LAISVALAIKIS

Visos kategorijos
Kol lauke nėra sniego, elfai mėgsta sniego angelus piešti... miltuose.  / Asmeninio archyvo nuotr.

Kas priims į namus Kalėdų elfą – išdaigininką?

Eglė KUKTIENĖ - 11:24 Gruodžio 18d. 2019

Kas labiausiai džiaugiasi Kalėdomis? Žinoma, vaikai. Papuošti namai, skanūs valgiai, kalėdinė eglutė, buvimas drauge, svečiavimasis vieniems pas kitus ir, žinoma, dovanos – gruodžio paskutinė savaitė vaikams yra tai, ko jie laukia visus metus. Tačiau visas gruodžio mėnuo skirtas tam, kad Kalėdų Senelis galutinai įsitikintų, ar vaikas buvo geras. Todėl vis dažniau jis į namus vaikams atsiunčia vieną ar du savo padėjėjus – Kalėdų elfus. 

Turi priimti

Kalėdų elfas tiesiog iš oro namuose neatsiranda – namuose gyvenantis vaikas ar vaikai pirmiausiai gauna laišką iš Kalėdų Senelio, kuriame jis praneša norįs atsiųsti į namus elfą, kuris trukdo Kalėdų Seneliui pakuoti dovanas. Vaikas gali sutikti arba nesutikti priimti elfą. Tiesa, daugelis mažylių nori savo akimis pamatyti stebuklingą būtybę, todėl elfą priimti į namus sutinka, nors ir žino, kad jis gali iškrėsti visokių pokštų. Taip Kalėdų Senelis tikrina, ar vaikas ne tik gražiai elgiasi pats, bet ir ar geba sutvarkyti kitų paliktą netvarką. 

Štai kėdainietė Gražina Dubinskaitė, auginanti 4 ir 6 metų pabiručius, jau antrus metus prieš Kalėdas į namus įsileidžia porą elfų. Apie šią tradiciją ji sužinojo iš Didžiojoje Britanijoje gyvenančių draugių, kurių vaikus pasiutę elfai lankyti ėmė gerokai anksčiau.

Elfas paprastai atsiunčiamas pas ūgtelėjusį vaiką, kuris mokosi gražaus elgesio, gali susitvarkyti, pabarti neklaužadas. 

Štai tokias namų duris reikia sumeistrauti, norint, kad elfas pas jus atvyktų. / Asmeninio archyvo nuotr. Tikrina, ar buvo geras

Žinoma, elfo darbas yra akylai stebėti, ar vaikas yra geras: ar klauso tėvų, sveikai valgo, būna lauke, susitvarko kambarį, yra mandagus ir moka dalintis. Jei tik elfas pastebi, kad vaikas elgiasi nelabai gražiai, naktį, kuomet įvyksta visi stebuklai, namuose jis gali prikrėsti itin piktų pokštų.

„Pas mus atkeliaujantis elfas patikrina, ar vaikai geri, ir perduoda Kalėdų seneliui visą tiesą. Juk jis turi žinoti, kam dovanas galima dovanoti, o jas dovanoti galima tik geriems vaikas. Atvykusiam elfui reikia duoti vardą – pernai mano vaikai elfą pavadino Sniegiumi. Kol elfas svečiuojasi namuose, jis krečia pokštus, bet tik naktį, kai niekas nemato. Jeigu vaikai buvo negeri, elfo pokštai taip pat būna nelabai gražūs, pavyzdžiui, jis nuotraukose apipaišo vaiko veidą“, – apie patirtas elfo šunybes pasakoja kėdainietė.

Jeigu elfas nusprendžia, kad vaikas vis dėlto visą mėnesį elgėsi gražiai, apie tai informuoja Kalėdų Senelį, o šis, šv. Kūčių naktį palikdamas po eglute dovanas, su savimi išsineša elfą. 

Liesti negalima

Į namus elfas atvykti gali įvairiais būdais. Pas vienus jis atvyksta kaip ir Kalėdų Senelis – kaminu, kartais atskrenda oro balionu, tačiau dažniausiai jo atvykimui reikia pasiruošti ir sukurti reikalingą aplinką. Kadangi elfas naktį daug siaučia, dieną jis turi ramiai ir netrukdomas pasiilsėti. Dėl to prieš atvykstant elfui, namuose visa šeima jam turi sumeistrauti namuką arba įrengti dureles, pro kurias elfas gali vaikščioti. Be to, elfas – ne žaislas, jo liesti šiukštu negalima.

„Vaikai negali paliesti elfo, su juo žaisti ar jo nešiotis. Juk elfas – ne žaislas. Palietus jį, jo magiškos galios dingsta trumpam arba gali dingti ir visam laikui. Dėl to ryte, kai vaikai atsikėlę randa elfo paliktus pokštus ir užduotis, elfas pažiūri, kaip vaikai susitvarko, ir tada keliauja ilsėtis atokiau nuo vaikų akių“, – pasakoja Gražina.

Gražinos namuose apsigyvenę elfai nebuvo labai išdykę. Štai jie užklupti bevalgantys mandarinus. / Asmeninio archyvo nuotr. Tėvams suteikia laimės

Prižiūrėti, kad elfas per daug neįsismagintų ir kad vaikai dienos metu jam netrukdytų ilsėtis, žinoma, turi tėvai. Kartais tėveliai turi padėti išaiškinti elfo paliktas užduotis arba padėti susitvarkyti. Tačiau tai – nė kiek nevargina.

„Vaikai kas rytą skuba keltis ir ieškoti naujų elfo pokštų. Kartais patys pirmi atsikėlę bėga, suranda pokštą ir atlekia mums papasakoti, ką gi šiąnakt iškrėtė tie neklaužados – su tokiu džiaugsmu akyse! Tai labai nuostabus laikas. Tokie dalykai Kalėdoms ir suteikia stebuklų dvasią, o kai turi mažų vaikų, ši šventė tampa vėl stebuklinga ir suaugusiems“, – pasakoja kalbinta mama.

Ko galima tikėtis?

Atvykęs į namus elfas nebūtinai krečia tik šunybes, nors, reikia pripažinti, jis yra tikrai linksmų plaučių vyrukas. 

Kartais elfai palieka vaikams užduotis, tarkim, pasakyti du komplimentus mamai ir tėčiui, sesei ar broliui. Elfas gali vaikui liepti padėti mamai išplauti indus, galbūt su tėčiu mamai nupirkti gėlių arba padėti iškepti skanų pyragą. Žinoma, pyragu reikia pasidalinti ir su elfu! 

Elfas taip pat neblogai sutaria su vaiko žaislais, kuriuos savo stebuklingos magijos dėka nakčiai atgaivina, todėl ryte galima užtikti jį su kitais žaislais valgant šokoladą, geriant pieną, žaidžiant kruopų spintelėje. Elfas – smaližius, tad galima jį sučiupti į namuką betempiantį mandarinus, uogienes, kalėdinius sausainius ir kitus skanėstus. 

Jei vaikui atsiunčiamas ypač padykęs elfas, rytais galima rasti gerokai elfo sujauktus namus – išvyniotą tualetinį popierių, išbarstytus miltus, ištrauktas kojines. Kartais elfas sunervina vaiko žaislus, tad šie jį paslepia šaldytuve, įsuka į užuolaidas ar sugalvoja kitų būdų padykėliškumui nuslopinti.

Taigi, ar jūsų vaikas įsileis Kalėdų elfą į namus?

 

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!