NAUJIENOS

Visos kategorijos
Parko gatvėje duris 1937 metais statytame pastate atvėrė atsinaujinę Akademijos bendruomenės namai. Akademiškiai su viltimi ir ryžtu žiūri į ateitį, mat bendruomenė nusiteikusi sunkiai dirbti ir siekti užsibrėžtų tikslų.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Duris atvėrė Akademijos bendruomenės namai

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 08:54 Spalio 26d. 2020

Ketvirtadienio pavakarę akademiškiai ir miestelio svečiai rinkosi į Parko gatvę, kur duris 1937 metais statytame pastate atvėrė atsinaujinę Akademijos bendruomenės namai. Ir nors dėl koronaviruso pandemijos valdininkų ir nebuvo sulaukta, tačiau šiltas ir jaukus atidarymas pavyko puikiai.

Du projektai

Akademijos bendruomenės pirmininkė Ilona Gorbunova pristatė, kad bendruomenė vykdė projektus, kurių dėka gauta parama bendruomenės namų įkūrimui. Projekto „Šilti ir jaukūs bendruomenės namai“, finansuojamo Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Lietuvos Žemės ūkio ministerijos ir bendruomenės lėšomis, įrengta oro kondicionavimo sistema.

Įgyvendinant Kėdainių rajono savivaldybės finansuotą projektą „Po mažą žingsnelį gražaus gyvenimo link“ atnaujintos bendruomenės namų menės grindys.

Pirmieji žingsniai gautose patalpose buvo išties nejaukūs, mat garbingą istoriją turintis pastatas buvo virtęs landyne. Aut. past.

Šilta ir jauku

„Labai džiaugiamės, kad per šiuos metus mes šiuos du projektus įvykdėme. Kondicionierius šildys arba vėsins patalpas, kai tik reikės Akademijos bendruomenei. Kvies Akademijos gyventojus burtis bendruomeniškumo iniciatyvoms, viešųjų poreikių tenkinimui.

Atnaujintos grindys ne tik puikiai atrodo, bet ir suteikia originalumo. Jos yra tokios, kokios buvo prieš daugybę metų, autentiškos. Mes jas tiesiog atnaujinome“, – kalbėjo I. Gorbunova.  

Nėra kada ilsėtis

Bendruomenės vadovė sakė, jog ilsėtis bendruomenės nariams tikrai nėra kada, mat dabar juos užgriuvę tvarkymosi bei projektų rašymo darbai.

„Iššūkių yra daug, su projektais reikia daug dirbti, nes mūsų bendruomenė kitaip ir nesugebėtų išsilaikyti. Taip pat turėsime vykdyti įvairias veiklas, be veiklų mūsų bendruomenė bus neįdomi ir nyki. Mūsų tikslai yra gana dideli. Turime jaunimo būrelį. Tikimės, kad jis didės.

Darbo išties reikia labai daug. Reikia ir fiziškai prižiūrėti pastatą, kuris yra nemažas. Reikia tiek iš vidaus, tiek iš lauko jį tvarkyti. Mes privalome išsaugoti šį pastatą, nes jis yra gražus ir neįkainojamas. Tad ilsėtis tikrai nėra kada“, – sakė pirmininkė.

Rado landynę

Moteris prisiminė, kad pirmieji žingsniai gautose patalpose buvo išties nejaukūs, mat garbingą istoriją menantis pastatas buvo virtęs landyne.

„Kai mes atėjome, čia radome išdaužytus langus, į patalpas buvo primėtyta akmenų. Šis pastatas jau buvo virtęs landyne. Išvežėme mašiną šiukšlių iš čia, išvalėme viską. Kiek įmanoma, susitvarkėme.

Mūsų tikslas buvo išsaugoti pastatą, tad manome, kad tikslą jau pasiekėme, pastatas bus išsaugotas. Džiaugiamės, kad jau sustatytos ir vaizdo stebėjimo kameros, kurios padės saugoti pastatą nuo piktadarių“, – kalbėjo I. Gorbunova.

Planų nemažai

Akademiškiai su viltimi ir ryžtu žiūri į ateitį, mat bendruomenė nusiteikusi sunkiai dirbti ir siekti užsibrėžtų tikslų.

„Mūsų bendruomenė turi tikrai nemažai planų. Veiklų tikrai bus. Džiaugiamės, kad bendruomenė prisideda savo darbais, savo parama. Kol kas verslininkų paramos neprašėme, viską stengiamės daryti patys. Ateityje matysime kaip bus.

Turime keturias dešimtis narių, jie yra vyresnio amžiaus, bet jiems tikrai labai smagu prisidėti darbais. Dabar vyksta daugiausia tvarkymosi darbai, bet ateityje planuojame ir įvairių veiklų bei užsiėmimų“, – apie ateities planus kalbėjo I. Gorbunova.

6 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!