NAUJIENOS

Visos kategorijos
Komisija didžiausią dėmesį skyrė šienavimo kokybei, tačiau šiose varžybose pralaimėjusių nebuvo.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Akademijos ežero pašonėje skardėjo šienpjovių dalgiai

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 08:00 Birželio 25d. 2019

Dotnuvos seniūnijos gyventojai neįsivaizduoja Joninių be tradicinių šienpjovių varžytuvių, kurios kasmet yra organizuojamos šios seniūnijos Vainotiškių bendruomenės ir vyksta ant Akademijos ežero kranto. Dvyliktąjį kartą vykusiose varžytuvėse dalgius surėmė net trylika šienpjovių iš Dotnuvos seniūnijos kaimų ir kaimelių, iš kaimyninio Raseinių rajono ir net Ukrainos. 

Sena tradicija

Tradicinio šienpjovių renginio sumanytojas yra Vainotiškių kaimo šviesuolis Alfonsas Maniokas.

Vyriškis dar 2008 metais pasiūlė atgaivinti seną šienavimo dalgiu tradiciją. Nuo to laiko renginys tapo tradicine šio krašto švente, į kurią kasmet atvažiuoja per tuziną šienpjovių ir minios smalsuolių.

„Aš manau, kad šienavimas dalgiu yra tikras sportas. Tai labai naudinga veikla žmogui. Šienaudamas ir gerą darbą padarai, ir pasportuoji, ir atsigauni nuo kasdienių darbų. Šienavimas – mano aistra. Aš ne tik savo sklypuką apšienauju, bet dar ir neprižiūrimus plotus dalgiu pagražinu. Šis renginys yra labai graži mūsų tradicija, kasmet jis organizuojamas labai puikiai. Būna tikrai linksma, šaunu, gera. Viliuosi, kad šienpjovių šventė mūsuose niekuomet nebus pamiršta ir ši graži tradicija tęsis“, – dar prieš varžytuves apžiūrėdamas žolynus kalbėjo A. Maniokas.

Dvyliktąjį kartą vykusiose varžytuvėse dalgius surėmė net trylika šienpjovių iš Dotnuvos seniūnijos kaimų ir kaimelių, iš kaimyninio Raseinių rajono ir net Ukrainos. Trylika šienpjovių

Dvyliktąjį kartą vykusiose varžytuvėse dalgius surėmė net trylika šienpjovių iš Akademijos, Beržų, Vainotiškių, Dotnuvos, Mantviliškio, Šlapaberžės, Beržų, Volučių. Į varžybas jau antrus metus iš eilės atvyko kaimyninio Raseinių rajono Žaiginio kaimo bendruomenės atstovai. Renginio vedėjai šiųmetes varžybas pavadino tarptautinėmis, nes jose dalyvavo ir šiuo metu Akademijoje besidarbuojantis ukrainietis.

„Puiki diena, puiki atrakcija. Varžyboms net specialų senovinį diržą iš kaimyno pasiskolinau. Jame įdėtas ir galąstuvas. Specialiai kažkaip nesiruošiau, reikėjo tik prisiminti šienavimą dalgiu. Juk anksčiau buvo įprasta šienauti dalgiu, nebuvo nei žoliapjovių, nei „trimerių“. Dirbome tik dalgiais. Teko jaunystėje daug šienauti, tad dabar puiki proga atgaivinti prisiminimus, prisiminti jaunystę, o kartu ir savo bendruomenei atstovauti“, – šypsojosi iš Valučių atvykęs šienpjovys Algirdas Mikalauskas.

Dvyliktąjį kartą

Vainotiškių bendruomenės centro pirmininkė Elena Purauskienė pasidžiaugė šiemet jau dvyliktąjį kartą organizuojamomis šienpjovių varžytuvėmis. Moteris net neabejojo, kad tokia pat, tik dar linksmesnė ir šiek tiek kitokia šventė bus organizuojama ir kitąmet.

„Ši šventė yra tradicinė mūsų bendruomenės šventė. Panašu, kad ji tikrai bus kasmetinė, nes žmonėms įdomu, jie renkasi, dalyvauja, jiems to reikia. Na, o mes stengiamės organizuoti kasmet vis kitaip, vis kažką naujo sugalvodami, kad žmonėms būtų įdomu“, – dėstė E. Purauskienė.  

Pralaimėjusių nebuvo

Komisija didžiausią dėmesį skyrė šienavimo kokybei, tačiau šiose varžybose pralaimėjusių nebuvo.

Geriausiais šienpjoviais komisijos spendimu buvo pripažinti vainotiškietė Irena Gaurilčikienė ir  šlapaberžiškis Justas Zigmas Venšreideris. Apdovanoti buvo ir kiti šienpjoviai, kuriems įteiktos linksmos nominacijos.

Tradicinę Dotnuvos seniūnijos šventę šįkart paįvairino ne tik pačių šeimininkų sugalvotos pramogos, bet ir svečių muzikiniai pasirodymai, popmuzikos koncertas, naktišokiai.

2019  metų šienpjoviai: Liudas Tauginas (Akademija), Antanas Puteikis (Beržai), Mantas Norkūnas (Akademija), Mykola Kochriieru (Kherson, Ukraina), Irena Gaurilčikienė (Vainotiškiai), Alfonsas Maniokas (Vainotiškiai), Nerijus Alekna (Mantviliškis), Alvydas Adomavičius (Dotnuva), Justas Zigmas Venšreideris (Šlapaberžė), Algirdas Mikalauskas (Valučiai), Arūnas Birvinskas (Žaiginys), Danutė Birvinskienė (Žaiginys), Antanas Svirskis (Akademija). 

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!