NAUJIENOS

Visos kategorijos
Aušrelė Kaminskienė, Saulius Sinickis   / Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo ir Giedrės Minelgaitės-Dautorės / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Du rajono tarybos nariai interesų konflikto neišvengė

www.rinkosaikste.lt - 14:21 Liepos 02d. 2020

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys ir Etikos komisijos pirmininkas Saulius Sinickis bei tarybos ir Etikos komisijos narė Aušrelė Kaminskienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

VTEK nustatė, kad šių metų kovą vykusio savivaldybės tarybos Etikos komisijos posėdžio metu keltas klausimas dėl S. Sinickio elgesio atitikties VPIDĮ nuostatoms galbūt nesilaikant privačių interesų deklaravimo reikalavimų. 

S. Sinickis nuo šio klausimo svarstymo nenusišalino, nes jį svarstyti savivaldybės tarybos Etikos komisijoje, esą, nebuvo galimybės. 

Tokius S. Sinickio veiksmus VTEK vertina kaip veikimą interesų konflikto situacijoje.

Taip pat nustatyta, kad minėtojo savivaldybės tarybos Etikos komisijos posėdžio metu buvo svarstomi ir A. Kaminskienės atžvilgiu atliekamų tyrimų vykdymo klausimai. Jų procedūrose aktyviai dalyvavo ir pati valstybės politikė. 

Priimant sprendimą dėl A. Kaminskienės atžvilgiu atliekamų tyrimų sujungimo, savivaldybės tarybos narė pateikė savo nuomonę ir ją išreiškė balsuodama. 

Sprendimo dėl tyrimo termino pratęsimo A. Kaminskienė nepriėmė, tačiau aktyviai pasisakė dar iki balsavimo ir išreiškė savo poziciją. Jos veiksmai, VTEK nuomone, taip pat laikytini veikimu interesų konflikto situacijoje.

Atsižvelgdama į tyrimo metu nustatytus duomenis, VTEK siūlo Kėdainių rajono savivaldybės merui  rekomenduoti šios savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkui imtis priemonių ir užkirsti kelią teisės aktų pažeidimams, kai kyla būtinybė spręsti klausimus, susijusius su komisijos narių privačiais interesais. 

VTEK rekomenduoja priminti ar įpareigoti priminti Etikos komisijos nariams apie interesų konflikto grėsmę ir paskatinti nusišalinti nuo klausimo rengimo, svarstymo ir (ar) priėmimo procedūrų tuos, kurie atitinkamu klausimu turi privačių interesų.

Taip pat VTEK siūlo Kėdainių rajono savivaldybės merui užtikrinti, kad teisės aktų nustatyta tvarka būtų skirtas savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pavaduotojas(-a) bei inicijuotos Etikos komisijos nuostatų papildymo procedūros, numatant komisijos veiklos organizavimo tvarką bei veiklos tęstinumą pirmininko nusišalinimo atveju.

7 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!