NAUJIENOS

Visos kategorijos
Krakių gimnazistai atestatus atsiėmė penktadienį.  / Krakių M. Katkaus gimnazijos nuotr.

Brandos atestatai įteikti visiems rajono abiturientams

Rasa Jakubauskienė - 09:03 Rugpjūčio 14d. 2020

Pasibaigus neįprastai ir dėl COVID-19 kiek vėlavusiai egzaminų sesijai, atėjo metas malonesniems dalykams – brandos atestatų įteikimams. Daugelis Kėdainių rajono gimnazijų savo abiturientams juos jau įteikė praėjusią savaitę, penktadienį. Šią savaitę atestatai įteikti ir dviem didžiausioms Kėdainių miesto gimnazijoms – Šviesiajai ir „Atžalyno“.

Šventės vyko lauke

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Skinutė Jankevičienė, laikantis saugumo reikalavimų, daugelyje rajono gimnazijų šventės vyko lauke.

„Mokyklos vadovavosi bendrais saugumo reikalavimais. Mes atskirai jokių rekomendacijų joms nepateikinėjome. Beveik visos gimnazijos atestatus moksleiviams įteikinėjo lauke vykusio renginio metu. Kitos dvi gimnazijos – Šviesioji ir „Atžalyno“ savo šventes taip pat buvo numačiusios lauke, – kalbėjo Švietimo skyriaus vyr. specialistė. – Tik Akademijos gimnazijoje atestatų įteikimas vyko salėje.“

Taigi, tokių, kurie būtų neišlaikę minėtų dviejų egzaminų ir dėl to negautų brandos atestatų, mūsų rajone šiais metais nėra. S. Jankevičienė

Akademijos gimnazijos direktoriaus teigimu, toks variantas pasirinktas dėl patogumo.

„Kadangi mūsų salėje yra net keturi šimtai vietų, nusprendėme atestatų teikimo ceremoniją surengti joje. Norint šventę padaryti lauke, būtų reikėję į lauką nešti kėdes, suolus, paruošti aparatūrą – visa tai reikalauja nemenko pasiruošimo. O mūsų salė yra gana didelė, kad galėtume joje saugiai būti“, – savo pasirinkimą atestatų teikimo ceremoniją rengti salėje, o ne lauke pagrindė L. Tauginas.

Jis taip pat pridūrė, kad renginyje dalyvavo net ne visi abiturientai.

„Be to, mūsų grupė nebuvo didelė – abiturientų, kuriems įteikti atestatai, iš viso turėjo būti 32, o buvo 27 ir jų tėvai“, – paaiškino direktorius.

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų.

„Iš anksto visus, atvykstančius į renginį, informavome, kad sėstų į kas antrą vietą, kiekvienam, atėjusiajam į mokyklą, patikrinome temperatūrą, visi turėjo dėvėti kaukes“, – kalbėjo gimnazijos direktorius.

Išleistuvės – pačių moksleivių reikalas

Užklupus karantinui dvyliktokai liko ir be išleistuvių. Tačiau nei Švietimo skyriaus vyr. specialistė, nei pats gimnazijos direktorius nežino, kaip dvyliktokai ketina atsisveikinti su mokykla. Tai jau kelinti metai iš eilės tėra pačių abiturientų reikalas.

„Negaliu pasakyti, kaip ir ar jie išvis švęs išleistuves. Tą dieną, kai gavo atestatus, jie tikrai niekur nevažiavo, o paskui nežinau, ar kažką organizuosis, – sakė L. Tauginas. – Nors būdavo labai gražu, kai išleistuvės būdavo mokykloje, – ir mokytojai kartu bendraudavo, ir abiturientai, turintys brandos atestatus, jau galėdavo pasikalbėti kaip lygūs su lygiu. Manau, tai būdavo labai prasminga, bet, deja, jau turbūt penkta laida išeina be išleistuvių.“

Kaip teigė S. Jankevičienė, jokių specialių reikalavimų mokykloms, organizuojančioms išleistuves, taip pat nėra. Jos turi vadovautis sveikatos ministro ir operacijų vadovo kultūros, pramogų ir kitų renginių organizavimo būtinomis sąlygomis.

Be brandos atestato neliks nė vienas

S. Jankevičienės teigimu, iš viso Kėdainių rajone šiais metais egzaminus laikė 421 abiturientas.

„Atestatui gauti užtenka dviejų išlaikytų egzaminų – privalomojo lietuvių ir literatūros bei vieno pasirinktinai. Tačiau moksleiviai visada renkasi daugiau ir, jeigu kurio nors ir neišlaiko, tokiu atveju jis tiesiog neįrašomas į brandos atestatą, – paaiškino Švietimo skyriaus vyr. specialistė. –

Tarkim, šiais metais garsiai nuskambėjęs matematikos brandos egzaminas taip pat nebuvo privalomas, bet jis labai reikalingas stojant į daugelį tiksliųjų mokslų pakraipos specialybių.

Buvo neišlaikiusių ir lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino, tačiau tie moksleiviai perlaikė mokyklinį ir visi išlaikė iš antro karto.

Taigi, tokių, kurie būtų neišlaikę minėtų dviejų egzaminų ir dėl to negautų brandos atestatų, mūsų rajone šiais metais nėra.“

Iš anksto visus, atvykstančius į renginį, informavome, kad sėstų į kas antrą vietą, kiekvienam, atėjusiajam į mokyklą, patikrinome temperatūrą, visi turėjo dėvėti kaukes L. Tauginas

Šimtukų lyderė – Šviesioji gimnazija

Šįmet Kėdainių rajono mokiniai nudžiugino net 30 šimto balų įvertinimais. Praėjusiais metais jų buvo 20. Tuo metu net 21 šių metų šimtukas priklauso Kėdainių šviesiajai gimnazijai. Būtent šios gimnazijos viena moksleivė gavo net tris, o kitas – du 100 balų įvertinimus.

„Tą mergaitę, kuri gavo tris 100 balų įvertinimus, Ministras Pirmininkas kviečia į Valdovų rūmų Renginių salę, kur bus susirinkę ir daugiau už brandos egzaminus net po kelis šimto balų įvertinimus gavusių abiturientų“, – džiaugėsi S. Jankevičienė.

Kasmet Ministras Pirmininkas ir švietimo, mokslo ir sporto ministras apdovanoja sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus. 

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!