NAUJIENOS

Visos kategorijos
Dangiras Grigalevičius, Vijolė Juknienė, Jurgita Vaitkevičienė, Arvydas Zopelis ir Dovilė Juknaitė – šie penki išskirtinių ir užburiančių balsų savininkai nusprendė susiburti į ansamblį.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių muzikos padangėje – naujas ansamblis „Forte“

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 12:40 Rugsėjo 24d. 2020

Dangiras Grigalevičius, Vijolė Juknienė, Jurgita Vaitkevičienė, Arvydas Zopelis ir Dovilė Juknaitė – šie penki išskirtinių ir užburiančių balsų savininkai nusprendė susiburti į ansamblį. Taip Kėdainių rajone gimė dar viena muzikos grupė „Forte“.

Po Gudžiūnų dangum

Ansamblis „Forte“ yra gimęs po Akademijos kultūros centro Gudžiūnų skyriaus dangum. Kolektyvas, kuriam vadovauja D. Grigalevičius, susikūrė šių metų vasario mėnesį.

„Dainų repertuaras tikrai niekam negirdėtas, nes tekstus rašo mažai kam žinomi autoriai. Ne vienai kolektyvo atliekamai dainai tekstus esu parašiusi ir aš. Savam rajone koncertavome dar pakankamai nedaug.

Paskutiniu metu sulaukėme pakvietimų iš Žemaitijos krašto: Rusnė, Telšiai, Mažeikiai. Nemanau, kad klausytojas yra labai išrankus, tiesiog jis pasirenka jam tinkamą žanrą“, – pasakojo žodžių autorė ir dainininkė V. Juknienė.

Ansamblis „Forte“ yra gimęs po Akademijos kultūros centro Gudžiūnų skyriaus dangum. Kolektyvas turi ką žmonėms parodyti, svarbu, kad būtų norinčių pamatyti. D. Gigalevičius

Krašto aktyvistė

V. Juknienę kraštiečiai pažįsta ne tik kaip savojo krašto – Gudžiūnų ir Miegėnų – aktyvistę, visuomenininkę, bendruomenės vedlę, renginių organizatorę, bet ir kaip aktyvią policijos rėmėją. Tačiau moteris atvira – daina ir kūryba ją lydi visą gyvenimą.

„Su daina gyvenu jau daugiau kaip keturiasdešimt metų. Šiuo metu dalyvauju trijų kolektyvų veikloje. Nė vieno negalėčiau išskirti, nes juose dalyvauja mieli ir nuoširdūs žmonės. Manau, kad tai pasako labai daug apie tai, ką muzika reiškia mano gyvenime. O vienu sakiniu, tai muzika – mano darbas, hobis ir atgaiva sielai“, – šypteli visuomet nuoširdumu ir draugiškumu trykštanti kraštietė.

Užburiantis balsas

V. Juknienei antrina ir kita „Forte“ ansamblio narė – užburiančio balso savininkė D. Juknaitė.

Jauną moterį daina taip pat lydi nuo pat vaikystės, mat išgirdus muziką jai visad norisi šokti ir linguoti.

„Mano kelias su muzika prasidėjo nuo 5-erių metų. Mama, pastebėjusi, kad mėgstu dainuoti, nuvedė pas muzikos mokytoją Reginą Galvanauskienę, kuri išklausiusi mane, noriai priėmė. Nuo 7-erių metų pradėjau lankyti muzikos mokyklą, baigiau smuiko specialybę. Dainuodavau mokykloje chore ir solo, dalyvaudavau konkursuose.

Neįsivaizduoju savo gyvenimo be muzikos. Man tai lyg savotiška sielos terapija, kai atrodo kažkam atiduodi dalelę savęs, bet ir mainais gauni gerą jausmą. Muzika visiems sukelia vienokias ar kitokias emocijas, prisiminimus, todėl ne be reikalo yra sakoma, jog muzika vienija“, – sako D. Juknaitė.

Grįžo į gimtinę

Jauniausia ansamblio narė, 29-erių D. Juknaitė, buvo emigravusi iš Kėdainių į kitą Lietuvos kraštą, tačiau tėviškės ilgesys ją sugrąžino atgal.

„Šiame kolektyve atsiradau visai netyčia. Persikraustėme gyventi į gimtinę, mama pasiūlė dainuoti ansamblyje, tai kaip gi nesutiksi. Šiaip labai džiaugiuosi mūsų kolektyvu, nes visi labai draugiški, o svarbiausia linksmi žmonės.

Visada laukiu repeticijos, nes žinau, kad gerai praleisime laiką. O ir vadovas Dangiras šaunuolis, parenka nuotaikingus kūrinius, todėl užgrojus muzikai man visada norisi šokti“, – šypsosi atlikėja.

Negaili pagyrų

Pats kolektyvo bosas D. Grigalevičius kuklinasi, tačiau kaip pridera tikram vadovui – labai giria savo kolektyvą. 

„Gudžiūnų–Miegėnų krašte yra puikiai grojančių ir muzikuojančių vyrų ir moterų. Vijolė, Jurgita, Arvydas ir Dovilė – tikri Kėdainių krašto talentai. Vijolė ne tik dainuoja, bet ir žodžius rašo. Tai puikus meniškos sielos žmogus.

Labai smagu, kad glaudžiamės po Akademijos kultūros centro vėliava. Smagu, kad žmonės mumis domisi, jau keliaujame po Lietuvą. Veiklos tikrai yra, turime ką žmonėms parodyti, svarbu, kad būtų norinčių pamatyti“, – kalbėjo „Forte“ ansamblio vadovas D. Grigalevičius.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!