NAUJIENOS

Visos kategorijos
Smilgos upelio pakrantes miesto seniūnija tvarko taip, kaip numatyta įstatymuose – ji negali pažeisti 5 metrų upelio apsaugos zonos.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Kada bus tvarkomi Smilgos upelio šlaitai?

www.rinkosaikste.lt - 08:48 Spalio 08d. 2019

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi susirūpinęs kėdainietis. Jis sakė besidžiaugiąs, kad per mieste esantį Smilgos upelį pastatytas naujas pėsčiųjų tiltas, jungiantis Tilto ir Žemaitės gatves, tačiau sakė esąs sunerimęs dėl to, kad paties upelio šlaitai yra apleisti.

„Juk buvo rašyta, kad išleista ir nemažai europinių pinigų paties upelio sutvarkymui. Tai kodėl visą vasarą buvo netvarkomos ir nešienaujamos upelio pakrantės? Prieš miesto šventę buvo šiek tiek apšienauta, o dabar ir vėl ten viskas apėję žolėmis. Kas už tai atsakingas? Kodėl nesirūpinama mūsų visų turtu?“

Algirdas Krivičus: „Kaip teisingai tvarkyti Smilgos upelio pakrantes ir nepažeisti jokių įstatymų, konsultavomės ir su aplinkosaugininkais, taigi, ši vieta yra tvarkoma taip, kaip numatyta įstatymuose.“ / Algimanto Barzdžiaus nuotr. Šio upelio, kaip ir viso Kėdainių miesto aplinką tvarko Kėdainių miesto seniūnija, tad į skaitytojo klausimą atsako Kėdainių miesto seniūnijos seniūnas Algirdas Krivičius: „Kėdainių miesto seniūnija prižiūri ir šienauja minėtą vietovę vieną kartą per mėnesį. 

Prižiūrint upelį ir jo šlaitus, vadovaujamasi galiojančiu LR Aplinkos ministro įsakymu dėl paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ir pakrančių apsaugos juostų nustatymo tvarkos aprašu.

Remiantis šiuo dokumentu, prie Smilgos upelio yra nustatyta 5 metrų apsaugos zona, kurioje draudžiama bet kokia ūkinė veikla, galinti sukelti neigiamą įtaką vandens telkiniui.  

Dėl to, kad šią vasarą buvo sausa ir upelio vanduo buvo nusekęs, dėl žemo vandens lygio žolė auga ir pačioje upelio vagoje. Dėl to žmonėms ir atrodo, kad upelis ir jo šlaitai yra netvarkomi, tačiau, kaip jau minėjau, vadovaujantis įstatymais, ten tos žolės šienauti negalima. Vykdant bet kokius darbus, privalome laikytis nustatytos 5 metrų apsaugos zonos, kurioje jokie darbai tiesiog negalimi. 

Kitaip tvarkyti Smilgos upelio krantų, nei numatyta įstatymuose, negalime. 

Kaip tai teisingai daryti ir nepažeisti jokių įstatymų, konsultavomės ir su aplinkosaugininkais, taigi, Smilgos upelio pakrantės yra tvarkomos taip, kaip numatyta įstatymuose. Mes negalime ir nesiruošiame savivaliauti.“

5 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Pareigūnų automobilis sutrukdė eismui

SKAITYTOJAI DALINASI
13:07 Rugsėjo 07d. 2020
img

Žemaitės kvartalo gyventojai nenori konteinerių po langais

SKAITYTOJAI DALINASI
10:19 Rugpjūčio 07d. 2020
img

Gandrams kelias į lizdą – užtvertas

SKAITYTOJAI DALINASI
13:45 Balandžio 09d. 2020
img

Paštas siuntas saugos visą karantino laiką

SKAITYTOJAI DALINASI
10:03 Balandžio 08d. 2020
img

Kodėl vanduo kalkėtas ir brangus?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:33 Vasario 11d. 2020
img

Savivaldybė su dviratininko skundu nesutinka

SKAITYTOJAI DALINASI
09:46 Sausio 20d. 2020
img

Nusiskundimai vilniečių įmone nesiliauja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:00 Lapkričio 12d. 2019
img

Svetimo miesto netausoja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:24 Spalio 28d. 2019
img

Kiek dar džiaugsimės miesto fontanais?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:42 Spalio 24d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!