NAUJIENOS

Visos kategorijos
Sekmadienį vėl visi kviečiami į Paberžę. Čia, Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje, prasideda penktasis tarptautinis Paberžės festivalis, skirtas kunigo Tėvo Stanislovo 100-osioms gimimo metinėms.   / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Prasideda tarptautinis Paberžės festivalis

„Rinkos aikštės“ inf. - 12:18 Birželio 14d. 2018

Sekmadienį vėl visi kviečiami į Paberžę. Čia, Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje, prasideda penktasis tarptautinis Paberžės festivalis, skirtas kunigo Tėvo Stanislovo 100-osioms gimimo metinėms. Minint šią ypatingą sukaktį, likus vos kelioms dienoms iki birželio 23-iosios, kuomet šis iškilus žmogus išėjo Anapusybėn, į dangų Paberžėje kils ne tik šv. Mišių auka bei kamerinio choro „Aidija“ atliekami kūriniai, bet ir skambės legendinės kino aktorės Vaivos Mainelytės skaitymai.

Palies kiekvieno širdį

V. Mainelytė, sukūrusi gausybę nemarių vaidmenų teatre bei kine, pasirodymui Paberžėje ruošiasi itin jautriai. Viename iš paskutinių savo interviu ji sakė, kad prieš išeidama į sceną iki šiol jaučia jaudulį ir didelę atsakomybė žiūrovui. Ji kruopščiai ruošiasi net ir mažiausiam savo pasirodymui, todėl neabejotina, kad Paberžėje sugebės paliesti kiekvieno klausytojo širdį.

Širdis į dangų kels ir kamerinio choro „Aidija“ koncertas „Musica Sacra“.

Prieš 29 metus Vilniaus M. K. Čiurlionio meno mokykloje mokytojo Romualdo Gražinio iniciatyva įkurta „Aidija“ šiandien yra vienas iš įdomiausių, kūrybiškiausių bei produktyviausių Lietuvos profesionalių chorų.

Anot muzikologės Vytautės Markeliūnienės, dvasine gaiva, jaunatvišku polėkiu, meistriškumu bei muzikalumu klausytojų dėmesį patraukiančiai „Aidijai“ būdingas netrafaretiškas gyvumas, muzikinių prasmių ryškumas, netikėtos detalių ir visumos sąveikos. 

Festivalio renginių metu visiems lankytojams bus atvertos Paberžės sakralinės erdvės. Aut. past.

„Aidijai“ būdingi tam tikri teatro elementai ir apeigiškumas, specifiniai skambėjimo, interpretavimo bruožai padeda ją atpažinti iš daugelio chorų. 

Chorą sudaro apie 25 nariai, daugumoje M. K. Čiurlionio menų gimnazijos auklėtiniai, studijuojantys Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje chorinį dirigavimą, muzikos teoriją, kompoziciją, vokalą.

„Aidijos“ repertuaras platus – nuo grigališkojo choralo bei užsienio klasikų kūrinių iki moderniosios muzikos.

Maestro Romualdas Gražinis prieš metus Paberžės festivalį aplankė su Vilniaus universiteto grigališkojo giedojimo mokyklos „Schola Cantorum Vilnensis“ vyrų grupe.

Tąkart grigališkasis choralas šv. Mišiose Paberžėje skambėjo neatsitiktinai, juk Tėvas Stanislovas buvo būtent vienas paskutiniųjų senosios formacijos vienuolių, perėmęs ir iki gyvenimo pabaigos išlaikęs choralo giedojimo tradiciją Lietuvoje. Jo giedami choralai sklisdavo iš jo širdies gilumos. Tėvas Stanislovas grigališkąsias melodijas giedodavo užsimerkęs, savitai, tarsi egzistenciškai.

Mišias aukos P. Narijauskas

Šis ypatingas pirmasis Paberžės festivalio koncertas Tėvo Stanislovo 100-osioms gimimo metinėms skambės 17 valandą, po 16 valandą aukojamų šv. Mišių.

Šį kartą šv. Mišių auka taip pat bus itin muzikali – šv. Mišias aukos kunigas Povilas Narijauskas.

Šis dvasininkas yra baigęs ne tik Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminariją, bet ir Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur įgijo muzikos magistro kvalifikacinį laipsnį su atlikėjo profesine kvalifikacija.

Be to, P. Narijauskas yra ir „Marijos radijo“ programų direktorius.

Pirmas koncertas taps įžanga į festivalį

Šis įspūdingas sekmadienio renginys Paberžėje – įžanga į šių metų jubiliejinį tarptautinį Paberžės festivalį, kuris jau spėjo tapti vienu iš svarbiausių Kėdainių regiono ir Lietuvos profesionaliosios muzikos ir poezijos festivalių. Į Paberžę paklausyti sakraliosios muzikos koncertų kasmet suvažiuoja tūkstančiai klausytojų iš Kėdainių krašto ir visos Lietuvos.

Į kiekvieną festivalio koncertą planuojama atvežti vaikų iš Kėdainių pagalbos šeimai centro, taipogi pasirūpinti ir kitų seniūnijų globojamais socialiai remtinais žmonėmis. Koncertuose apsilankys Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo globos namų auklėtiniai, Vilniaus žmonių su negalia dienos centro „Šviesa“ lankytojai.

Įspūdingas sekmadienio renginys Paberžėje – įžanga į šių metų jubiliejinį tarptautinį Paberžės festivalį, kuris jau spėjo tapti vienu iš svarbiausių Kėdainių regiono ir Lietuvos profesionaliosios muzikos ir poezijos festivalių. Aut. past.

Festivalio renginių metu visiems lankytojams bus atvertos Paberžės sakralinės erdvės. Visi, atvykę į Paberžę, turės galimybę susipažinti su šviesia ir iškilia Tėvo Stanislovo asmenybe, klausytis pasakojimų, prisiminimų, susikaupti bendroje maldoje.

Renginių dieną autobusas iš Kėdainių autobusų stoties į Paberžę išvyks 14.30 valandą. Kelionė nemokama.

Kiti koncertai – ne mažiau įspūdingi

Kiti šio jubiliejinio festivalio koncertai taip pat bus ne mažiau įspūdingi.

Į antrąjį koncertą bus kviečiama jau liepos 29 dieną. Tuomet 16 val. šv. Mišias Paberžės bažnyčioje aukos Kėdainių dekanas, kunigas Norbertas Martinkus. Giedos Vilniaus Dievo Gailestingumo Šventovės ansamblis, o 17 val. – tarptautinių konkursų laureato, akordeonisto Martyno Levickio koncertas „Akordeono giesmė Paberžei“.

Rugsėjo 28 d. bus rengiama 100 berželių giraitės sodinimo savanoriška akcija Paberžės komplekse, skirta Tėvo Stanislovo 100-osioms gimimo metinėms, o rugsėjo 29 d. 16 val. šv. Mišias , skirtas Tėvo Stanislovo 100-osioms gimimo metinėms, Paberžės bažnyčioje aukos Lietuvos kapucinų Lurdo viceprovincijos vienuoliai.

Tądien šv. Mišiose Giedos Vincento Pauliečio (Petrašiūnų) parapijos jaunimo šlovinimo grupė.

17 val. – koncertas „Tėvui Stanislovui – 100“. Koncertuos rugpjūčio mėnesį maldos ir edukacinės stovyklos Paberžėje metu susikūręs Tėvo Stanislovo vardo orkestras iš socialinę atskirtį patiriančių moksleivių (dirigentas Vytautas Lukočius). Solistai: Liudas Mikalauskas, kunigas Povilas Narijauskas, Silvija Petkevičiūtė.

Šlovinimo vakarą ves ir liudijimais dalinsis mažesnysis brolis kapucinas Vincentas Tamošauskas ir pranciškonų vienuolis brolis kunigas Juozapas Marija Žukauskas.

Visas renginių dieną autobusas iš Kėdainių autobusų stoties į Paberžę išvyks 14.30 valandą. Kelionė nemokama.

Siekiant pažymėti Tėvo Stanislovo metus, puoselėjant šio Kėdainių krašto garbės piliečio, iškilaus dvasininko Tėvo Stanislovo atminimą, primenant apie jo veiklą, skleistą šviesą Kėdainių krašto ir visos Lietuvos žmonėms, skatinant rajono bendruomenės kultūrinį ir kūrybinį aktyvumą, kultūros ir meno plėtrą labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“ su VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai“ vykdo projektą „V-asis tarptautinis Paberžės muzikos festivalis, skirtas Tėvo Stanislovo 100-osioms gimimo metinėms“.

Festivalio programą įgyvendina koncernas „Vikonda“, labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“ ir VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai“, turintys kelerių metų patirtį organizuojant Paberžės festivalius skirtus Tėvo Stanislovo atminimui, kurie jau tapo vienais iš svarbiausių Kėdainių regiono ir Lietuvos profesionaliosios muzikos ir poezijos festivalių, kasmet sutraukiančiais tūkstančius klausytojų iš Kėdainių krašto ir visos Lietuvos.

Projekto rėmėjai projekto vykdymui skiria paramą: koncernas „Vikonda“ – 6 000 Eur, UAB „Helanas“ – 300 Eur, ŽŪB „Vermena“ – 600 Eur, MB „Kėdainių akmenukas“ – 300 Eur. Kėdainių rajono savivaldybė projekto daliniam finansavimui skyrė 3 000 Eur.

Projekto partneriai: Gudžiūnų seniūnija, Kėdainių krašto muziejus, Kėdainių pagalbos šeimai centras.

Projektas startavo labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“ savanorių, visuomenės narių savanoriškomis veiklomis Paberžės komplekse, skirtomis komplekso aplinkos, tų vietų, kurias puoselėjo Tėvas Stanislovas, sutvarkymui.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!