NAUJIENOS

Visos kategorijos
Vilainių parkas ir kitos viešosios erdvės turėjo būti baigtos tvarkyti tik rugpjūčio mėnesį, bet sugebėta visa tai padaryti dar besibaigiant praėjusių metų gruodžiui.  / Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Dalis pinigų kėdainiečiams sugrįžo

Kristina KASPARAVIČĖ - 08:47 Birželio 30d. 2020

Už anksčiau nei planuota įgyvendintus projektus valstybė grąžino dalį pinigų savivaldybei

Pelėdnagių ir Vilainių gyventojai jau kurį laiką džiaugiasi ir naudojasi sutvarkytomis šių gyvenviečių viešosiomis erdvėmis, nors realiai ten dar turėtų plušėti statybininkai. Rajono savivaldybė sugebėjo užtikrinti, kad abiejose gyvenvietėse poilsio ir rekreacinės zonos būtų įrengtos net keliais mėnesiais anksčiau nei planuota. Tokie rezultatai neliko nepastebėti ir Vyriausybės – už greitą projektų įgyvendinimą ji Kėdainių rajono savivaldybei sugrąžino dalį investuotų pinigų – beveik 40 tūkst. eurų, kuriais pasipildė savivaldybės biudžetas.

Dalį pinigų grąžino

Tiek Pelėdnagiuose, tiek Vilainiuose viešosios erdvės sutvarkytos už europinius bei valstybės pinigus. 

Rajono savivaldybė prie abiejų projektų taip pat prisidėjo ženkliomis sumomis, tačiau, kaip jau minėta, abu projektus sugebėta įgyvendinti anksčiau nei planuota, todėl iš valstybės Kėdainių rajonas gavo premiją – valstybė sumažino Kėdainių savivaldybės indėlį į šiuos projektus ir pati padengė beveik 40 tūkst. eurų, todėl šie pinigai liko savivaldybės biudžete. 

Už greitą projektų įgyvendinimą valstybė Kėdainių rajono savivaldybei sugrąžino dalį investuotų pinigų – beveik 40 tūkst. eurų, kuriais pasipildė savivaldybės biudžetas. Aut. past.

Pelėdnagių viešosios erdvės su šios gyvenvietės stadionu turėjo būti baigtos tvarkyti tik kitą savaitę, tačiau pelėdnagiškiai jau kelis mėnesius džiaugiasi anksčiau laiko pabaigtais darbais. Andriaus Kasparavičiaus nuotr.Į Pelėdnagius investavo gerokai per milijoną

Pelėdnagių gyvenvietės viešosios erdvės buvo pradėtos tvarkyti praėjusių metų gruodžio mėnesį. Projektas „Kompleksiškas Pelėdnagių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas“ iš viso atsiėjo per 1 mln. 122 tūkst. 800 eurų. 

Daugiau kaip 700 tūkst. eurų šiam projektui pritraukti iš Europos Sąjungos (ES). Valstybė prie šio projekto prisidėjo beveik 90 tūkst. eurų (neskaičiuojant vėliau padengtų dar daugiau kaip 20 tūkst. eurų), o savivaldybė prisidėjo bemaž 250 tūkst. eurų.

„Įgyvendinant projektą buvo sutvarkyta poilsio ir rekreacinė zona Pelėdnagių kaime: atnaujintas paplūdimys, veja, įrengti mažosios architektūros elementai: suoliukai, šiukšliadėžės ir kiti reikalingi įrenginiai.

Įrengtas aktyvaus laisvalaikio aikštynas, pritaikant jį bendruomenės poreikiams.

Kristina Kemešienė džiaugiasi, kad savivaldybė sugebėjo įgyvendinti projektus anksčiau nei planuota. Įrengti nauji ir atnaujinti susidėvėję pėsčiųjų takai, atnaujintos automobilių stovėjimo aikštelės, įrengtas apšvietimas naujai įrengtuose pėsčiųjų takuose, poilsio ir rekreacinėje zonoje“, vardija Kėdainių rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Kristina Kemešienė.

Visus darbus Pelėdnagiuose buvo planuota užbaigti dar tik kitą savaitę – birželio 30 dieną, tačiau jie, kaip žinia, pabaigti net keliais mėnesiais anksčiau, todėl ir įvertino tai Vyriausybė, sumažindama Kėdainių rajono savivaldybės prisidėjimo dalį prie šio projekto.

Vilainiams – per 850 tūkst. eurų

Nė kiek ne mažiau svarbus projektas įgyvendintas ir Vilainiuose, kur taip pat kompleksiškai sutvarkytos šios gyvenvietės viešosios erdvės. 

Jų sutvarkymas atsiėjo kiek daugiau kaip 857 tūkst. 300 eurų. 

Iš ES pritraukta daugiau kaip 673 tūkst. eurų, valstybė skyrė daugiau kaip 79 tūkst. (prie kurių vėliau pridėjo ir dar beveik 20 tūkst. eurų), o savivaldybei galiausiai teko prisidėti bemaž 80 tūkst. eurų.

Pasak K. Kemešienės, įgyvendinant projektą buvo sutvarkyta poilsio ir rekreacinė zona Vilainių kaime: atnaujinta veja, įrengti mažosios architektūros elementai: suoliukai, šiukšliadėžės, pastatyti kiti reikalingi įrenginiai, įrengtas aktyvaus laisvalaikio aikštynas, pritaikant bendruomenės poreikiams, įrengti nauji ir atnaujinti susidėvėję pėsčiųjų takai, atnaujinta automobilių stovėjimo aikštelių danga, įrengtas apšvietimas naujai įrengtuose pėsčiųjų takuose, poilsio ir rekreacinėje zonoje, gyventojų saugumui užtikrinti sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros.

Pelėdnagių gyvenvietės viešųjų erdvių sutvarkymo projektas atsiėjo per 1 mln. 122 tūkst. 800 eurų, o Vilainių – daugiau kaip 857 tūkst. 300 tūkst. eurų. Aut. past.

Anot pašnekovės, visi darbai Vilainiuose atlikti per 12 mėnesių. Juos spėta baigti iki praėjusių metų spalio pabaigos, nors realiai Vilainiuose dar dabar turėjo būti statybų įkarštis – darbus ten buvo planuota baigti tik rugpjūčio mėnesį. 

Už net aštuoniais mėnesiais greičiau įgyvendintą projektą nei buvo planuota savivaldybė taip pat sulaukė valstybės įvertinimo – prie šio projekto valstybė taip pat prisidėjo didesne investicijų dalimi nei planavo, sumažindama Kėdainių rajono savivaldybės indėlį.

Nesuprato, kaip panaudos pinigus

Pasak Arūno Kacevičiaus, kaip bus panaudoti į savivaldybės biudžetą sugrąžinti pinigai, nuspręs rajono taryba. Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ inf. Rajono savivaldybės tarybos posėdyje savivaldybės administracijos direktoriui Arūnui Kacevičiui pranešus, kad į savivaldybės biudžetą už anksčiau nei planuota įgyvendintus Pelėdnagių ir Vilainių projektus neplanuotai grįš beveik 40 tūkst. eurų, kilo nesusipratimas.

Majonezo ir padažų įmonei vadovaujantis rajono tarybos narys Saulius Grinkevičius paprašė paaiškinti, kokiems konkretiems darbams yra numatyti tie neplanuoti „pinigėliai“.

A. Kacevičius paaiškino, kad beveik 40 tūkst. eurų skirti ne konkretiems darbams, o tokia suma mažinamos savivaldybės investicijos į minėtus projektus, tačiau tokio paaiškinimo S. Grinkevičius nesuprato ir to paties perklausė dar kelis kartus, kol galiausiai A. Kacevičius jam išaiškino savaime suprantamą dalyką, kad rajono tarybai bus pateiktas sprendimas su patikslintu biudžetu ir tai, kur ir kaip panaudoti biudžeto pinigus, spręs ne savivaldybės administracija, o tik pati rajono taryba.

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!