NAUJIENOS

Visos kategorijos
Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla (iš kairės) kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Elanu Jablonsku bei Kėdainių rajono policijos komisariato viršininku Alvydu Vaina susitiko vietos bendruomene.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainiuose lankėsi generalinis komisaras

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 10:37 Sausio 24d. 2020

Vilainiuose siautėjusi gauja – sutramdyta

Pirmadienio popietę Kėdainiuose lankėsi Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Jis kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Elanu Jablonsku bei Kėdainių rajono policijos komisariato viršininku Alvydu Vaina susitiko su Kėdainių rajono savivaldybės meru Valentinu Tamuliu. Po to visa svečių delegacija vyko į Vilainių kaimą, kuriame susitiko su vietos bendruomene ir patikino, kad čia kurį laiką siautėjusi ir žmones gąsdinusi gauja jau sutramdyta. 

Aptarė bendradarbiavimą

Pareigūnai pristatė merui numatomus pokyčius ir naujoves policijos sistemoje, aptarė esamą savivaldybės bendradarbiavimą su policija, prevencinių programų įgyvendinimą, nuolatinį keitimąsi informacija ir abipusį sutarimą bei bendravimą bendruomenės saugumo klausimais. Po susitikimo su rajono meru pareigūnai išvyko į susitikimą su Vilainių seniūnijos bendruomene. Čia pareigūnai išklausė vietos gyventojų bėdas, kurių viena skaudžiausių yra vaikų ir paauglių siautėjimai. Pareigūnai vietos gyventojams atvežė gerų žinių ir patikino, kad jaunieji Vilainių nusikaltėliai neliks nebaudžiami.  

Atvežė gerų žinių

„Iš tiesų man teko susiplanuoti savo darbus taip, kad turėčiau galimybę atvykti pas jus. Aš tikrai norėjau su jumis susitikti, jus išgirsti, išklausyti. Po to galėsime priimti tam tikrus sprendimus. Labai malonu, kad jūsų tiek daug susirinko. Šie susitikimai vyksta ne šiaip. Susitikimai vyksta dėl tų dalykų, kurie jums rūpi. Jūs turbūt žinote ir konkrečias pavardes, ir konkrečias blogybes. Gera žinia yra ta, kad tos blogybės, kurios vyksta šiame rajone, yra žinomos mums, asmenys yra žinomi, tyrimai pradėti. Policijos pareigūnai išaiškino ne vieną nusikalstamą veiką. Tie asmenys, kurie vienaip ar kitaip drumstė jūsų gyvenimą, buvo sulaikyti“, –  susitikime kalbėjo R. Požėla. 

Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas A. Vaina skatino žmones būti pilietiškais ir matant negeroves apie tai pranešti pareigūnams, ne tik vieni kitiems. Taip pat vilainiečiai bus skatinami burtis į saugios kaimynystės grupes. Aut. past.

Išklausė bėdas

Pareigūnai išklausė ir kitas, kartais su policijos veikla ne visai susijusias, gyventojų bėdas. Žmonės buvo paraginti spręsti šias problemas seniūnijoje, savivaldybėje. 

„Man pačiam yra be galo gera patirtis susitikti su bendruomene. Man, kaip policijos vadovui, nėra neįdomių temų, nėra neįdomių problemų, todėl žmonės, konkrečiai jūsų bendruomenė, tikrai bus išklausyti. Taip, policija, kaip ir kiekviena organizacija, turi savo tikslus, strateginius uždavinius, tačiau mes puikiai suprantame, kad jums svarbios yra jūsų problemos ir tai, kas pas jus vyksta“, – pažymėjo R. Požėla. 

Ragino nesitaikstyti

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas E. Jablonskas ragino žmones nesitaikstyti su negerovėmis. 

„Jūs galit jaustis saugūs, nes jus saugo Lietuvos policija. Mes tą darome ir taip darysime toliau. Ir jeigu jūs nematote policijos, tai nereiškia, kad jos nėra. Nes yra ne tik viešas, bet ir neviešas patruliavimas. Jūs tuomet neatskiriate ar tai policijos pareigūnas ar civilis žmogus. Mane Kėdainiai labai džiugina, kad žmonės čia aktyvūs. Čia aktyvi savanorystė, aktyvi bendruomenė. Raginu nesitaikstyti su negerovėmis. Jūs turite užkirsti kelią blogybėms. Žmogus turi būti principingas, pilietiškas. Mes gyvename jau kitoje santvarkoje, dabar negeri žmonės sulauks atpildo. Gėris visuomet nugalės blogį“, –  sakė E. Jablonskas.  

Skatino pilietiškumą

Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas A. Vaina skatino žmones būti pilietiškais ir matant negeroves apie tai pranešti pareigūnams, ne tik vieni kitiems. Taip pat vilainiečiai bus skatinami burtis į saugios kaimynystės grupes. 

„Manau, mes puikiai supratome vieni kitus. Su nusikaltimais tikrai nesitaikstysime, bet tam mums reikalinga ir jūsų pagalba. Visų pirma mes turime žinoti apie vykdomas negeroves, tada į jas reaguosim. Tikrai nebus nei vieno atvejo, kad mes neatvyktume pas žmogų į pagalbą. Tik visi kartu galime daryti, kad mūsų miestas ir rajonas būtų saugus“, – apibendrino A. Vaina.

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!