NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainių kelių tarnyba turi pasiruošusi įvairių barstymo mišinių, technika taip pat jau sukomplektuota ir gali bet kada išriedėti į gatves.   / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kelininkai žiemai jau pasiruošę?

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 08:56 Lapkričio 19d. 2019

Valstybės įmonės „Kelių priežiūra“ Centro regiono Kėdainių kelių tarnyba daug metų vykdo kelių barstymo ir priežiūros darbus Kėdainių mieste bei rajone. Kelininkai šiemet intensyviai ruošiasi šaltajam metų sezonui, kad ankstyvas šaltukas ar netikėtai iškritęs sniegas jiems nebūtų jokia staigmena – jie tam jau pasiruošę. Kėdainių kelių tarnyba turi pasiruošusi įvairių barstymo mišinių, technika jau taip pat sukomplektuota ir gali bet kada išriedėti į gatves. 

Technika paruošta

Oficiali kelininkų žiemos sezono pradžia – spalio 15 diena, pabaiga – balandžio 15 diena. Žiemos metu budėtojai nepertraukiamai stebi Lietuvos kelių dangos būklę, meteorologines prognozes ir yra pasirengę bet kurią akimirką siųsti kelių priežiūros techniką.

„Kelių Kėdainių rajone šiemet barstyti dar neteko. Sandėlyje turime pasiruošę ir dar šiuo metu vežame druską, gaminame smėlio druskos mišinius. Kelių priežiūrai šiai žiemai paruošėme 7 krovininius automobilius su valymo ir barstymo technika, 3 autogreiderius, 4 ratinius traktorius su valymo technika, 2 frontalinius krautuvus, 2 sniego rotorius“, – „Rinkos aikštei“ pasakojo Tomas Glebavičius, Kėdainių kelių tarnybos vadovas.

Nuolat pildomas 

Lietuvoje žiemai keliams valyti iš viso parengta per 700 sunkiasvorių transporto priemonių, suformuotos žiemos tarnybos budėtojų, vairuotojų ir mechanizatorių komandos, sukalibruota kelio dangos slidumo matavimo įranga, optimizuoti maršrutai. Atnaujinamas technikos parkas. Šiuo metu 65 sandėliuose (tarp jų ir Kėdainiuose)  yra 37 tūkst. tonų druskos ir virš 24 tūkst. tonų smėlio ir druskos mišinio. Artimiausiu metu bus atgabenta dar virš 25 tūkst. tonų druskos. Druskos ir mišinio kiekis sandėliuose nuolat pildomas.

Kėdainių rajono keliai prižiūrimi pagal skirtingus lygius.  Kėdainių rajone kelininkai prižiūri 554 kilometrus kelių. Atsižvelgiant į kelių svarbą žiemos priežiūros darbai skirstomi į kelių priežiūros lygius. Didžiausias dėmesys skiriamas magistraliniams keliams, kuriuose eismo intensyvumas didžiausias. Aut. past.

Neužklups netikėtai

Kelininkai tikina, kad žiema netikėtai jų niekad nebeužklups: Kauno rajone praėjusiais metais atidarytas Kelių priežiūros valdymo centras. Tai pažangiausias Lietuvoje Kelių priežiūros valdymo centras. Jau trečią žiemos sezoną bendrovė daug dėmesio skiria prevenciniams barstymams aukščiausio priežiūros lygio keliuose. Kelių priežiūros valdymo centro specialistai, budintys visą parą, naudojasi moderniomis technologijomis ir stebi artimiausių 16 valandų kelių prognozes. Pažangiausia pasaulyje kelių priežiūros programinė įranga, sukurta Švedijos mokslininkų, apdoroja duomenis, gaunamus iš Kelių oro sąlygų informacinės sistemos  stotelių, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, geografinės informacinės sistemos ir barstytuvų. Šį žiemos sezoną į sistemą planuojama įtraukti ir automobilių srauto duomenis: ar suveikė stabdžių antiblokavimo sistema, ar įjungti valytuvai, koks valytuvų intensyvumas, kokia oro temperatūra ir kt.

Skirtingi lygiai

Kėdainių rajono keliai prižiūrimi pagal skirtingus lygius.  Kėdainių rajone kelininkai prižiūri 554 kilometrus kelių. Atsižvelgiant į kelių svarbą žiemos priežiūros darbai skirstomi į kelių priežiūros lygius. Didžiausias dėmesys skiriamas magistraliniams keliams, kuriuose eismo intensyvumas didžiausias. Keliuose „Via Baltica“ bei Vilnius–Kaunas–Klaipėda priežiūros darbai vykdomi visą parą.

„Didžiausią dėmesį  Kėdainių kelių tarnyba skiria magistraliniam keliui Panevėžys–Aristava–Sitkūnai. Ten didžiausias eismo intensyvumas, aukščiausias priežiūros lygis. Noriu pasakyti, kad galima drąsiai teigti, kad kelininkai šiai žiemai yra pasiruošę. Mes esame pasiruošę, kad vairuotojai keliuose jaustųsi saugiai“, – apibendrino T. Glebavičius.

Galite pranešti

Iškilus bet kokiems su keliais susijusiais klausimais, vairuotojai gali kreiptis į Eismo informacijos centrą telefonais: 1871, +370 615 49300, +370 5 2329677. Kelių priežiūros lygius ir darbus, kokiu laiku vyksta kelio ruožuose, galima pasitikrinti internete http://kpl.keliuprieziura.lt.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!