NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / Aldo Surkevičiaus nuotr.

Miestą reikalauja prižiūrėti kaip priklauso

Eglė KUKTIENĖ - 08:53 Rugpjūčio 12d. 2020

Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius paskutiniu metu gauna itin daug pylos. Meras Valentinas Tamulis, keliuose paskutiniuose susitikimuose vis davęs pastabų skyriaus vedėjui, galiausiai neteko kantrybės – „ant kilimėlio“ išsikvietė visą skyrių ir reikalo ėmėsi iš esmės. Mero teigimu, Vytautas Andrulis su skyriaus vedėjo pareigomis nesusitvarko ir pasiūlė jam pačiam priimti atitinkamą sprendimą.

Kaukės ir kameros

Prieš ketverius metus įkurtame skyriuje iki šiol dirbo tik Žydrė Krivičienė ir bemaž dvejus metus šio skyriaus vadovo pareigas einantis Vytautas Andrulis. Saulius Rosteika dirbti pradėjo tik šiemet.

Skyriaus darbuotojai pradžioje dirbo kaip eiliniai savivaldybės darbuotojai, bet vėliau jiems buvo sukurtos ir pasiūtos uniformos, priskirtas būtent šio skyriaus tarnybinis automobilis, tačiau panašu, kad biurokratinis darbas suvalgo visą dviejų skyriaus darbuotojų darbo laiką, o iš skyriaus vedėjo pasigendama iniciatyvų. Dėl to skyriaus darbas buksuoja, o rezultatai netenkina rajono valdžios.

Su viešojo skyriaus jurisdikcijoje esančiomis problemomis gyventojai dažniausia keliauja ne kur kitur, o pas merą, tad šis, girdėdamas nuolatinius skundus, neteko kantrybės ir, antradienį išsikvietęs visus šios skyriaus darbuotojus, vardijo darbus, apie kuriuos buvo kalbėta ne kartą ir kurie taip ir liko nepadaryti. 

Miesto meras Valentinas Tamulis susitikimo metu negailėjo kritikos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui. Jis teigė nebematantis jo šiose pareigose. Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.„Viešosios tvarkos skyrius ir buvo įkurtas tam, kad atsirastų daugiau tvarkos ne tik pačiame mieste, bet ir visame rajone. 

Yra daug pavyzdžių aplaidaus darbo, menko iniciatyvumo.

Štai vienas pavyzdys – administracijos direktoriaus, ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininko Arūno Kacevičiaus buvo priimtas sprendimas, kad nuo praėjusios savaitės savivaldybėje reikėtų dėvėti kaukes. Tačiau tą pačią savaitę aš patį Viešosios tvarkos skyriaus vedėją sutikau einant į savivaldybę be kaukės. Tai ar geras pavyzdys čia yra rodomas? 

Miesto stebėjimo kameros – amžina problema. Tai vienos neveikia, tai kitos, kaltinimai vieno skyriaus kitam būdavo nuolat girdimi. Neseniai buvo, kad keturias dienas miestas buvo neprižiūrimas, nes visos kameros mieste neveikė. 

Tik miesto seniūno paragintas apie tai pranešėte administracijos direktoriui, ir tai padarėte penktadienį, darbo dienos gale, kai jau buvo per vėlu sutvarkyti viską, tad miestas visam savaitgaliui buvo paliktas be kamerų, o pirmadienį popiet tik pavyko viską sutvarkyti“, – piktinosi V. Tamulis.

Nubaudė už šiukšlių maišelį

V. Tamuliui teko aiškintis ir situacijas apie kuriozines baudas. 

Jis pasakojo, kad jam teko spręsti net ir išties neteisingai nubausto žmogaus klausimą, kai skyriaus darbuotojai surašė protokolą asmeniui, padėjusiam šiukšlių maišelį šalia perkrautų konteinerių. 

Skyriaus darbuotoja Ž. Krivičienė teisinosi, esą žmogus atvyko su automobiliu, jam buvo paaiškinta, kad šiukšles išmesti jis gali bet kur mieste, kur konteineriai nėra perkrauti. Vis dėlto toks argumentas neįtikino nei mero, nei vicemero Pauliaus Aukštikalnio.

Vicemeras P. Aukštikalnis pabrėžė, kad vietos, kurios skirtos vaikams, turi būti svarbiausiųjų sąraše. Tačiau net ir dūrus pirštu į konkrečias problemas, skyrius jų spręsti neskuba. Aut. past.

„Piktybinis šiukšlių maišiukų dėjimas šalia konteinerio gali būti baudžiamas ir fiksuojamas tik tada, kai konteineriai tušti arba juose dar yra vietos. 

Kai konteineriai perkrauti, žmogus nekaltas, kad neturi kur šiukšlių išmesti. 

Čia savivaldybės problema, kad konteineris perpildytas. 

Jei žmogus sofą padėtų prie konteinerio – suprasčiau, kad gautų baudą, bet ne už tai, kad padėjo šiukšlių maišelį prie perkrauto konteinerio, į kurį jau daugiau niekas netelpa“, – stebėjosi vicemeras.

Gatvės ir toliau purvinos

Dar prieš mėnesį buvo keltas klausimas ir apie purvinas gatves bei padidėjusį miesto oro užterštumą kietosiomis dalelėmis, tačiau panašu, kad ir ši problema liko neišspręsta. Nors dėl to Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas jau buvo teisinęsis, dabar ir vėl jam teko išsakyti antrą pasiteisinimų tiradą.

Miesto centre jau daug metų stūkso taip ir nebaigtas statyti apleistas pastatas, tačiau valdininkai nieko negali padaryti. Aldo Surkevičiaus nuotr.„Rodos, ką tik kalbėjome apie kvapus, kietąsias daleles, purvą gatvėse. Jau tuomet siūliau –  pasikvieskite policiją į pagalbą, fiksuokite pažeidimus, raginkite rangovus. Kokie rezultatai? Jokie! Absoliutus nulis – nieko visai. Vėl iš naujo burną apie tą patį aušiname“, – karščiavosi meras.

„Skyriaus darbuotojas S. Rosteika su policija buvo nuvykę į vietą, bet pareigūnai sakė, kad purvas eismui pavojaus nekelia ir kad automobilių jie nestabdys ir baudų neišrašinės. Jie teigė, kad tai savivaldybės reikalas“, – teisinosi V. Andrulis.

Tačiau mero ir tai neįtikino.

Centre – bruzgynai

Meras atkreipė dėmesį ir į tai, kad skyriaus vedėjui ilgą laiką nekliūna ir bruzgynai, esantys labai matomose miesto vietose – įvažiuojant į miestą J. Basanavičiaus gatvėje, centre, prie lankytinų objektų. 

Tiesa, kodėl Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui turėti rūpėti dar ir tokie klausimai, kai už miesto priežiūrą ir juo labiau visokius bruzgynus yra tiesiogiai atsakinga miesto seniūnija ir jos seniūnas, taip ir liko nepaaiškinta. 

Galutinai netekęs kantrybės meras svarstė, kad gal V. Andrulis nemato bėdų, nes yra ne vietinis?

„Miesto centre, Smilgos gatvėje, privatus pastatas apaugęs metro aukščio žolėmis. To niekas nemato? Važiuojam ir nematom? Nenorim paskambinti, perspėti? Nusišienaukit – juk miesto centras čia, negali taip būti. 

Respublikos gatvėje prie 34-ojo namo atliekų krūva kas dieną vis auga irgi niekam nerūpi. Niekas nemato. 

Prie Minareto varnalėšos užaugusios sulig manim. Kodėl niekam nerūpi? Juk čia lankytinas objektas. 

J. Basanavičiaus gatvėje naujas namas pastatytas, kitas namas sklype nestatomas, sklypas apaugęs, krūmai želia. J. Basanavičiaus gatvė – mūsų miesto reprezentacinė gatvė, niekam neįdomu net, visiems gerai viskas? Automobilis skirtas jums, tai patruliuokit, važinėkit juo“, – ragino V. Tamulis.

Manau, vedėjas tinkamai organizuoti skyriaus darbo nesugeba ir netikiu, kad sugebės. Ne kartą kalbėjome. Nenoriu toliau taikstytis, manau, toks žmogus vedėjo pareigose dirbti negali. V. Tamulis

Jis teigė, kad nemato iniciatyvos iš skyriaus vedėjo pusės ir netiki, kad šis pasikeis.

„Man skauda širdį. Man rūpi, kad mūsų miestas būtų tvarkingas ir saugus. Yra žmonės, kurie turi tą užtikrinti, bet neužtikrina. 

Manau, vedėjas tinkamai organizuoti skyriaus darbo nesugeba ir netikiu, kad sugebės. Ne kartą kalbėjome. 

Nenoriu toliau taikstytis, manau, toks žmogus vedėjo pareigose dirbti negali“, – reziumavo meras.  

Vaikų žaidimų aikštelėse – šiukšlynai

Socialinėje erdvėje kėdainiečiai nuolat kelia nuotraukas ir aprašinėja nemalonias patirtis net ir vaikų žaidimų aikštelėse. Iš po nakties randa sulaužytą inventorių, apipaišytus namelius, kalnus šiukšlių. 

Sutapimas ar ne, tačiau po pokalbio savivaldybėje su Viešosios tvarkos skyriaus specialistais, jau sekančią dieną prie minareto žolė ir varnalėšos buvo nupjautos. Aldo Surkevičiaus nuotr.Dienomis maži vaikai negali žaisti dėl nameliuose sutūpusių paauglių, kurie savo ruožtu guodžiasi neturintys jokios kitos vietos savo paaugliškiems reikalams tvarkyti.

Vicemeras P. Aukštikalnis pabrėžė, kad vietos, kurios skirtos vaikams, turi būti svarbiausiųjų sąraše. Tačiau net ir dūrus pirštu į konkrečias problemas, skyrius jų spręsti neskuba.

„Labai širdį skauda ir viešojoje erdvėje kėdainiečiai dažnai kelia klausimą dėl vaikų žaidimų aikštelių.

Radvilų dvaro gatvėje vystomam projektui einant į pabaigą sakiau, kad pastatytumėt ten tas mobilias kameras, nes nuėmus atitvarus gali būti nuniokoti įrengimai. Ir kas nutiko? 

Kamerų nepastatėte. Aptvarus nuėmė ir dabar ištisai niokojama viskas, sūpynės nuplėšytos. Na, gal čia jaunimo kultūra tokia? 

Vėliau galiausiai kameras sudėjot, tačiau vaizdus tik dabar išėmėt. Atidaryta erdvė jau keturis mėnesius, kiek kartų ten jau išlaužyta viskas buvo, o jūs tik dabar vaizdus išsitraukti sugebėjote! 

Vytauto parke analogiška problema. 

Tai šios vietos, kurios yra skirtos mažiausiems kėdainiečiams, turi būti pirmoje vietoje ir akyliausiai prižiūrimos, visa kita – paskui. 

Senamiestyje situacijų yra, apie kurias metus kalbame su jumis. Stovi Senojoje gatvėje namas išdaužytais langais kabančiais. Tai per tiek laiko kas padaryta? 

Po ženklu „stovėti draudžiama“, kuris tarp kitko, yra nelegaliai pastatytas, stovi mašina viena, jau ratais nuleistais, nejudinama bent metus laiko. Ką jūs dėl to padarėte? Pasakėte, kad ženklas nelegalus, mašina KET nepažeidžia ir tuo baigėsi problemos sprendimas?

Jūs turite matyti, jūs turite žinoti, ne mes su meru jums turime kasdien į problemas baksnoti pirštu“, – kalbėjo vicemeras P. Aukštikalnis.

Trūksta darbuotojų

Tai, kad iniciatyvos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui trūksta, pripažino ir kiti savivaldybės darbuotojai.

Skyriaus specialistas S. Rosteika sakė, kad reikėtų papildomų žmonių skyriuje, kad būtų galima tinkamai organizuoti darbus ir pasiskirstyti atsakomybes. Juo labiau kad kitose panašiose savivaldybėse tokie skyriai turi net dvigubai daugiau darbuotojų. 

Reikėtų daugiau darbuotojų. Būtų lengviau pasidalinti darbus ir tada paaiškėtų atsakomybės kiekvieno. Galėtume nuolat mašiną mieste laikyti, galėtų visada patruliuoti kažkas, tikrinti ir stebėti. Bent vienas papildomas žmogus tikrai mums padėtų. S. Rasteika

„Reikėtų daugiau darbuotojų. Būtų lengviau pasidalinti darbus ir tada paaiškėtų atsakomybės kiekvieno. 

Galėtume nuolat mašiną mieste laikyti, galėtų visada patruliuoti kažkas, tikrinti ir stebėti. Bent vienas papildomas žmogus tikrai mums padėtų. 

Na, vedėjui reikia laiko duoti, gal pasitaisys žmogus“, – situaciją bandė švelninti specialistas.

Vis dėlto meras liko nepermaldaujamas.

„Jeigu Vytautas ruošiasi čia dirbti, manau, reikėtų jam keisti vedėjo pareigas į skyriaus specialisto pareigas. Kaip skyriaus vedėjo aš jo nematau. Pasirinkimas, žinoma, yra jo. Bet situacija turi keistis kardinaliai“, – teigė meras.

21 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!