia.

O ateina į šventę tie, kurie nori atitrūkti nuo kasdieninių vasaros darbų ir sutikti kartais nors ir šalia gyvenančius, bet jau senokai matytus žmones.

Pastebėjau, kad į mūsų parką susirenka vis daugiau jaunimo. Ir tai džiugina. Ruošėmės šventei ilgai – gražindami, sodindami, glostydami. Ir tai yra puiku. Šį kartą šventė sutapo su naujo žmogaus atėjimu į bendruomenės pirmininko pareigas.

Raktas nuo bendruomenės centro durų perduotas Ilonai. Daug linkėjome, žadėjome, džiaugėmės ir vertinome. Visiems begalinis, nuoširdus ačiū“, – kalbėjo R. Lankelienė.

Pirmininkės žodžiai ne vienam susirinkusiam išspaudė ir džiaugmo, ir liūdesio ašarą.   

Gausus būrys beinaitiškių, aplinkinių kaimų gyventojų bei šio kaimelio svečių sugužėjo į nuostabaus grožio Beinaičių parką.Dėkojo pirmininkei

Pirmininkei R. Lankelienei dėkojo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, Kėdainių literatų ir menininkų sambūrio „Vaivorykštės tiltai“ vadovė Alma Jociuvienė, Beinaičių kaimo bendruomenės nariai, svečiai iš Kėdainių, Pasvalio, Panevėžio.

Suburta bendruomenė, atnaujintas parkas, nutiesti takai, įrengtas apšvietimas, pastatyta skulptūra ir legendinis akmuo, sukurta bendruomenės vėliava, įkurtas šeimininkų klubas. Tai tik keletas  R. Lankelienės nuopelnų.

„Jūs Beinaičius apgaubėt meilės ir rūpesčio skraiste. Kas norėjo ir suprato, gavo gyvenimo pamokas, telieka tikėti, neprarasti vilties, kad tai bus ir toliau puoselėjama.

Jūs galėsite stebėti, kaip auga jūsų įdiegti tikėjimo kaimynyste vaisiai.

Kai tikėsime vieni kitais, gerbsime, mylėsime vieni kitus, tas kartais slegiantis gyvenimas išsisklaidys.

Vyresniųjų pamokos, patarimai yra neįkainojami. Labai džiaugiuosi, kad Beinaičiai pražydo.

Tai pamoka jaunimui, kad jei nori ir tiki, viskas yra įmanoma“, – sakė iš Panevėžio pas anytą į Beinaičius atvykusi Inga Puzinaitė Raziūnienė.

Net šešerius metus Beinaičių bendruomenės centrui vadovausi Rita Lankelienė raktą perdavė ir visokeriopos sėkmės palinkėjo naujajai pirmininkei Ilonai Mickevičienei. Didelis kelias

R. Lankelienė kaime įkūrė ir šeimininkių klubą, kurio narės gerumo akcijomis džiugino skurdžiau gyvenančius kėdainiečius.

„Mes viską darėme pačios. Pačios kepėm, virėm, organizavom. Labai prasmingas laikas praleistas su mūsų klubu. Ir laimė, kad mūsų Rita pailsės, ir liūdna, kad Beinaičiai netenka tokio vadovo. 

Kaip bebūtų, gyvenimas tęsiasi, mes tikrai nesėdėsime vietoje. Dirbsime, dalyvausime, draugausime. Dar viskas prieš akis“, – optimizmo neprarado šeimininkių klubo atstovė Vida Goštautienė.

Šventės – reikalingos

R. Lankelienė išreiškė viltį, kad Beinaičių vasaros švenčių tradicija bus tęsiama. Moteris pažadėjo padėti jaunimui jas organizuoti ir perduoti visą savo patirtį.

 „Ši šventė yra kasmetinė, tradicinė ir didžiausia mūsų kaimo šventė.

Čia švenčia ne tik mūsų kaimo, bet ir visos Pelėdnagių seniūnijos žmonės. Vien mūsų žmonių būna keli šimtai, o tai reiškia, kad tokių švenčių žmonėms reikia.

Reikia atsipūsti nuo darbų, pailsėti, pasiklausyti dainų, pažiūrėti koncerto, atsipalaiduoti“, – sakė dabar jau buvusi  Beinaičių kaimo bendruomenės centro pirmininkė.

Netrūko veiklos

Šventėje veiklos netrūko nei dideliam, nei mažam.

Vaikai linksminosi ant milžiniško batuto, smaližiavo, žaidė, klausėsi vaikiškų dainelių. Suaugusieji klausėsi dainų, šoko, dalijosi kasdieniais iššūkiais, sunkumais ir džiaugsmais.

R. Lankelienė išreiškė viltį, kad Beinaičių vasaros švenčių tradicija bus tęsiama. Moteris pažadėjo padėti jaunimui jas organizuoti ir perduoti visą savo patirtį. Aut. past.

Išalkusieji ir ištroškusieji galėjo pasivaišinti tautinio paveldo maistu ir gėrimais. Beinaičių kaimo parkas iki pat vidurnakčio buvo sausakimšas žmonių, o vidurnaktį dangų nušvietė šventinis fejerverkas.

Nepamiršo pasveikinti

Visus susirinkusiuosius pasveikino ir jų kaimynas, Beinaičiuose gyvenantis rajono meras V. Tamulis. Jis pažymėjo, kad Beinaičiuose per pastaruosius metus nuveikta labai daug gražių darbų.

„Labai džiaugiuosi stipria ir aktyvia bendruomene, kuri kartu moka ir dirbti, ir organizuoti ir švęsti įvairias šventes. Stipri bendruomenė – tai stiprus mūsų kraštas. Džiaugiuosi, kad jūs tokie esate, tokiems jums ir linkiu išlikti“, – sakė V. Tamulis.

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!