NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainių rajono savivaldybė  / Aldo Surkevičiaus nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Aktualijos
  • Įmonės ir gyventojai renka pagalbą medikams. O ką daro savivaldybė?

Įmonės ir gyventojai renka pagalbą medikams. O ką daro savivaldybė?

Eglė KUKTIENĖ - 15:30 Kovo 26d. 2020

Koronaviruso akivaizdoje – ne tik panika ir prekių šlavimas iš parduotuvių lentynų. Kritinė situacija paskatino žmones laikytis vieningai ir pagelbėti tiems, kurie šiuo metu kovoja pirmosiose fronto linijose – medikams. Pastariesiems visoje Lietuvoje trūksta būtinų apsaugos priemonių – respiratorių, medicininių kaukių, vienkartinių apsauginių chalatų. Neabejingos verslo įmonės ir net pavieniai žmonės medikams aukoja pinigų ir neša, kas ką turi – kas porą respiratorių pasidėję, kas vienkartinių pirštinių pakelius, kas net organizuoja nemokamą maitinimą medikams.

Siūlo patys

Neabejingi kėdainiečiai socialinėje erdvėje siūlosi padėti medikams savo turimomis atsargomis – vienkartinėmis pirštinėmis, medicininėmis kaukėmis. Tiesa, aukojamų daiktų skaičiai labai kuklūs, palyginus su poreikiu.

Tačiau pagalbą gydymo įstaigoms galima teikti ir pinigine forma. Kaip sakė Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas, kol kas apsaugos priemonių medikai dar turi, tačiau ar ilgai jų pakaks – čia kitas klausimas. Maža to, apsaugos priemonių rinkoje rasti itin sunku, o ir randamų kaina yra išaugusi net keliomis dešimtimis kartų.

Verslo įmonės pinigais mus paremia, o tai labai svarbu, žinant, kokiomis kainomis turime pirkti apsaugos priemones. S. Skauminas
 

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Arūnas Kacevičius (kairėje) pritaria šios komisijos nario, rajono vicemero Pauliaus Aukštikalnio pasiūlymui „paaukoti“ miesto šventę ir jai skirtus pinigus numatyti kovai su koronavirusu. / A. Surkevičiaus nuotr. „Dabar kur perkame apsaugos priemones, jos net ir 50 kartų brangesnės gali būti nei anksčiau. Anksčiau respiratorius net euro nekainavo, o dabar – 4–7 eurai. Medicinines kaukes pirkdavome 50 vienetų už 90 centų, dabar viena kaukė 57 centus kainuoja.

Tikrai atsirado ir žmonių, ir verslo įmonių, kurie klausė, ar nereikia mums pagalbos – na, žinoma, reikia, neatsisakysime jos. 

Verslo įmonės pinigais mus paremia, o tai labai svarbu, žinant, kokiomis kainomis turime pirkti apsaugos priemones“, – kalbėjo ligoninės direktorius. 

Nuo ligoninei suaukotų pinigų mokesčiai nebus nuskaičiuojami, mat ligoninė turi paramos gavėjo statusą. 

Praėjusią savaitę Kėdainių ligoninei finansinę paramą suteikė ir kelios verslo įmonės, tarp kurių – ir įmonių grupė „Vikonda“, pervedusi tikslinę paramą Kėdainių ligoninei, kad ši galėtų įsigyti daugiau apsaugos priemonių nuo infekcijos. 

Jau perka

Tuo tarpu Kėdainių rajono savivaldybė tikina laiku spėjusi pasinaudoti palankiu pasiūlymu įsigyti medicinos darbuotojų apsauginių priemonių, ir šiuo metu jau organizuojami viešieji pirkimai. Savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius teigė, kad įsigytų priemonių skaičius sieks kelias dešimtis tūkstančių vienetų.

„Medicinos priemonės perkamos nuolat. Kėdainių ligoninė pandemijos pradžiai yra aprūpinusi savo personalą, tačiau situacija keičiasi labai greitai ir galvojame, kas bus toliau, todėl numatėme ir apsiskaičiavome, ko ir kiek mums gali prireikti.  

Situaciją apsunkina ir rinkoje sparčiai kylančios kainos. Nėra normalios pasiūlos, sutrikęs ir tiekimas, nes vienu metu tų pačių dalykų reikia visoms pasaulio šalims. Visa tai vertiname. Susiduriame su tais pačiais iššūkiais, kaip ir kiti miestai, kitos savivaldybės ir visos medicinos įstaigos. 

Tai, kad visuomenė ir verslas vienijasi pagalbai, yra labai didelė paspirtis, pirmiausia, moralinė, mūsų medikai nesijaučia vieni.  A. Kacevičius

Kai tik gavome pakankamai gerą pasiūlymą, suskubome juo pasinaudoti. Šiuo metu kaip tik organizuojamas papildomas medicinos priemonių pirkimas. Organizuojame viešuosius pirkimus.  Jeigu gerai viskas pavyks, tai galėsime įsigyti dešimtis tūkstančių priemonių“, – tikino A. Kacevičius.

S. Skauminas sako, kad kol kas Kėdainių ligoninė apsaugos priemonių turi, tačiau greitai jų gali pristigti. Todėl ligoninė mielai priima visokeriopą paramą iš žmonių ir verslo įmonių. / Giedrės Minelgaitės-Dautorės /„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Perskirto biudžetą: paaukos šventes

Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų rezervas greitai išseks, o savivaldybė be rajono tarybos pritarimo negali tokiais atvejais naudoti kitur paskirstytų lėšų. Tiesa, neeiliniame tarybos posėdyje planuojama patvirtinti biudžeto perskirstymus. 

Kol kas panašu, kad bus atsisakyta reprezentacinių lėšų ir kai kurių lėšų, skirtų kultūriniams renginiams, nes pastarieji dėl karantino nevyksta. 

„Aš, kaip administracijos direktorius, vertindamas grėsmes ir numatydamas būsimas pasekmes, pritariu Ekstremalių situacijų komisijos nario, rajono vicemero Pauliaus Aukštikalnio pasiūlymui „paaukoti“ miesto šventę ir, manau, kad žmonės mus supras. 

Jau dabar aiškėja, kad kai kurie smulkūs renginiai tikrai nevyks. 

Panaudosime visus pinigus ten, kur reikia ir atsisakysime visų dabar nebūtinų dalykų ir projektų.

P. Aukštikalinis dar siūlo naudoti reprezentacinėms reikmėms skirtas lėšas bei kitas nuo smulkių projektų nuimtas lėšas šiomis ekstremaliomis aplinkybėmis.

Planuoju, kad tai preliminariai galėtų sudaryti iki 100 tūkst. eurų. 

Tuos pinigus leisti naudoti gali tik rajono taryba neeiliniame posėdyje, reikia politikų pritarimo, o medicinos ir kitoms priemonėms tai būtų svari suma. 

Labiausiai bijau, kad tų pinigų dar gali nepakakti, nes tikrai negaliu prognozuoti pandemijos masto Lietuvoje ir konkrečiai Kėdainiuose. Viskas priklausys nuo mūsų visų žmonių elgesio. 

Būkime pilietiški – likime namuose. Mes ruošiamės blogiausiam“, – kalbėjo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius.

Džiugina susitelkimas

A. Kacevičius taip pat išreiškė padėką visiems gyventojams ir verslo įmonėms, kurie šios situacijos akivaizdoje susivienija ir padeda medikams.

„Tai, kad visuomenė ir verslas vienijasi pagalbai, yra labai didelė paspirtis, pirmiausia, moralinė, mūsų medikai nesijaučia vieni. 

Kiekviena žinia iš verslo įmonių, kurios aukoja, kurios jau padėjo ir yra pasiryžusios dar padėti ir medikams, ir žmonėms, ir visai bendruomenei – leidžia mums suprasti, kad nesame vieni, kad tikrai esame pasirengę veikti kartu, kad nežiūrint į nieką, esame stipri bendruomenė.  

Dėkoju ir savanoriškai dirbančioms, ir įsitraukiančioms į veiklas organizacijoms ir pavieniams žmonėms, kurie talkina visai bendruomenei“, – sakė A. Kacevičius.   

 

Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas išplatino prašymą, kuriame kviečia norinčius ir galinčius prisidėti prie apsaugos priemonių medikams pirkimo. Dabar mūsų eilė pasirūpinti kas dieną gyventojų sveikatą saugančiais ir gyvybę gelbėjančiais žmonėmis!

Gavėjas: Kėdainių ligoninė 

Banko sąskaita: LT484010041900000016

AB „Luminor“ bankas

18 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!