GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Įspūdingu renginio Krakių kultūros centre akcentu tapo dainininkės I. Zasimauskaitės-Kiltinavičienės pasirodymas.  / Krakių kultūros centro nuotr.

Krakėse Vedų kultūrą pristatė I. Zasimauskaitė-Kiltinavičienė (GALERIJA)

Aistė BALČIŪNIENĖ - 13:32 Vasario 02d. 2019

Kėdainių Krišnos sąmonės religinė bendruomenė Krakių kultūros centre organizavo Vedų dienas. Vedų kultūrą pristatė bendruomenės dvasinis vadovas, vienas iš judėjimo Lietuvoje pradininkų Bhakti Šaran Šanta Gosvamis ir pirmasis Kėdainių Krišnos sąmonės bendruomenės vadovas Egidijus Pupkevičius.

Įspūdingu renginio akcentu tapo dainininkės Ievos Zasimauskaitės-Kiltinavičienės pasirodymas. Ji – viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos muzikinio pasaulio žvaigždžių, drąsiai liudijančių vaišnavizmo svarbą savo gyvenime.

Vedinių žinių sklaida

Vedinės žinios yra labai senos. Jas sudaro senąja sanskrito kalba sudaryti tekstai, apimantys visas gyvenimo sritis: nuo medicinos, muzikos, architektūros iki dvasinių žinių apie Dievą.

Kasdieniniame gyvenime vaišnavizmo kultūros atstovai laikosi aukštų standartų: nevalgo žuvies, mėsos, kiaušinių, taip pat nevartoja jokių svaigalų. Pagrindinis bendravimo su Dievu būdas – Harė Krišna mantros kartojimas. Aut. past.

Vedų filosofija žavėjosi Vakarų intelektualai, pavyzdžiui, Artūras Šopenhaueris. Į lietuvių kalbą šventraščius vertė filosofas Vydūnas.

„Plačiau po pasaulį vedų mokymas pasklido tiktai po to, kai pagrindinius vaišnavų filosofijos tekstus į anglų kalbą išvertė A. Č. Bhaktivedanta Svamis Prabhupada, Tarptautinės Krišnos Sąmonės judėjimo įkūrėjas (1966 m.). Į kitas kalbas šventraščius išvertė jo pasekėjai. Juose galima rasti atsakymus į svarbiausius žmogaus būties klausimus: kas mes tokie, ką mes šitame pasaulyje veikiame, koks mūsų ryšys su Dievu.

Religija – tai kelias pas Dievą; galimybė sugrįžti pas Jį, į savo dvasinius namus. Jei žmonės taptų religingesni, pasaulis būtų daug geresnis“, – sakė E. Pupkevičius.

Bhakti Šaran Šanta Gosvamis, bendruomenės dvasinis vadovas, papasakojo apie Krišnos sąmonės judėjimo pradžią Lietuvoje, atskleidė svarbiausius vaišnavų religijos aspektus.

Vaišnavizmo tradicijoje teigiama, kad Dievas skirtingomis epochomis apsireiškia šiame pasaulyje įvairiais mums matomais pavidalais, kurių svarbiausias yra Krišna. Jis atskleidžia savo savybes, kurios mus žavi: grožį, žinias, jėgą, turtus, šlovę, asketiškumą ir yra jų šaltinis. Kiekvienas Dievo apsireiškimas šiame pasaulyje turi konkrečius tikslus, kaip: atkurti religijos principus, duoti žinias, apginti teisiuosius, nubausti demonus ir galų gale įkvėpti žmones grįžti pas Jį.

Ir nesvarbu, esi katalikas, budistas, musulmonas ar vaišnavas. Būtent šis kelias man labai tiko: ir žmonės, ir aplinka, ir maistas... Kelias: jis apima viską, pasaulėžiūrą, gyvenimo būdą. I. Zasimauskaitė-Kiltinavičienė

Svarbiausi vaišnavizmo tradicijos šventraščiai: „Bhagavad-Gita“ ir „Šrimad-Bhagavatham“.

Kasdieniniame gyvenime vaišnavizmo kultūros atstovai laikosi aukštų standartų: nevalgo žuvies, mėsos, kiaušinių, taip pat nevartoja jokių svaigalų. Pagrindinis bendravimo su Dievu būdas – Harė Krišna mantros (maldos) kartojimas.

Apie laimės paieškas

Ilgai lauktu, ryškiu renginio akcentu tapo dainininkės I. Zasimauskaitės-Kiltinavičienės pasirodymas. Vedinės kultūros žinios ir praktika jai suteikė ilgai ieškotą ramybę.

„Atrodo, kad turi viską, tačiau vidinės tuštumos neužpildo nei mėgstama veikla, nei mylimas žmogus. Atradusi šį kelią, atradau laimę.

Kiekvienam žmogui tikėjimas yra labai reikalingas. Ir nesvarbu, esi katalikas, budistas, musulmonas ar vaišnavas. Būtent šis kelias man labai tiko: ir žmonės, ir aplinka, ir maistas... Kelias: jis apima viską, pasaulėžiūrą, gyvenimo būdą. Ir tai yra labai įdomus kelias, nes viską turiu patirti pati, išbandyti, kas tinka ir veikia. Nuolatos savęs klausiu, ieškau. Šioji kelionė vyksta visą gyvenimą, – sakė I. Zasimauskaitė-Kiltinavičienė. – Tai pat šis tikėjimas mane moko nuolankumo ir pagarbos. Pirmiausia – savo tėvams, kurie yra pirmieji mūsų mokytojai“.

I. Zasimauskaitė-Kiltinavičienė susirinkusiems atliko dainas: „Kol myliu“, „Paslėpk mane“ ir vedė kirtaną. Kirtanas – religinės vaišnavų giesmės, šlovinančios Viešpatį.

„Jau nuo pirmų kirtano minučių pajunti širdies ramybę ir tokį jausmą, kokio niekada nesi jautęs. Tai yra malda. Apima nerealus jausmas. Panašiai, kaip ir koncertuose, kai žmonės moka tavo dainą ir dainuoja kartu su manimi“, – pasakojo Lietuvos atstovė 2018 metų Eurovizijos dainų konkurse.

Religija – tai kelias pas Dievą; galimybė sugrįžti pas Jį, į savo dvasinius namus. Jei žmonės taptų religingesni, pasaulis būtų daug geresnis. E. Pupkevičius

Daugiau tolerancijos

Pagrindiniai renginio „Vedų dienos“ organizatoriai – Kėdainių m. Krišnos Sąmonės religinės bendruomenės prezidentas Nerijus Linkus ir jo žmona Irena Linkienė.

„Žmonės susirinko ne tik iš Krakių, atvažiavo iš Bokštų, Ažytėnų, Pajieslio. Manau, kad mes visi po šio vakaro išėjome geresni, ir nors truputį daugiau žinantys ir suprantantys“, – sakė Krakių kultūros centro renginių organizatorė Daiva Dubinkienė.

Renginys Krakėse organizuotas neatsitikinai: su Krakių kultūros centru Krišnos sąmonės bendruomenės narius sieja šilta draugystė, o kiekvieną penktadienį Krakėse dalinamas bendruomenės pagamintas vegetarinis maistas – prasadas.

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Kėdainiškių šeima Tailande buvo įstrigusi dviem mėnesiams

Savam krašte net saulė ryškesnė
09:02 Liepos 08d. 2020
img

Tarp trylikos mentorystės dalyvių – ir dvi kėdainietės

Savam krašte net saulė ryškesnė
08:59 Birželio 15d. 2020
img

Ant Dotnuvos parduotuvės nutūpė angelas

Savam krašte net saulė ryškesnė
13:52 Birželio 09d. 2020
img

Kėdainių rajono gyventojai – Prezidento apdovanojimas (ATNAUJINTA)

Savam krašte net saulė ryškesnė
13:46 Gegužės 14d. 2020
img

Rasa Paulauskaitė: „Visada žinojau, kad būsiu gydytoja“

Savam krašte net saulė ryškesnė
12:02 Gegužės 08d. 2020
img

Gera kraštiečio idėja įgauna pagreitį

Savam krašte net saulė ryškesnė
14:08 Kovo 19d. 2020
img

Aukščiausios prabos lietuvio laimė – gimtinėje

Savam krašte net saulė ryškesnė
17:00 Kovo 10d. 2020
img

Ar Kėdainių istorija sudomins Lietuvos kino kūrėjus?

Savam krašte net saulė ryškesnė
12:57 Kovo 05d. 2020
img

Kario tarnyba prasideda, bet niekada nesibaigia

Savam krašte net saulė ryškesnė
08:00 Vasario 16d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!