NAUJIENOS

Visos kategorijos
Praėjusį savaitgalį „Rinkos aikštės“ žurnalistus pasiekė josvainiečių informacija, kad jų miestelio Ariogalos gatvėje nuvirtęs didžiulis medis sumaitojo medinį namą.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Lūžusi medžio šaka suniokojo namo stogą

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 11:53 Vasario 21d. 2020

Pastebėję grėsmę žmonėms keliančius medžius – informuokite specialistus

Praėjusį savaitgalį „Rinkos aikštės“ žurnalistus pasiekė josvainiečių informacija, kad jų miestelio Ariogalos gatvėje nuvirtęs didžiulis medis sumaitojo medinį namą. Žurnalistams pasidomėjus situacija, paaiškėjo visai kita tiesa. Paaiškėjo, kad medis buvo pjaunamas su savininko žinia, o ir dėl suniokoto namo jis nė kiek nepergyvena – senas namas ruošiamas nuversti.

Atrodo įspūdingai

Žurnalistams nuvykus į josvainiečių nurodytą vietą vaizdas, kurį jie išvydo buvo išties įspūdingas – pakelėje gulėjo didžiulė storakamienė tuopa, šalia jos buvo sukrautos šakos. Tiesa, puikiai matėsi, kad krintančios šakos suniokojo ir namą. Namo stogas sulūžęs, pažeistas ir kaminas. Šakos per stogą sukritusios į palėpę. Visi pravažiuojantys atkreipia dėmesį į šį vaizdą, tik ne visi žino, kas čia buvo iš tiesų. Todėl žmonės ir kreipėsi į žiniasklaidą, kad ši išsiaiškintų, kas čia nutiko.

Pašalino pats

„Rinkos aikštė“ susisiekė su Josvainių seniūnu Algimantu Sirvidu ir šis paaiškino, kad nei jokios nelaimės, nei jokio kriminalo čia nėra.

„Penktadienį žmonės vykdė medžio šalinimo darbus. Didžiulė tuopa augo privačioje teritorijoje. Žmogus, įsigijęs sklypą, ėmė jame tvarkytis. Tad pasamdė brigadą, kuri atlieka šiuos darbus. Pjaunant šakas, matyt, kad keletas jų krito ant namo ir jį apgadino. Bet žmogus ir nepergyvena dėl to, nes senas namelis jam nereikalingas. Viskas taip ir buvo planuojama. Tad nėra jokios nelaimės, tik atrodo žmonėms iš tiesų keistai, bet viskas tikrai yra gerai“, – užtikrino A. Sirvidas.

Daugiausia kiemuose ir šalia gatvių auga milžiniškų tuopų. Šiems medžiams šalinti specialių savivaldybės leidimų nereikia. Saugomiems medžiams pjauti reikalingi specialūs leidimai. Juos išduoda savivaldybės Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija. Aut. past.

Vykdo pjovimą

„Rinkos aikštė“ primena savo skaitytojams, kad Kėdainių rajone jau keletą savaičių vykdomi pakelėse augančių avarinių medžių šalinimo darbai. Vienose seniūnijose darbus atlieka seniūnijos darbininkai, o štai kitose prireikia ir aukštalipių ar kitų specialistų pagalbos. Daugiausia didelių ir senų avarinių medžių, kuriuos reikės pašalinti, auga Pelėdnagių seniūnijoje. Kitose seniūnijose pjaunami menkaverčiai ir smulkesni medžiai bei krūmai. Avariniai medžiai jau pašalinti ir Šėtoje bei Sangailuose. Medžiai pjaunami ir malkos ruošiamos Dotnuvoje. Gudžiūnuose pjaunami krūmynai bei parkuose išvirtę medžiai.

Leidimų nereikia

Daugiausia kiemuose ir šalia gatvių auga milžiniškų tuopų. Šiems medžiams šalinti specialių savivaldybės leidimų nereikia. Juos šalinant reikia pasitelkti ne tik traktorių, bet ir bokštelį, mat medžiai yra labai aukšti. Seniūnijų teigimu, nors vizualiai kai kurie medžiai gali neatrodyti pavojingi, tačiau jie yra apimti grybo, o aplinkosaugininkai sako, kad jeigu ant medžio auga grybas, reiškia medžio viduje jau yra įsimetęs puvinys. Toks medis yra neprognozuojamas ir gali bet kada virsti. Jis gali dar metus ar dvejus vegetuoti, tačiau per tą laiką gali ir virsti. Kėdainių rajone nuvirtę medžiai niekada nepridarė žalos, nes buvo laiku pašalinti, laiku apgenėti ar nupjauti.

Sprendžia komisija

Saugomiems medžiams pjauti reikalingi specialūs leidimai. Juos išduoda savivaldybės Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija. Ji, gavusi prašymą, įvertina medžio būklę bei grėsmę žmonėms bei jų turtui. Per 2019-uosius Kėdainių rajono savivaldybė išdavė beveik 2 kartus mažiau leidimų – nei 2017-aisiais ir 2018-aisiais – visame rajone saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo darbams atlikti. Leidimai išduodami tik tais atvejais, kai medžiai išpuvę ir įskilę, pažeisti grybinių ligų, kelia grėsmę žmonių gyvybei ir jų turtui.

Kviečia pranešti

Jeigu savo aplinkoje pastebėjote grėsmę žmonėms keliančius medžius, iš karto informuokite savivaldybės specialistus. Atsakingas specialistas − Kėdainių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyresn. specialistė Agnė Čerenkovaitė-Sinickienė, tel. (8 347) 69 545. Taip pat galima kreiptis į Kėdainių miesto seniūniją, tel. (8 347) 67 287.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!