NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos reitingas – aukščiausias iš visų krašto ugdymo įstaigų.  / Giedrės Minelgaitės nuotr.

Geriausia Kėdainių gimnazija – „Atžalynas“

Eglė KUKTIENĖ - 11:16 Gegužės 15d. 2017

Kasmet žurnalo „Reitingai“ skelbiamas geriausių šalies mokyklų ir universitetų sąrašas sujudina mokslo bendruomenę. Vieni reitingų laukia su džiaugsmu, kiti – su baime, nesitikėdami savo mokyklos pavadinimo išvysti aukštose pozicijose. Ir nors neretai kalbama, jog geriausiai vertinamas mokyklas rasti galima tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, Kėdainiai šiemet visus turėjo kaip reikiant nustebinti.

Džiuginantys rezultatai

Mokyklų, kurios nesirenka mokinių pagal pažangumą, aukštoje sąrašo pozicijoje matoma Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija. 25 vieta iš 357 mokyklų – išties džiuginantis rezultatas, juo labiau kad mokyklos pažanga išties stebina.

„Atžalyno“ gimnazija 2014 metais buvo vos 120 sąrašo vietoje, pernai – 82 vietoje.

Šią gimnaziją 2016 metais baigė 165 abiturientai, iš kurių 73 įstojo į valstybės finansuojamas (VF) studijų programas. Viena „Atžalyno“ abiturientė – Agnė Staniūtė – penkis egzaminus išlaikė vien šimtukais, o tokiu pasiekimu pasigirti gali vos trys gimnazijos visoje Lietuvoje. Taip pat viena moksleivė – Justė Mockutė – įstojo į Birmingamo universitetą ir ten kremta politikos mokslus.

„Tokį rezultatą lėmė ir moksleivių noras dirbti, ir mokytojų darbas, taip pat orientyras į gabius mokinius – suteiktos galimybės jiems pasireikšti konkursuose, olimpiadose. Taip pat ugdymo plano struktūra lemia aukštą mokymosi kokybę.

Be to, šiemet yra antras kartas, kai mūsų mokykla išsiskiria moksleiviais, kurie surenka vien šimtukus iš egzaminų – anksčiau taip pat turėjome moksleivę, kuri buvo surinkusi keturis šimtukus. Tiksliai nepamenu, bet tąkart, atrodo, 6 mokiniai visoje Lietuvoje turėjo pasiekę tokį rezultatą. Mes išties džiaugiamės tokiais mūsų moksleivių pasiekimais.

Tokie gabūs vaikai, kurie gauna aukščiausius rezultatus iš skirtingų dalykų tikrai džiugina, tačiau tikrai vertiname visus mūsų moksleivius. Jie tikrai stengiasi ir laiko tuos egzaminus, ir egzaminų rezultatai yra išties neblogi žvelgiant ne tik mūsų krašto, bet ir visos Lietuvos mastu.

Žinoma, kaip ir visur, pas mus yra vaikų ir stipresnių, ir silpnesnių. Žinoma, tie silpnesni vaikai vidurkį šiek tiek numuša, tačiau mes džiaugiamės visais, kurie išlaiko egzaminus, įstoja į aukštąsias mokyklas.

Mokytojų nuopelnas čia, žinoma, labai didelis, ir pačių vaikų, ir vaikų tėvų pastangos aiškiai matosi“, – pasiektais rezultatais džiaugėsi gimnazijos direktorius Gintaras Petrulis.

Dešimčia pakopų žemiau puikuojasi Kėdainių šviesioji gimnazija. Nors šios ugdymo įstaigos pažanga nepasižymi tokiais įspūdingais šuoliais, ji kasmet išlieka panašioje sąrašo vietoje – svyruoja tarp 56 ir 35 vietos.

Šią gimnaziją pernai baigė 113 moksleivių, iš jų 55 įstojo į VF studijų programas. Abiturientų laikytų egzaminų rezultatų vidurkis – 43,8 proc.

Kitos gimnazijos jau rikiuojasi antroje sąrašo pusėje. Kėdainių rajono Šėtos gimnazija palypėjo iš 259 į 240 vietą. Tuo tarpu Kėdainių rajono Akademijos gimnazija užima 237 vietą, šiemet gerokai smukdama, lyginant su pernai. 2016 metais ši gimnazija buvo 142 sąrašo vietoje.

Kėdainių rajono Krakių M. Katkaus gimnazija smuko dar labiau – iš 99 vietos pernai į 289 vietą šiais metais. Josvainių gimnazija laikosi mokyklų sąrašo apačioje – ji užima 338 vietą (2016 m. – 284 vieta).

Kokybiškiausios pamokos

2009–2016 metais Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros ekspertai stebėjo ir vertino daugiau nei 48 000 pamokų. Nustatyta, kad tik kas šešta pamoka yra įvertinta labai gerai ar gerai. Mokyklų, kurios išsiskiria kokybiškomis pamokomis, sąrašas „Reitinguose“ gana trumpas, tačiau Kėdainių rajonas į jį patenka net du kartus.

1–4 klasių pamokų kokybė vertinama kaip labai gera ir gera Truskavos pagrindinėje mokykloje, o 9–12 klasių – Josvainių gimnazijoje.

Dėmesys mažiausiems

Pradinių mokyklų sąraše Kėdainiai laikosi pusėtinai. 131–132 vietą užima Vilainių mokykla „Obelėlė“, o 137 vietą – mokykla-darželis „Vaikystė“. Tiesa, „Obelėlė“ puikuojasi gana stipriais ketvirtokų standartizuotų testų rezultatais, surinkusi 7,4 balo iš galimų dešimties. Nedaug atsilieka ir „Ryto“ progimnazija – 7,35 balo.

Sąrašas blogybių

Šiemet „Reitingai“ išrikiavo ne tik geriausius – galima rasti ir sąrašą tų pagrindinių mokyklų, kurios savo mokinių rezultatais kažin ar džiaugtųsi.

Ekspertams patikrinus mokinių žinias ir jas įvertinus dešimtbalėje sistemoje paaiškėjo, kad Labūnavos pagrindinėje mokykloje mokinių lietuvių kalbos ir matematikos žinios tesiekia šešetą, Miegėnų mokykloje – kiek daugiau nei ketvertą, o Dotnuvos pagrindinėje mokykloje – lietuvių kalbos žinios siekia daugiau nei ketvertą, o matematikos – kiek daugiau nei šešetą. Kėdainių Truskavos pagrindinės mokyklos rezultatai prasčiausi – bendras žinių vidurkis įvertintas vos 3,95 balo.

Bendras rezultatas, tiesa, galėtų būti ir dar liūdnesnis – sąraše yra mokyklų, kuriose patikrintų mokinių žinios tesiekė pusantro ar du balus. Kita vertus – ketvertai, penketai ir šešetai stipraus žinių bagažo nerodo.

Profesiniam mokymui metas pasitempti

Pernai tikrai gerus rezultatus parodęs Kėdainių profesinio rengimo centras šiemet lieka profesinių mokyklų sąrašo apačioje, užimdamas 57 vietą iš 62. Pernykštis rezultatas – 16 vieta. Toks ryškus ritimasis žemyn buvo lemtas to, kad daugelio brandos egzaminų studentai tiesiog nelaikė – bent jau tokie duomenys buvo gauti iš Nacionalinio egzaminų centro. Iš 10 galimų pasirinkimų Kėdainių profesinio rengimo centro moksleiviai rinkosi vos du egzaminus – valstybinį istorijos ir valstybinį anglų kalbos egzaminą.

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

„Purienoje“ – Advento popietė

Mokyklų naujienos
16:00 Gruodžio 13d. 2017
img

Vaiko emocinio intelekto ugdymas ikimokyklinėje įstaigoje

Mokyklų naujienos
14:07 Gruodžio 13d. 2017
img

Tarptautiniame konkurse – kraštietės sėkmė

Mokyklų naujienos
15:39 Gruodžio 11d. 2017
img

Tai koks gi tas darželių darbo laikas?

Mokyklų naujienos
10:57 Gruodžio 06d. 2017
img

,,Purienoje“ sėkmingai įgyvendintas projektas

Mokyklų naujienos
10:11 Gruodžio 01d. 2017
img

Krakių gimnazijoje – radinys iš praeities

Mokyklų naujienos
09:36 Lapkričio 29d. 2017
img

Arenoje šėlo mažieji nykštukai

Mokyklų naujienos
1
18:45 Lapkričio 25d. 2017
img

Gimnazistai: „Norvegija paliko daug gerų prisiminimų“

Mokyklų naujienos
1
13:25 Lapkričio 23d. 2017

SKELBIMAI

touched by digitouch!