NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Pradės mokėti tiesioginių išmokų avansus

rinkosaikste.lt - 08:08 Spalio 11d. 2018

Jau nuo spalio 16 d. pradedami mokėti tiesioginių išmokų avansai už 2018 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus. Planuojama, kad avansai – 241,2 mln. eurų – pasieks pareiškėjus iki lapkričio 30 d. Likusi tiesioginių išmokų dalis į pareiškėjų sąskaitas bus pervedama nuo gruodžio 1 d.

Lietuva kartu su kitomis nuo sausros nukentėjusiomis ES šalimis kreipėsi į Europos Komisiją ir įtikino lanksčiau pažvelgti į reglamentą – mokėti žemdirbiams ne 50 proc., bet didesnius tiesioginių išmokų avansus.

2018 m. tiesioginėms išmokoms skirta 475 mln. eurų. Aut. past.

Tiesioginių išmokų avansas sudarys 70 proc. tiesioginių išmokų dalies, o pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ – 85 proc. skirtos paramos sumos.

Iš viso 2018 m. tiesioginėms išmokoms skirta 475 mln. eurų (2017 m. – 467 mln. eurų).

Žemės ūkio ministro įsakymu jau nustatyti ir avansinių išmokų dydžiai pagal atskiras paramos schemas. Dalis vienkartinės išmokos už 2018 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų plotus, atitinkančius paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus, yra 43 eurai už ha, o žalinimo išmokos avansą sudaro 34 eurai už ha.  

Avansinės išmokos jauniesiems ūkininkams yra 31 euras už ha; už pirmuosius hektarus – 39 eurai už ha; susietosios išmokos už baltyminius augalus – 34 eurai už ha; susietosios išmokos už sertifikuota sėkla apsėtus javų plotus – 9 eurai už ha; susietosios išmokos už plotus, kuriuose auginami cukriniai runkeliai, – 64 eurai už ha.

Šiemet atitikusieji susietosios paramos už pienines karves reikalavimus gaus dalį susietosios  paramos – 73 eurus už pieninę karvę.

Ūkininkaujantieji nederlingose žemėse pagal KPP priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ gaus dalį paramos už vietoves: kuriose esama didesnio intensyvumo gamtinių kliūčių (trūkumų) – 51 eurą už ha; kuriose esama mažesnio intensyvumo gamtinių kliūčių (trūkumų) – 42 eurus už ha; kurios neteko mažiau palankių ūkininkauti vietovių statuso, patvirtinus naująsias vietovių, kuriose esama didelių gamtinių kliūčių (trūkumų), ribas – 20 eurų už ha; esančias intensyvaus karsto zonoje – 20 eurų už ha; esančias potvynių užliejamose teritorijose – 20 eurų už ha.

Atkreiptinas dėmesys, kad avansinių išmokų sulauks ūkininkai, kurių pateiktose paraiškose nebuvo nustatyta neatitikimų ar jie buvo išspręsti. Jei ūkininkų įsipareigojimų pagal tam tikras tiesioginių išmokų paramos schemas ar priemones laikotarpis dar nėra pasibaigęs, avansinių išmokų mokėjimas pagal jas negalimas.

Svarbu paminėti, kad avansinės išmokos negali būti mokamos nepabaigus atlikti patikrų vietoje, todėl pareiškėjams, deklaravusiems posėlį ir azotą kaupiančius augalus, nurodytus klasifikatoriaus II grupėje, avansinės žalinimo išmokos mokamos nebus, nes nėra galimybės patikrinti šių plotų atitikimo žalinimo paramos schemos reikalavimams iki avansų mokėjimo termino pradžios.

2018 m. paraiškas gauti išmokas už deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius pateikė beveik 126 tūkst. pareiškėjų, paramos pagal KPP priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ kreipėsi per 74 tūkst. ūkininkų.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Paberžėje – šeštasis tarptautinis festivalis (FOTO, VIDEO)

Aktualijos
Papildytas
VIDEO
23:16 Birželio 16d. 2019
img

Be leidimo negalima nupjauti nei šakos

Aktualijos
08:40 Birželio 17d. 2019
img

Minimos 110-osios Adelės Dirsytės gimimo metinės

Aktualijos
1
10:24 Birželio 17d. 2019
img

Šalies ligoninėse trūksta kraujo

Aktualijos
14:43 Birželio 17d. 2019
img

Pigiausios bulvės – iš augintojo rankų

Aktualijos
08:50 Birželio 17d. 2019
img

Braškių kainos krito kone perpus

Aktualijos
08:50 Birželio 14d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!