NAUJIENOS

Visos kategorijos
Ant Angirių užtvarkos kranto rinkosi esami ir buvę Angirių, Ruseinių, Grašvos ir Varnupės kaimų gyventojai.  / Autoriaus nuotr.

Angiriuose – tradicinė „Tėviškės šventė“

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 14:53 Liepos 12d. 2018

Praėjusį savaitgalį nuostabioje vietoje, ant Angirių užtvarkos kranto, rinkosi esami ir buvę Angirių, Ruseinių, Grašvos ir Varnupės kaimų gyventojai, mat čia vyko kasmetinė tradicinė „Tėviškės šventė“. Vietiniai džiaugėsi, kad ši šventė yra puiki proga prisiminti praeitį ir pasidžiaugti dabartimi.

Labai reikalinga

„Ši šventė organizuotjama jau vienuoliktąjį kartą. Tai labai gražios tradicijos tęstinumas. Ši tradicija buvo pradėta paprastų kaimo žmonių. Buvo tokia mintis – susiburti visiems artimiems, pažįstamiems. Jau antrus metus šią šventę organizuoja susibūrusi bendruomenė. Mes perėmėme šią tradiciją ir įsipareigojame tęsti. Pastebime, kad žmonėms tokių švenčių labai reikia, mat jie jau ankstyvą pavasarį pradeda rašyti, skambinti, klausinėti, kada šiemet bus tradicinis kaimo žmonių susibūrimas“, – „Rinkos aikštei“ sakė Angirių kaimo bendruomenės pirmininkė Irina Mažeikienė.

Stengiasi dėl žmonių

„Mūsų bendruomenė supranta, kad žmonėms reikia kažkur nuvažiuoti, kažką pamatyti, pabūti. Ne visi tai gali padaryti, todėl bendruomenė stengiasi žmones nuvežti, kad ir į Josvainiuose ar kitur vykstančius koncertus, užsimėmimus. Organizuojamės kiek tik galime, kad tik mūsų žmonėms būtų įdomiau ir smagiau gyventi. Tam ir susibūrė mūsų bendruomenė, kad vieni kitiems padėtume“, – dėstė I. Mažeikienė.

Netilo kalbos

Tokių susitikimų reikia ir mažiems, ir didesniems, mat suaugusiųjų  kalbos ir vaikų klegesys Angiriuose netilo nuo pat šeštadienio popietės iki vėlyvo pavakario.

Susirinkusieji klausėsi saviveiklininkų koncerto, pavienių atlikėjų atliekamų dainų ir posmų. Mažieji galėjo šėlti ant jiems specialiai atvežto batuto. Kaimo vyresnieji dalijosi prisiminimais, netrūko ir vaišių. Visus susirinkusiuosius labdaros ir paramos fondas „Viltis – Vikonda“  vaišino ledais. Susirinkusiuosius pasveikino Seimo nario Dariaus Kaminsko padėjėjas Arūnas Kacevičius, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis ir kiti svečiai.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Paraplegikai džiaugiasi sava erdve

Bendruomenės
16:04 Gegužės 15d. 2019
img

Lauko bibliotekėlė – ir Truskavoje

Bendruomenės
11:32 Gegužės 13d. 2019
img

Labūnaviškį apdovanojo sostinėje

Bendruomenės
11:51 Gegužės 10d. 2019
img

Šėtos seniūnijoje – pavasariniai darbai

Bendruomenės
12:03 Balandžio 30d. 2019
img

Bendruomenės būrėsi talkon

Bendruomenės
12:18 Balandžio 18d. 2019
img

Bendruomenės buriasi talkoms: tvarkosi langakiškiai

Bendruomenės
09:10 Balandžio 17d. 2019
img

Krašto dainiams – tarptautinių konkursų laurai

Bendruomenės
13:48 Balandžio 16d. 2019
img

„Čia mūsų namai – Lančiūnava“

Bendruomenės
12:51 Balandžio 11d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!