LAISVALAIKIS

Visos kategorijos
Viliamasi, kad šiemet suklestės „lėtasis turizmas“. Žmonės norės atrasti savo šalį, atras gamtinius maršrutus, skirs laiko visavertiškam vietovės pažinimui.   / Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Turistauti kol kas ragina tik savame krašte

Eglė KUKTIENĖ - 10:37 Gegužės 20d. 2020

Turizmo sektorius – vienas iš labiausiai nukentėjusiųjų nuo COVID-19 krizės. Net jei virusas bus suvaldytas, kaip greitai gyventojai grįš prie senų įpročių, nuspėti sunku. Prognozuojama, kad baimė keliauti gali likti dar labai ilgai. Tiesa, kaip ir visur, taip ir čia galima įžvelgti pliusų – specialistai spėja, kad gyventojai šią vasarą gali skirti žymiai daugiau dėmesio savo kraštui. Juk kelionės Lietuvoje gali būti ne mažiau įspūdingos ir kupinos atradimo džiaugsmo. Apie tai, kokių metų tikisi Kėdainių turizmas, kalbame su VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktore Daina Balasevičiene. 

Pradžia buvo daug žadanti

Paaiškėjo, kad šių metų pradžia buvo labai daug žadanti. Turistų Kėdainiuose per pirmuosius metų mėnesius buvo net dvigubai daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. O tada, kaip visi žino, visa jėga smogė pandemija, staiga nukirtusi taip gražiai augusį turizmo daigelį. Tačiau, kad ir kaip sunku patikėti – pirmasis metų ketvirtis net ir pandemijos akivaizdoje yra geresnis nei pernai.

Deja, viskas pasidalijo į „prieš“ ir „po“, o raginimus atvykti kovo viduryje pakeitė: „likite namuose šiandien, kad galėtumėte keliauti rytoj“. D. Balasevičienė

„Šie metai mums prasidėjo labai optimistiškai: sausį ir vasarį turistų buvo dvigubai daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai. 

Sausį sulaukėme 260 lankytojų, kai pernai – 116, ir vasarį – 418 lankytojų, kai pernai 195.

Deja, viskas pasidalijo į „prieš“ ir „po“, o raginimus atvykti kovo viduryje pakeitė: „likite namuose šiandien, kad galėtumėte keliauti rytoj“. 

Šiemet kovo mėnesį centre sulaukėme 95 lankytojų, kai pernai – 423. Tačiau pirmieji metų mėnesiai lėmė, kad bendras metų ketvirčio rezultatas vis tiek geresnis nei pernai“, – informavo D. Balasevičienė. 

VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daina Balasevičienė atkreipė dėmesį, kad nepaisant pandemijos mestų iššūkių, pirmasis metų ketvirtis turizmui buvo palankus. Pirmieji du metų mėnesiai nušluostė nosį 2019-iesiems. Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. Bendrauja socialinėje erdvėje

Ryšys dabar palaikomas nuotoliniu būdu. Socialinio tinklo privalumus išnaudoja ir krašto turizmo bei kultūros darbuotojai, kurie nuolatos palaikė ryšį su gyventojais elektroniniu būdu.

„Nuo kovo 15 dienos socialiniuose kanaluose vietovių reklamą pakeitė patarimai, kaip saugotis ir elgtis COVID-19 kontekste. 

Muziejus ir jo filialai nedirbo, muziejaus veikla „persikėlė“ į socialinius tinklus, tokiu būdu palaikomas ryšys su lankytojais, įkeliamos parodos, renginiai, informacija apie istoriją, eksponatus... Karantino laikotarpiu buvo keliaujama virtualiai. 

Kėdainių rajone apgyvendinimo paslaugų veikla karantino laikotarpiu nebuvo ir nėra uždrausta ir, jei poreikis būtų, įstaigos paslaugas teiktų. Iš apgyvendinimo įstaigų neveikia tik viešbutis-restoranas „Smilga“. 

Kėdainių TVIC vadybininkai dalį šio laikotarpio, kai nėra lankytojų, atostogavo. Taip pat stengiamės būti aktyvūs socialiniuose tinkluose, atliekami darbai, kuriems kažkada pristigo laiko: Kėdainių krašto muziejaus iniciatyva parengtas informacinis blokas lietuvių ir anglų kalbomis „Žydų kultūros paveldas“ svetainėje www.kedainiutvic.lt. 

TVIC 2019 metais iš viso sulaukė apie 9 tūkst. lankytojų. 

Daugiausia turistų sulaukiame gegužę–rugpjūtį. Užsieniečiai sudaro kiek daugiau negu 22 procentus pas mus apsilankančiųjų“, – kalbėjo D. Balasevičienė.

Atras savo kraštą

Ne paslaptis, kad didžiausias smūgis buvo suduotas tarptautiniam turizmui. Šalys užvėrė savo sienas, o ir žmonės keliauti ten, kur fiksuojami ligos protrūkiai, tikrai nesiveržia. 

Vis dėlto kelionių noro neišmuši, tad viliamasi, kad lietuviai ras laiko pažinti savo kraštą.

„Pasaulio turizmo organizacijos vertinimu, tarptautinis turizmas šiemet susitrauks 25–30 proc., daug labiau negu tikėtasi, ir tarptautinės kelionės pasieks 2012–2014 metų lygį. 

Nors kokie bus keliautojų elgesio modeliai, neįmanoma nuspėti, tačiau tikimasi, kad vietinis turizmas atsigaus greičiausiai. 

Tai gera žinia mums, nes daugiau kaip 75 proc. visų lankytojų sudaro lietuviai. Iš komentarų socialiniuose tinkluose galima matyti, kad žmonės jaučia nostalgiją kelionėms, keliauti nori, o  keliaus ten, kur patikima, saugu ir pažįstama – po savo šalį. Keliaus, bet bus atsargūs.  

Šie metai mums prasidėjo labai optimistiškai: sausį ir vasarį turistų buvo dvigubai daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai. D. Balasevičienė

Puiku, kad kai kurios įstaigos panaudojo šį laiką atsinaujinimui: švaresnė, higieniškesnė, saugesnė aplinka suteiks daugiau pasitikėjimo, o tai dabar ypač svarbu. 

Manoma, kad išaugs „lėtojo turizmo“ poreikis, noras atrasti savo šalį, kai svarbu ne kuo didesnis aplankytų objektų skaičius ir nuvažiuotas atstumas, o keliavimo kokybė, įvairiapusiškumas ir visavertiškesnis vietovės pažinimas: ir gastronomijos, ir istorijos, etnografijos, amatų, paveldo, gamtos. Tikėtina, kad populiariausi bus gamtiniai maršrutai“, – prognozėmis pasidalijo Kėdainių TVIC vadovė.

Kėdainiai – TV eteryje

Tiems, kurie nematė, primename, kad balandžio 21-ąją LRT rodyta „Nacionalinės ekspedicijos“ kelionė po Kėdainius. Laidą galima rasti LRT mediatekoje. O D. Balasevičienė džiaugiasi, kad laida parodyta prieš pat turistinio sezono pradžią. 

„Šviesą tunelio gale jau matome: jau švelninamos sąlygos turizmo paslaugas teikiančioms įstaigoms. 

Per nacionalinę TV buvo rodomas „Nacionalinės ekspedicijos“ apsilankymas, puiki reklama ir priminimas apie Kėdainius prieš atsigaunant ir „restartuojantis“ turizmui. 

Jau kelintus metus iš eilės vyks Kauno regiono kelionių žaidimas. 

Linksmas personažas Šlamutis nuo birželio 1 d. kviečia dalyvauti „Šlamučio slėpynėse“. Taisykles rasite FB paskyroje „Šlamučio slėpynės“, –  turistauti savame krašte ragino D. Balasevičienė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!